İçeriğe Yönlendir

Bir Başka Mondeo

Münir Nurettin Taşova

Recommended Posts

Ahmet Çankaya

:nazar:  kazasız belasız güzel günlerde binmek nasip olur inşaallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Mustafa Yanar yazdı:

Hayırlı olsun, piyasasının üstünde bir araç, güle güle kullanın. 

Teşekkür ederim. 😊 Kar ve satış hızı düşünülmüyorsa rakipsiz  bir araç.

Hakan Gürsu yazdı:

Güle güle kullanın, bi sonraki hedefim bunun Station Wagonunu almak.

Teşekkür ederim.  Bagaj ihtiyacı varsa SW ama sedan daha yakışlı geliyor bana. 😎

İsa Acar yazdı:

Kazasız, belasız güzel günlerde kullanın emoji106.pngemoji4.png

Teşekkür ederim. 😊

Ahmet Çankaya yazdı:

:nazar:  kazasız belasız güzel günlerde binmek nasip olur inşaallah...

Teşekkür ederim. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Teşekkür ederim. 😊 Kar ve satış hızı düşünülmüyorsa rakipsiz  bir araç.

Teşekkür ederim.  Bagaj ihtiyacı varsa SW ama sedan daha yakışlı geliyor bana. 😎

Teşekkür ederim. 😊

Teşekkür ederim. 😊

Bagaj ihtiyacım yok SWleri seviyorum, şu an Focus SW kullanıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Sol alttaki K harfi ne oluyor? Sürekli değişik harfler var BE C gibi bilen yazarsa sevinirim.

76ab5df9331b26216ba620319a1710fe.jpg

Başka bir kaynaktan öğrendim. Oradaki harfler yönleri gösteriyormuş. K (Kuzey),  G (Güney),  KB (Kuzey Batı) gibi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Kışlık lastiklerimiz geldi. Memnun olduğumuz Nokian'dan devam.

7bb4d3ff6fe8353c50a662cb884db34b.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Hayırlı olsun Münir bey,
Hangi ilde yaşıyorsunuz?
A serileri kış şartlarının nispeten daha sıcak geçtiği bölgeler için önerilirken,
D serisi daha yoğun kar ve kış şartlarının olduğu bölgeler için öneriliyor.

Bende 2015 te aracımı aldığımda XL özelliği nedeniyle D4 serisi ile D3 serisi aynı fiyat ve bir yıl yaşlı olmasına rağmen D3 serisini seçmiştim Sivas 'ta kullanmak için.

Karda tutuş iyi ancak altı buz olan yollarda özellikle hafifte eğim varsa çokta memnun değilim. Önceki lastigim Goodyear ultragrip extreme idi ve esp si asr si olmayan araçta 5 yıl Sivas ta hiç bir yol sartinda sıkıntı yaşamadım.

Ancak 5 yıl sonunda lastik bu kadar övgü alırken ben neden çok memnun degilimi sorgularken aklıma şu geldi sorun ASR olabilir mi?

Çünkü araç tekerlerinde çekiş kaybıyla beraber patinaj hareketi başlayınca ASR bunu önlemek için hem fren sistemini devreye sokuyor hemde aracın motor gücüne etkı ederek çekişi düşürüyor.

Karda ise bunun sonucu yol ortasında kalmak. Bu sene şehrin kışı adına yakışır şekilde geçerse ASR yi kapatarak denemelerimi yapacağım.

Çok memnun kaldigim Good year ile mevcut kullandigim Nokian WrD3 un desenlerini de şuraya bırakayım...a740974ec8f9996d362fe5e57e0f35b4.jpgbe6d3f09221a9db6b88b111c0b8af5ac.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Barış AÇIL yazdı:

A serileri kış şartlarının nispeten daha sıcak geçtiği bölgeler için önerilirken,
D serisi daha yoğun kar ve kış şartlarının olduğu bölgeler için öneriliyor.

İki yıldır Ankara'da yaşıyorum. Önceki aracıma Nokian D4 XL almıştım. Ağrı'nın karında buzunda çok memnun kalmıştım. Ankara'da anlatılan eski kışlar yok yeterli olacağını düşünüyorum. Kullandığınız Goodyear çivili lastik onunla karşılaştırmamak gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

İki yıldır Ankara'da yaşıyorum. Önceki aracıma Nokian D4 XL almıştım. Ağrı'nın karında buzunda çok memnun kalmıştım. Ankara'da anlatılan eski kışlar yok yeterli olacağını düşünüyorum. Kullandığınız Goodyear çivili lastik onunla karşılaştırmamak gerekir.
D4 kullananlarda D3 kullananlarda memnun.

