İçeriğe Yönlendir

Focus Cruise Control Sorunu

ihsan Demir

Recommended Posts

ihsan Demir

İyi akşamlar. Uzun zaman dır cruise control u kullanmıyordum. Geçen lerde kullanmak isteyince calismadi. Sonra tamirciye gittim cihaza baglayip1696 hız kontrol modülü devresi ğı ve p0581 seyir denetimi çok işlevli giriş A devresi yüksek. Arıza kodlarini vermişdedi.Tamirci işinin uzun olduğunu söyledi uğraşmak istemedi. Başka bir tamirc iye gittim işinin yoğun olduğunu söyledi. Anlayacaginiz kimse uğraşmak istemedi. Acaba sebep ne olabilir. Elim torna vida tutar😊😊Eğer sizlerde yardımcı olursanız arizayi coze bilirrmiyim diye düşünüyorum. Herkese saygılar. Araç focus 2 2005 ghia

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ihsan Demir yazdı:

Araç focus 2 2005 ghia

Bu durumda, başlığı düzeltip konuyu da Markalar altına ford focus bölümüne taşıyalım.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ihsan Demir yazdı:

İyi akşamlar. Uzun zaman dır cruise control u kullanmıyordum. Geçen lerde kullanmak isteyince calismadi. Sonra tamirciye gittim cihaza baglayip1696 hız kontrol modülü devresi ğı ve p0581 seyir denetimi çok işlevli giriş A devresi yüksek. Arıza kodlarini vermişdedi.

Arıza kodlarını sildiniz mi ?

Silip tekrar denediniz mi. 

Denedikten sonra tekrar arıza kodlarına baktınız mı ?

Yorum bağlantısı
ihsan Demir

Evet mehmet abi arıza kodunu siliyoruz tekrar aynı haftayı veriyor. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Direksiyondan butonları söküp yağsız sprey ile iç kısımlarını temizleyin, oksitlenme ya da bir şekilde kısadevre var gibi. 

Bu işlemi yaparken akü bağlantılarını sökün farları açın hatta gerilim kalmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ihsan Demir
Ü.Emre Kartal yazdı:

Direksiyondan butonları söküp yağsız sprey ile iç kısımlarını temizleyin, oksitlenme ya da bir şekilde kısadevre var gibi. 

Bu işlemi yaparken akü bağlantılarını sökün farları açın hatta gerilim kalmasın

Evet hocam dediğinizi  yaptim. Butonları söküp temizligini yaptım. Üzerinde deki elektronik parçaların kontrolun yaptım.butonlari lari ve devre üzerindeki direnclerin değerini ölçtüm Ama sonuç alamadim. Acaba debriyaj, fren musururunden yaparmı. Bi de fren müşürünün üzerinde mmavi renkte olan bi müşür var ondanda yaparmı. Bunların testini nasıl yapa bilirim

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
ihsan Demir yazdı:

Evet hocam dediğinizi  yaptim. Butonları söküp temizligini yaptım. Üzerinde deki elektronik parçaların kontrolun yaptım.butonlari lari ve devre üzerindeki direnclerin değerini ölçtüm Ama sonuç alamadim. Acaba debriyaj, fren musururunden yaparmı. Bi de fren müşürünün üzerinde mmavi renkte olan bi müşür var ondanda yaparmı. Bunların testini nasıl yapa bilirim

Olası şeyler debriyaj ve fren müşürü, şanzıman konum sensörü, boğaz kelebeği sensörü gibi yerler. 

Müşürlerin testi şöyle olur içlerinde eiki iletken var pedala basınca temas eder ve devre tamamlanır. Multimetreyi kısadevre moduna alın ve uçları metallere değdirin basılı konum harici ötmemesi basınca ötmesi gerekir. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1696 kodu için gaz kelebeği konum sensörüne bakılması gerektiğini okuyorum. Ayrıca hız sensörü de kontrol edilmeli. Fren lambalarınız sorunsuz yanıyor mu? Fren switch'ine de bakmak gerektiği yazıyor.

İkinci kod da büyük ihtimal bu koda istinaden çıkıyor.

Son olarak, araç otomatik mi manuel mi?

Yorum bağlantısı
ihsan Demir

Hocam Fren lambalari yaniyor. Araç Manuel emin olmak için fren musurunu değiştirdim. Debriyaj musurunu ölçü aletiyle ölçtüm. Oda normal çalışıyor kafama takilan fren müşürünün biraz üstünde mavi renkte olan bi müşür daha var onun sağlamlık testini yapmadım. Hiç bi şekilde tepki vermiyor. Yenisini bulamayincada elektrik ciye bunun kontrolunu yapa bilirmisin dediğimde araç üzerinde voltaj olculmesi lazım dedi. Kısacasi kimse uğraşmak istemiyor. 

Yorum bağlantısı
ihsan Demir
Alpay Sumer yazdı:

pedal müşürleri kontrol edildi mi?

Fren müşürünü değiştirdim. Debriyaj müşürünün kontrolü yapıldı. Ancak fren müşürünün üzerinde mavi renkte olan bi müşür daha var onun testini yapmadım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...