İçeriğe Yönlendir

Courier Yağ Kaçağı

Latıf Kaya

Recommended Posts

Latıf Kaya

Herkese selamlar arkadaşlar aracım corier 1.6 motor bugun motoru kontrol ettigimde yağ filtrenin orada yani o bölgede   baya bi ıslaklık vardı hatta çok azda olsa  alta doğru damlama vardı daha önce başına gelen oldumu acaba nerden kaçırıyor yarın ustaya göstermeyi düşünüyorumda.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Yağ filtresinin kapağında fazla sıkılma kaynaklı çatlama olmuş olabilir, oringi düzgün takılmamış olabilir. Düşük bir ihtimal yağ soğutucu gövdesinde hasar olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Oralarda termostat girişi de olmalı suda azalma var mı kontrol edin yaşanmışlığı var 👍

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
Çağatay Kılınç yazdı:

Oralarda termostat girişi de olmalı suda azalma var mı kontrol edin yaşanmışlığı var 👍

Teşekkür ederim yanliz suda azalma yok.su olduğunu da düşünmüyorum çünkü su olsa leke yampaz orarlar hep leke yağa benziyor daha cok.

Ü.Emre Kartal yazdı:

Yağ filtresinin kapağında fazla sıkılma kaynaklı çatlama olmuş olabilir, oringi düzgün takılmamış olabilir. Düşük bir ihtimal yağ soğutucu gövdesinde hasar olabilir.

Simdi baktim yag kapağının etrafında sanki sıvı siyah slikon var sanırım daha önceden de kaçırmış inşaAllah kapaktir yoksa soğutucu ise masraf çok çıkar 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Yedek su deposuna bakın siyahlaşma yoksa büyük ihtimal soğutucu değildir. Hava filtre kutusunu söküp bakabilirseniz daha iyi ve net görünür. Yağ filtre kapağı olur muhtemelen 

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Latıf Kaya yazdı:

Herkese selamlar arkadaşlar aracım corier 1.6 motor bugun motoru kontrol ettigimde yağ filtrenin orada yani o bölgede   baya bi ıslaklık vardı hatta çok azda olsa  alta doğru damlama vardı daha önce başına gelen oldumu acaba nerden kaçırıyor yarın ustaya göstermeyi düşünüyorumda.

Yağ filtresinin kapak contası olabilir. Aracın yağını değiştirtmiştim. Sabah bir baktım yağ dökülmüştü bayağı conta kaçırmıştı. 

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya

Arkadaşlar cevaplarınız için herkese teşekkür ederim.sabah aracı sanayiye götürdüm usta ,arkadaşın dediği gibi soğutucu ise yağ su deposuna karışır dedi soğutucuda sıkıntı yok kacak filitredendi oringi değişti yeni filitre takıldı şuan bi sıkıntı gözükmüyor orayı yıkadım güzelce sabah yine bakıcam inşaAllah düzelir.ama size tavsiyem motoru yıkayınca tazikli su ile fazla yakin tutmayin benim hava filitresi ile motor arasinda bi boru var ona zarar verdi kesmisti yani delindi malesef

.yapiskan doktum aman dikkat.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...