İçeriğe Yönlendir

İnsignia Vites Geçişlerindeki Ses

Okan Erdem

Recommended Posts

Okan Erdem

Arkadaşlar Merhaba. Vites geçişlerinde özellikle cam açıkken "şık şık" şeklinde metal sesi duyuyorum. Bu özellikle ilk 3 viteste duyuluyor. Yüksek viteslerde bukadar duyamıyorum. Bu normal mi? Baskı balatanın durumunu ustam iyi şeklinde yorumladı. Debriyaja tam basmama rağmen vites geçişinde o sesi duyuyorum. Bu arada seyir halinde gazdan ayağımı çektiğimde aracın yığılma noktasında bu sese benzer bir tak tak vurma sesi duyuyorum. Yani debriyaja hiç basmayıp ayağımı yavaşlamak için gazdan çektiğimde geliyor. BU sesleri yorumlayabilecek arkadaş var mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

altta şanzıman kulağı, egzos bağlantılarına bir bakılsa iyi olur, bence dış parça sesi bu

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
Çağlar Bayur yazdı:

altta şanzıman kulağı, egzos bağlantılarına bir bakılsa iyi olur, bence dış parça sesi bu

Şanzıman kulağını bir usta kontrol etti sorun yok dedi ancak hem vites geçişlerindeki şakırdama hem de gazdan ayağımı çekince yığılma esnasındaki tak sesi beni de şanzıman takozuna yönlendiriyor nedense. Direkt alıp değiştirsem mi diye düşünüyorum. Eğer şanzıman takozunda sorun olsa geçişlerde bu sesi yapar mı? yani sanki debriyaja tam basamamış gibi rahat geçmiyor. Şanzıman yağını da değiştirdim  10.000 km önce.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Okan Erdem yazdı:

Şanzıman kulağını bir usta kontrol etti sorun yok dedi ancak hem vites geçişlerindeki şakırdama hem de gazdan ayağımı çekince yığılma esnasındaki tak sesi beni de şanzıman takozuna yönlendiriyor nedense. Direkt alıp değiştirsem mi diye düşünüyorum. Eğer şanzıman takozunda sorun olsa geçişlerde bu sesi yapar mı? yani sanki debriyaja tam basamamış gibi rahat geçmiyor. Şanzıman yağını da değiştirdim  10.000 km önce.

Vites geçişleri rahat değilse baskı balata bilya ve debriyaj üst merkezi kısımlarında yoğunlaşmak lazım bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
Ü.Emre Kartal yazdı:

Vites geçişleri rahat değilse baskı balata bilya ve debriyaj üst merkezi kısımlarında yoğunlaşmak lazım bence

Rahat değil derken sesli geçiyor hocam. Şık şık cam açıkken ses duyuluyor 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Okan Erdem yazdı:

Alt ve üst merkez, vites kolu ve mekanizması buna sebep oluyor olabilir. Baktırmak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
normal. dinlerseniz her araçta duyulur. şık şık metal sesi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
Tahir Ak yazdı:
Okan Erdem yazdı:

normal. dinlerseniz her araçta duyulur. şık şık metal sesi

Diğer araçlarımda bukadar dikkatimi çekmemişti. Bunda sanki bir tık fazla gibi geliyor nedense. Eğer yavaşca ayağımı çekersem bkadar çok olmuyor gibi hissediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...