Ben herkes memnunken diğer lastiğe nazaran neden çekiş ve tutunma sorunu yaşıyorumu kafaya taktım.

Dediğim gibi ASR olabilir mi? Veya lastik ebadı önceki 195 65 15 idi bu 215 60 16.

Ama artık nerdeyse bütün araçların en kucugu 16 jant ve 205 taban olarak çıkıyor.

Goodyear fotoda çivili ancak bu çiviler alırken ilave ücret ödeyerek sifirken taktiriyorsunuz.

Ben normal haliyle çivisiz kullandım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Barış AÇIL yazdı:

bu çiviler alırken ilave ücret ödeyerek sifirken taktiriyorsunuz.

Ne kadar bir fark veriliyor?

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Ne kadar bir fark veriliyor?
Nurettin bey fiyat farkını bilmiyorum. O zaman çivi yuvaları neden boş diye sormuştum ilave ücret ile takıyoruz ama
takıldığı taktirde tekrar sökulmuyor normal asfaltta ses yapar demişti. Bende ustelememistim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Lastik basınçları 33 psi gösteriyordu. Kılavuzda belirtilen 35 psi olarak güncelledim. Araç öncesine nazaran biraz sertleşti ama hala çok konforlu. 

CzVWIp.png

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Daha önceki araçlarımda far aydınlatmasından yana çok sıkıntı çektim. Dedim ki bir sonraki aracımda aydınlatma çok iyi olacak..  Dinamik ledlerin aydınlatması mükemmel, artık uzun yollar gece yapılacak. Bu aracı almayı düşünen arkadaşlar mutlaka bu paketi olan araç tercih etsinler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Daha önceki araçlarımda far aydınlatmasından yana çok sıkıntı çektim. Dedim ki bir sonraki aracımda aydınlatma çok iyi olacak..  Dinamik ledlerin aydınlatması mükemmel, artık uzun yollar gece yapılacak. Bu aracı almayı düşünen arkadaşlar mutlaka bu paketi olan araç tercih etsinler.

Videoyu 7-8 kere izledim.

Aydınlatma tek kelime ile muh te şem..

Aydınlatma çok hassas olduğum bir konu.

Eve kargo gelse, hanım yine mi ampul aldın der, o derece :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Aydın Sert yazdı:

Aydınlatma çok hassas olduğum bir konu.

Premium araçlar hariç Ford Dinamik led ile Opel IntelliLux LED Matrix bu sınıfta en iyi akıllı aydınlatma. Başka var mı bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir çok araçla bir çok testler yaptım. Amaç yol tutuş ise en iyi tutuşu kılavuzda yazan lastik basınç değerleri ile yaptım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Premium araçlar hariç Ford Dinamik led ile Opel IntelliLux LED Matrix bu sınıfta en iyi akıllı aydınlatma. Başka var mı bilmiyorum.

Mercedes mutlibeam nasıl acaba
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Hacı Şenyurt yazdı:

Bmw de aktif laser led var. Şu anda en iyi o.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Bir çok araçla bir çok testler yaptım. Amaç yol tutuş ise en iyi tutuşu kılavuzda yazan lastik basınç değerleri ile yaptım. 

Yol tutuş için lastik basıncı ve markasına çok dikkat ediyorum. Mondeo mk2 de çok iyi yol tutardı. [emoji173]
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Yol tutuş için lastik basıncı ve markasına çok dikkat ediyorum. Mondeo mk2 de çok iyi yol tutardı. [emoji173]
Mk2 ve mk4 kullandim yol tutus cok iyiydi.mk5 aliyodum direkten dönduk 2-3 ay once aaah ah,simdi 50-60 bin fazlasini istiyolar
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Alalı daha 2 bin km oldu çok tecrübe edemedim ama sert dönüşlerde kupa biraz yatıyor. Mk2 de yatardı ama konfor böylesi değildi. Mk5 18 jantlarla bile mükemmel konforlu. 

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Hacı Şenyurt yazdı:

Multibeam led ❤️

Metin Uzunoğlu yazdı:

Bmw de aktif laser led var. Şu anda en iyi o.

BMW Laserlight LED ❤️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...