İçeriğe Yönlendir

Lpg Regülatörü Bağlantı Şekilleri

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Yakup Kocaağa

Merhaba

Regülatör bağlantıları bazı araçlarda kalorifer tesisatına T bağlantılar ile paralel bağlanmış bazı araçlardaysa seri benim aracımda parelel sizce bunların hangisi daha randımanlı çalışıyor?

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

T bağlantıda kalorifer sistemine az su gitmez mi su kısa yolu seçer mantık olarak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yakup Kocaağa yazdı:

Neden abi

motorumu lpg regülatöründen daha çok sevdiğim için

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

Zaten t ile paralel bağlamış oluyor. Seri baglamazlar ben pek denk gelmedim

Seri hatalı montaj diye biliyorum ben. Zaten kalorifer kapalı iken seri baglarsa su akışı olmaz regülatör den?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

İ10 da kaloriferin çıkış borusuna regülatör bağlıydı. Mühendis bu şekilde uygun görmüş. 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Benim aracımda seri bağlı. Ankaradan aldım arabayı. Kış aylarında regülatörün hep sıcak kalması için öyle yapılmış sanırım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Yakup Kocaağa yazdı:

T bağlantıda kalorifer sistemine az su gitmez mi su kısa yolu seçer mantık olarak

Kışın bile motor soğuk lambası döndüğü an kulak kızartıcı sıcak geliyor. 5 senedir t bağlantılı lpg kullanıyorum. Kaloriferde hiç sorun yaşamadım. Biraz da debiye bağlı. Belki de kalorifer daha fazla su devirdaim ediyordur. Kolay yol orasıdır

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Seri bağlantı yapılırsa Kalorifer peteği tıkanırsa su akışı yavaşlayacağı için aracın soğutma sisteminde sorun oluşabilir. Yeni araçlarda kalorifer peteği tıkanmayabilir ama eski ve antifiriz kullanılmamış bir araçta tıkanabilir diye düşünüyorum. Bence de en mantıklı paralel bağlantı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Seri bağlantı yapılırsa Kalorifer peteği tıkanırsa su akışı yavaşlayacağı için aracın soğutma sisteminde sorun oluşabilir. Yeni araçlarda kalorifer peteği tıkanmayabilir ama eski ve antifiriz kullanılmamış bir araçta tıkanabilir diye düşünüyorum. Bence de en mantıklı paralel bağlantı
Seri bağlantılı araçta mantık olarak kaloriferi peteği tıkanırsa LPG regülatörü ısınmaz. Yani lpgye geç geçme veya geçmeme harici bir sorun olmaz bence. Sonuçta lpg olmayan araçta kaloriferi peteği tıkanırsa sogutma sistemi olumsuz etkilenmiyor.
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Akbaş

Proton gen 2 de seri bağlamayınca araba hava yapıyordu.Devirdaimi zayıf kalıyordu sanırsam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...