İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Sorunlarım

Süleyman Dilmen

Recommended Posts

Süleyman Dilmen

Merhabalar aşagıdaki sorunlarımı forumda aradım ama cevap bulamadım yada aramayı dogru yapamadım şimdiden kusura bakmayın,

1. Sorunum aracın merkezi kilit kumandası arızalı normal bir kumanda tanıtmak istiyorum ama 4 defa kontagı 2 konumuna getirip kapattıktan sonra saat yanındaki led yanmasına rağmen kumandayı tanımıyor acaba orjinal kumanda harici tanıtılmıyormu yada neyi yapamıyorum anlamadım.

2. Sorunum araç yolda giderken ışıklara yaklaştıgımda boşa alıyorum araç durana kadar seri bir şekilde devir bi yükselip bi düşüyor  araç durunca normale dönüyor 1500 de sabit kalıyor tabi normalse .

3. Sorunum araç fanı normal yazısının l harfine gelince açıyor bu beni tedirgin ediyor acaba normalmi

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Süleyman Dilmen yazdı:

araç durunca normale dönüyor 1500 de sabit kalıyor tabi normalse .

3. Sorunum araç fanı normal yazısının l harfine gelince açıyor bu beni tedirgin ediyor acaba normalmi

Sıcak motor için rölanti devri; 750 - 850 devir arası olması gerekiyor.

97 98 modellerde hararet göstergesi oynaktır. 99 ve sonrası sabittir. Fan açıyorsa problem yok.

Yorum bağlantısı
Süleyman Dilmen
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Sıcak motor için rölanti devri; 750 - 850 devir arası olması gerekiyor.

97 98 modellerde hararet göstergesi oynaktır. 99 ve sonrası sabittir. Fan açıyorsa problem yok.

Teşekkürler ilginize peki rölanti ayarı nasıl yapılıyor bu araçlarda bilgisayarla yapılıyor dendi birde dalgalanma için bi öneriniz varmı

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Teşekkürler ilginize peki rölanti ayarı nasıl yapılıyor bu araçlarda bilgisayarla yapılıyor dendi birde dalgalanma için bi öneriniz varmı
Rölanti kalibrasyonu bilgisayarda yapılıyor diye biliyorum. Detaylı bilgiyi arkadaşlar yazarlar. Dalgalanma sorununu bir yerden kaçak hava aldığı içinde yapabilir. Çözümü zor bir sorun demişti benim usta.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Süleyman Dilmen yazdı:

ayar yok, dıştan yapılabilir bir ayarı yok

Yorum bağlantısı
Süleyman Dilmen
Münir Nurettin Taşova yazdı:
Süleyman Dilmen yazdı:

Rölanti kalibrasyonu bilgisayarda yapılıyor diye biliyorum. Detaylı bilgiyi arkadaşlar yazarlar. Dalgalanma sorununu bir yerden kaçak hava aldığı içinde yapabilir. Çözümü zor bir sorun demişti benim usta.

Teşekkürler

Çağlar Bayur yazdı:

ayar yok, dıştan yapılabilir bir ayarı yok

Teşekkürler ilginize peki kumanda konusunda bir bilginiz varmı nasıl çözebilirim yada satılıyormu bu araçlara uygun kumanda

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tanıtmaya çalıştığınız kumanda orjinal ford mu? sıfır mı çıkma mı?

Yorum bağlantısı
Süleyman Dilmen
Çağlar Bayur yazdı:

tanıtmaya çalıştığınız kumanda orjinal ford mu? sıfır mı çıkma mı?

Malesef orjinal degil piyasada satılan merkezi kilit sistemlerine ait basit kumanda orjinal kumanda devresi bulamadım  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...