İçeriğe Yönlendir

Focus Ayak Aydınlatma

ihsan Demir

Recommended Posts

ihsan Demir

Herkese merhabalar.soyle bi problemim var yardımcı olursanız sevinirim. 2005 model focus 2 ghia aracım var ayak aydınlatması ve tavan lambasi işıklarını guclendirmek istiyorum. Bu islem içinde röle kullanmam gerekiyor.lambalar gecikmeli söndüğu için röle çok ses çıkarıyor. Onun için sigorta panelin den kablosunu bulup gecikmeyi iptal edip roleyi direk ona baglayabilirmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
ihsan Demir yazdı:

Herkese merhabalar.soyle bi problemim var yardımcı olursanız sevinirim. 2005 model focus 2 ghia aracım var ayak aydınlatması ve tavan lambasi işıklarını guclendirmek istiyorum. Bu islem içinde röle kullanmam gerekiyor.lambalar gecikmeli söndüğu için röle çok ses çıkarıyor. Onun için sigorta panelin den kablosunu bulup gecikmeyi iptal edip roleyi direk ona baglayabilirmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim

güçlendirmekten kastınız nedir kaç wattlık lamba kullanıyorsunuz ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Projektör mü takacaksınız neden röle 😮 Normali 5 W dipsiz, LED ile değiştirmeniz yeterli değil mi?

Yorum bağlantısı
ihsan Demir

Elimde dediğiniz ledden yok. Power led düşünüyorum. Onun için röle kullanmak istedim

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

5 tane 1W power LED taksanız bile röleye ihtiyacınız yok, sürücü yeterli. 2 X 5 tane power LED ayak aydınlatma olayını başka boyuta çıkarır ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

bence bu tür güncellemeler dikkatli yapılmalı. ben sadece tavan aydınlatmasına taktığım bir direnç li led yüzünden başıma gelmeyen kalmamıştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ihsan Demir

Benim amacim Aslında gecikmeli sönen ışıkları iptal etmek.onun kablosunu bulabilsem kapı acildiginda yansin kapandiginda sonsun. Yinede herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
ihsan Demir

Kusura bakmayın birşey daha öğrenmek istiyorum.Daha önce kontagı çevirdiğinde ön silecekler çalışmıyordu kendiliginden. Bugun gem modülü  tamiri yapildiktan sonra şimdi her kontaği cevirdigimde silecekler bir kes calisip duruyor. Bu normal bi durum mu acaba böyle bi özelliği vardı çalışmıyor muydu yok sa her hangi bi kısa devremi oluştu gem modülünde. Peugeot 407 lerde böyle bi özelliğin olduğunu biliyorum. Focus 2 içinde gecerlimi 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Dinçel
ihsan Demir yazdı:

Kusura bakmayın birşey daha öğrenmek istiyorum.Daha önce kontagı çevirdiğinde ön silecekler çalışmıyordu kendiliginden. Bugun gem modülü  tamiri yapildiktan sonra şimdi her kontaği cevirdigimde silecekler bir kes calisip duruyor. Bu normal bi durum mu acaba böyle bi özelliği vardı çalışmıyor muydu yok sa her hangi bi kısa devremi oluştu gem modülünde. Peugeot 407 lerde böyle bi özelliğin olduğunu biliyorum. Focus 2 içinde gecerlimi 

Dipsiz ampül olan led lerden taktım ben canavar gibi aydınlatıyor,onlardan edinseniz yeterli olur.

Silecek olayı da kol 1 tık üstte kalmıştır Auto modunda. O da kontağı çevirince her seferinde 1 sefer çalışır durur. Kolu en alt konuma alıp deneyin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...