İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 TDCI 2. Çalışmada Titreme

Çağlar Kaya

Recommended Posts

Çağlar Kaya

Arkadaşlar merhaba aracımda aldığımdan beri şöyle bir arıza var. Aracı sabah ilk çalışmada normal çalışıyor titremiyor. Misal yolda bakkala uğradım geri geldim çalıştırınca sarsıntılı çalışıyor. Ama stop ettim aradan 2 saat geçti yine normal çalışıyor. Yani yeni stop etmişsem çalıştırınca sarsıntılı çalışıyor. Motor takozu yeni değiştirdim. Motor normal çalışması gayet normal ve sessiz. Siyah duman atma v.s. yok. 5 senedir böyle. Bazen hiç olmuyor. Mazot filtresi ilk değiştiğinde yaklaşık 1 ay filan nadir oldu. Şimdi yine başladı. Acaba enjektörler işememi yapıyor :S

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Kaya
Koray Demir yazdı:

Büyük ihtimal enjektörlerden biri arızalı.

Öyle olsa siyah duman atma olmaz mı? Ama yinede her ihtimale karşı bir pompacıya gidip enjektör leri söktürüp temizlettireceğim. Mersin de bildiğiniz iyi pompacı var mı? 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Kaya yazdı:

Öyle olsa siyah duman atma olmaz mı? Ama yinede her ihtimale karşı bir pompacıya gidip enjektör leri söktürüp temizlettireceğim. Mersin de bildiğiniz iyi pompacı var mı? 

Olur olmaz sarsıntıda enjektörden şüphelenirim. Mazot filtresi de orjinal olarak değişip denenmeli tarife göre. Mersin’de bildiğim yer yok maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan

Enjektör arızası olduğu zaman sarsıntı oluyor, 2 yıl önce yakıtta problem yaşadım ve enjektörler komple revizyona girdi. Uzun yol sonrası rölantide titreme olduğunu fark etmiştim, Arabayı sıkıştırınca güçten düştü ve beyaz dumanla beraber stop etmişti. Tavsiyem titreme sebebinin enjektörlerden olduğunu tahmin ediyorsanız arabayı sıkıştırmayın, üst devirlerde kullanınca yolda bırakabilir sizi. Enjektörlerin ucundaki mazot püskürten memeler değişmişti benim aracımda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...