İçeriğe Yönlendir

Balast Elektrik Kesmesi

Fatih Akbaş

Recommended Posts

Fatih Akbaş

Merhaba;

Orjinal hella gen 3 w210 dan çıkma balastları direk aküden beslediğim zaman normal sorunsuz çalışıyor fakat kısa fara gelen uca taktığımda elektrik kesiyor.Bu sorunun önüne nasıl geçebiliriz fara gelen kablolar balasta gelen kablolardan ince.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
15 amper olacak

Abi canbuslu Mercedes 15 amper taksak Sam beynine sıkıntı olurmu bide arıza lambası yakmaması için bi hesabın varmış senin [emoji3]
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sigorta var mıydı yoksa direk sam den mi denetim yapıyordu? Derken araçta orjinal Xenon yok galiba.

Düşük amper nedeniyle yapıyor olabilir orijinal balast.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Modül akım sınırlı. Hata vermesi için farklı yöntem var tabi ki

Abi aküden hatmı çekecem.Nasıldır yada direk ledmi taksam görmeyle ilgili sıkıntım yok hoş göründüğü için mercekli fara geçiyorum
Sigorta var mıydı yoksa direk sam den mi denetim yapıyordu? Derken araçta orjinal Xenon yok galiba.

Sam üzerinde sigorta var.araba orjinali halojen H7

Balastı orjinal değil abi benimki w203 kasa balastlar w210 kasadan çıkma hella gen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben çakma  Xenon kit takmıştim. 2000 w203 e sıkıntı yapmadıydi 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Ben çakma  Xenon kit takmıştim. 2000 w203 e sıkıntı yapmadıydi 

Benimkide 2000 model modelini filan hatırlıyonmu abi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

35w canbus li bişi idi. Sizin w210 dan çıkanlar orjinal ama eski tip olabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

D2S yazıyor üzerinde orjinaline D2S ama onda ayrı ateşleyici var bu hellada direk ateşleyici üstünde 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Muhtemelen arızaya düşüyor düşük akım o yüzden elektriği kesiyor. Direnç röle bağlantısı gerekebilir. Bama mesaj atmıştın onu dene bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Muhtemelen arızaya düşüyor düşük akım o yüzden elektriği kesiyor. Direnç röle bağlantısı gerekebilir. Bama mesaj atmıştın onu dene bakalım.

[emoji106]
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Modül akım sınırlı. Hata vermesi için farklı yöntem var tabi ki

Abi H7 55w ampül kullanılıyor kısalarda hata vermemesi için kaçlık direnç kullanmam gerekli
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akım düşük olduğu için kesiyor bence. Paralel sinyal ampulü takarak deneyin. Sönmez ise ona göre çözüm aransın. 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Akım düşük olduğu için kesiyor bence. Paralel sinyal ampulü takarak deneyin. Sönmez ise ona göre çözüm aransın. 

Emmi aküden hat çekilmesi gerektiğini öğrendim ampülün hata vermemesi içinde dirençle kandırılması gerektiğini öğrendim direk dirençle kalıcı hale getircem 50w 8 ohm direnç nette yazan fakat Servet abi @metin abinin sistemde 3.3 ohm kullanmış oda h7 hesabını öğrenmem lazım
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Röle destekli 3.3 ohm 50w alüminyum direnç var ve araştırmalarım rölesiz kaçlık kullanacağım yönünde.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Röle destekli 3.3 ohm 50w alüminyum direnç var ve araştırmalarım rölesiz kaçlık kullanacağım yönünde.

Abi röleyi zaten koymuyormuyuz röle destekli ne demek.Şimdi anladığımı izah edeyim benim arabanın sağ sol kısalara 5 Amper sigorta konmuş ama biz balastlara 15 Amper takıyoruz bu balastın daha fazla akım çektiği anlamına gelmiyormu röleyi onun için koymuyormuyuz bi taraftan araba daha çok tüketsinki arıza vermesin diye direnç atıyoruz
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi röleyi zaten koymuyormuyuz röle destekli ne demek.Şimdi anladığımı izah edeyim benim arabanın sağ sol kısalara 5 Amper sigorta konmuş ama biz balastlara 15 Amper takıyoruz bu balastın daha fazla akım çektiği anlamına gelmiyormu röleyi onun için koymuyormuyuz bi taraftan araba daha çok tüketsinki arıza vermesin diye direnç atıyoruz

Balast daha fazla akim çekmez ki :) 3.5 amper.

Direnç 50w balast 35w sisteme çok yük biniyor o yüzden ya balast çalışmaz ya tesisat yanar. Balastların her ikisine ayrı röle ekleyip direnci paralel bağlayınca ariza ışığı yakmaz.
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

Balast daha fazla akim çekmez ki default_smile.png 3.5 amper.

Direnç 50w balast 35w sisteme çok yük biniyor o yüzden ya balast çalışmaz ya tesisat yanar. Balastların her ikisine ayrı röle ekleyip direnci paralel bağlayınca ariza ışığı yakmaz.

[emoji106]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bence riske girme, orjinal ampulün en iyisini al. Çok iyi halojenler var. 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

Aydınlatmadan ziyade görüntü hocam benim aracın orjinal zenonlu farı var onu aldım fakat altyapısı yokmuş alınca öğrendik
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çok iyi halojen şu aydınlatmayı sağlamıyor :)

2d60a6d180de7e64300ca3addae4c508.jpg
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...