İçeriğe Yönlendir

Bir Başka Mondeo

Münir Nurettin Taşova

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

Bluemondi'yle geçen dört yılın ardından bir başka Mondeo ile yola devam ediyoruz. Sıfır Mondeo 1.5 Ecoboost mu ? İnsignia GS Excellence mı? Derken bu yakışıklıyı buldum.

Araç; 1.6 dizel Titanium, 2016 model 2017 trafiğe çıkışlı, 19500 km'de yetkili bayinin kendi aracıydı. Sol arka çamurluk yarım boya ve macunlu. Hasar kaydı yok. Garantisi devam ediyor.

Arayış içindeyken, olmazsa olmaz opsiyonlarım vardı. Beyaz renk, Ford dinamik led farlar, 18 inc çok kollu jantlar, Sync 3, koltuk ısıtma ve sunroof. Bu opsiyonlardan sadece sunroof mevcut değil. Araç radarıma girince incelemeye gittim. @Mehmet Ozyurek abime danıştım. (Kafasını ütülemiş olabilirim default_smile.png Oda, kaçırma al diyince aldım. Yardımların için teşekkür ederim Mehmet abi.

Aldığım günün ertesi akü su koyverdi. Garantiden değişim yapıldı. Halı paspas sevmediğimden 3d havuzlu paspas ve bagaj havuzu aldım.

Bir ay içinde 1200 km yol yaptım. 400 km uzun yol gerisi şehir içi, klima hep açık, iki saate yakın rölanti çalışması dahil ortalama 6.1 gösteriyor. Ölçümlere devam yalnız görünen tüketim Bedava default_smile.png

Yapılacaklar
- İşin ehli bir yerde seramik kaplama.
- Garanti uzatımı
- Nokian A4 kış lastikleri
- Sync 3 versiyon 2.0 dan 3.4 e güncelleme.

Fırsat bulup güzel bir yerde çekim yapamadım. Elimdeki fotoğraflar bunlar.

ab53ecb88cdf383adcf7705de5e19a13.jpg3b59df5f38d61f772493bd6c57e2824e.jpgb7fac58977ad818333d86ee57de44753.jpg5b482a5b0b8c232e02531fef6079369f.jpg188bafeaa338a2259ed66b0a8d6c8764.jpg

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 29
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Hayirli olsun .2 ay önce 2015 ecoboost otomatik almak uzereydim 60 bin km titanyum hatasiz 165 bin liraya ,sonra vazgectim ,suan pismanim piyasasi cok anormal artti bu kasa mondeolarin ,suan ayni araca 220 diyolar [emoji3]
Sakincasi yoksa kaca aldiniz, haala icim gidiyo gördükçe.
Masallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

İki ay önce 1.5 Ecoboost için 263 bin TL teklif almıştım. Bu aracı 222 bine aldım. Ötv farkından dolayı şuan baya yükseldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Hayırlı olsun kazasız, belasız kullanın inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Boya düzeltme ve seramik işlemleri için Vintage Detaling Beşevler :)  Göker bey işinin uzmanıdır. Gözüm kapalı tavsiye ederim. Araç şahane :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

araba ateş ediyor tasarımıyla, bence birçok araçtan güzel, hayırlı olsun, kazasız kullanmanız dileğiyle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Hayırlı olsun.2015 model full opsiyonlusunu Haziran ayında 176.000 tl ye verdim.Tekno pakette dahil vardı.Emsallerine göre fiyat artış hızı çok değil bence hala hak ettiği değerde değil bu araç.

Araç ile ilgili yaşayabileceğiniz en büyük sıkıntı DPF sorunları.Özellikle havalar soğuduktan sonra daha fazla nüksediyor.Ve sürüş mesafeleriniz günlük durkalk şeklinde ve 15-20 km yi geçmiyo ise en az 2 haftada bir 3000 devir sabit hız ile 20-25 km yol yapın.DPF sorunu yaşama ihtimaliniz azalır.

