İçeriğe Yönlendir

C5 Havalandırma Yönlendiricilerindeki Problem

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

C5 2010, sanirim arızalı olmayan yok. Hani siz Türkler nasıl diyor, kronik.
Bence tasarım hatası.
Gösterge panelinin saginda ve solunda bulunan yönlendiricilerde bulunan, kapatan açan düğme mi desem, kol mu desem, biri işlem yapmıyordu. Yolculuk esnasında ikinciye ben hakladım.
Dün epey bir uğraştan sonra soktum. Baktim ki serseri bağlantıya sahip bir kol var. Bu kol cıkmış. Yerine taktım, aç kapa yapayim dedim yine cıktı. Yine taktım, yine cıktı.
Şunu fark ettim, eğer tam kapatmadan az biraz açık kaldığında tekrar açmaya çalışayım kol yuvasından çıkıyor. Bence tasarımda hata var.
Buraya ne yapabilirim?
123eb345e45e77737d8dc9e41bd31fc5.jpg20ceb13155f2cb07103c78fd4ba905c7.jpg64299466e091e20b15f1cd2dbe357ca3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Makron varda, o kuvvetle basa cikamaz. Daha sert önleme ihtiyaç var sanirim.

Deneyeyim.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Topuzun girdiği yuvanın parça kısmından arkadan çok ufak bir oyuncaklara takılan vidalardan hassas bir şekilde koysak?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Serdal Soysal yazdı:

Fotoğrafları göremiyorum :(

Tapa dan gönderdim ondan olabilir mi ?

Metin Akbal yazdı:

Topuzun girdiği yuvanın parça kısmından arkadan çok ufak bir oyuncaklara takılan vidalardan hassas bir şekilde koysak?

Elimde çokça, model uçak konrol sistemlerinin parçası var. Onlardan deneyebilirim.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Parça plastik mi metal mi? Plastikse yuva ısıtılıp hafif daraltılamaz mı?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Adnan Çakır yazdı:

Parça plastik mi metal mi? Plastikse yuva ısıtılıp hafif daraltılamaz mı?

Plastik. Sıcak Hava Üflemeli Havya var. Onunla yapabilirim. Sanki az bir uçlarını kapatsam daha iyi olacak.

Şunuda yazayım, peki orayı sabitledik, kırılma ihtimali ne olur ?

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Plastik. Sıcak Hava Üflemeli Havya var. Onunla yapabilirim. Sanki az bir uçlarını kapatsam daha iyi olacak.
Hareket etmezse kırılır. Oynar parca. O yüzden topuzun degilde oturduğu yuvanın deliğini az geniş tutup topuzu vidalayarak hareketli yapabiliriz.
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Metin Akbal yazdı:
Muhittin Kaplan yazdı:

Hareket etmezse kırılır. Oynar parca. O yüzden topuzun degilde oturduğu yuvanın deliğini az geniş tutup topuzu vidalayarak hareketli yapabiliriz.

Oynar olsa ama çıkmazsa da kırılır gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bir taraflar aşınmış ki yerinden çıkıyor ,bizim istediğimiz azda olsa yuvayı daraltıp çıkmayı önlemek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

sıcak havayı yedikten sonra gevrekleşir, sorası çıttt

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Elimde dremelden, ısı ayarlı havyaya, Balyoz dan kesere çok mlz var. Fikirleri yollayın gelsin.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Topuzu tutan yuvayı dısardan kelepceyle sıkmayı deneyin.Plastikle deneyin olmazsa kucuk bır vidalı demır kelepceyle daha hassas bır ayar yapılabılır.Ne cıkacak kadar gevsek nede hareket etmeyecek kadar sıkı olması lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Iki parcayada ortadan dikkatlice delik acilip pim gibi bir parca takilabilir veya pim yerine ince bir somun vidsial öbür ucunada somun (ici plastikli olandan) koyulabilir. Vida koymadan once az birsey yaglanirsa daha iyi olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Lehim makinamın sıcak hava üfleyen bölümü ile 150c ayarlayarak hafif ısıttım, azbiraz büktüm ve kolu yerine taktım. Tabanca yağıyla yağladım, işte gres gibi birşey şey. Biz arabamıza da bakarız. Aç kapa yapıyorum kollar yerinden çıkmıyor. Yagı biraz çok bulmuş olabilirm

858c15025b95dab650bfd110fe5392fe.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...