4,5 yıl kullandım mk5 Mondeo yu bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Bu arada bagajı en az 550 litre yapabiliyorsunuz haberiniz olsun bunun ile ilgili paylaşımım vardı grupta.Bagaj önemli ise ilk iş olarak bu uygulamayı yapın.Rahat edersiniz.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Maşallah güle güle kullanın. AEG marka buzdolabı almışsınız. 😊Çok beğendiğim bir araç. Ford mondeoda bence tasarım işini güzel yaptı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Hayırlı olsun.2015 model full opsiyonlusunu Haziran ayında 176.000 tl ye verdim.Tekno pakette dahil vardı.Emsallerine göre fiyat artış hızı çok değil bence hala hak ettiği değerde değil bu araç.
Araç ile ilgili yaşayabileceğiniz en büyük sıkıntı DPF sorunları.Özellikle havalar soğuduktan sonra daha fazla nüksediyor.Ve sürüş mesafeleriniz günlük durkalk şeklinde ve 15-20 km yi geçmiyo ise en az 2 haftada bir 3000 devir sabit hız ile 20-25 km yol yapın.DPF sorunu yaşama ihtimaliniz azalır.
4,5 yıl kullandım mk5 Mondeo yu bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.
Bu arada bagajı en az 550 litre yapabiliyorsunuz haberiniz olsun bunun ile ilgili paylaşımım vardı grupta.Bagaj önemli ise ilk iş olarak bu uygulamayı yapın.Rahat edersiniz.
Haziran ayında Dpf garantiden değişmiş. Bu benim için bir artı. Dediginiz gibi, arada 2700 devir 15 dk. kullanmak temiz tutacaktır. Bagaj konusunu önceden okumuştum. Şu anda bagaj bana yetiyor. Haziran ayından bugüne Mondeo'ya opsiyonsuz 70 bin zam geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Maşallah güle güle kullanın. AEG marka buzdolabı almışsınız. [emoji4]Çok beğendiğim bir araç. Ford mondeoda bence tasarım işini güzel yaptı. 
Teşekkür ederim. AEG benim hoşuma gitti. [emoji2]
Boya düzeltme ve seramik işlemleri için Vintage Detaling Beşevler [emoji4]  Göker bey işinin uzmanıdır. Gözüm kapalı tavsiye ederim. Araç şahane [emoji4] 
Fiyatlari ne durumda bilginiz var mı?
Hayırlı olsun kazasız, belasız kullanın inşallah.
Teşekkür ederim.[emoji4]
araba ateş ediyor tasarımıyla, bence birçok araçtan güzel, hayırlı olsun, kazasız kullanmanız dileğiyle. 
Teşekkür ederim. [emoji4]
Hayırlı olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. 

Plaka da güzelmiş Aşkların En Güzeli 💥

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. 
Plaka da güzelmiş Aşkların En Güzeli [emoji95]
Hiç aklıma gelmedi. Aşkların En Güzeli iyiymiş.[emoji2]
Hayırlı olsun kazasız belasız:)
Teşekkür ederim.[emoji4]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Hayırlı olsun rengi de jantları da çok güzelmiş güle güle kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bunun SW sine gittim gittim geldim.Fiyatlar uçunca peşini biraktim.Maşallah super secim kazasiz belasiz kullan kardesim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Bunun SW sine gittim gittim geldim.Fiyatlar uçunca peşini biraktim.Maşallah super secim kazasiz belasiz kullan kardesim
Bir yerde yakalamak lazım yoksa fırsatlar kaçıyor. Sıfırı aynı opsiyonlarla 380 küsüre dayandı, almak mümkün değil. Daha güzeli senin olsun abi, teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Güle Güle kullanin
Hayırlı olsun rengi de jantları da çok güzelmiş güle güle kullanın
[emoji3478][emoji3478][emoji3478] kazasız belasız inşallah 
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...