İçeriğe Yönlendir

Fiesta Sağ Ön Konsoldan Gelen Plastik Tıkırtı Sesi

Emre Ceber

Recommended Posts

Emre Ceber

Selamlar. 2010 1.4 titanium x araç sahibiyim. Aracım 64 bin km de. Malum Adana sıcakları aracı ilk çalıştırdığımda klimayı da beraber çalıştırıyorum haliyle araç biraz titriyor. 1 haftadır aracın ilk çalıştığı 10 dk boyunca sağ ön konsoldan ciddi bir tıkırtı sesi geliyor. 10 dk sonra ses azalıyor sadece bozuk yola girince çok hafif lıkırtı şeklinde gelmeye başlıyor. Dinlediğim zaman konsolun içinden geldiğini tespit ettim. Ne olabilir yardımınızı bekliyorum.

https://drive.google.com/file/d/1UkqakrhFaJgLz6hTrwga_fpL6XxXTEVn/view?usp=sharing

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Klima soğuğu ve Adana sıcağı birleşince genleşme-büzülme  muhtemel.  O ses genelde soldan gelir ilk defa sağdan geleni duydum. Titreme içeriden geliyorsa elinizle bastırarak sorunun kaynağını bulabilirsiniz. Sonrasında ona göre işlem yaparsınız

Ümit Türk yazdı:

torpido kapağını takip edin.  titreme yapabilir. 

Dediği gibi torpidoyuda kontrol edin. Çok basit malzemesi var. 2 adet plastik civata tutuyor alttan. 

Yorum bağlantısı
Aydın Vatansever
ALİ SEYKAN yazdı:

Klima soğuğu ve Adana sıcağı birleşince genleşme-büzülme  muhtemel.  O ses genelde soldan gelir ilk defa sağdan geleni duydum. Titreme içeriden geliyorsa elinizle bastırarak sorunun kaynağını bulabilirsiniz. Sonrasında ona göre işlem yaparsınız

Dediği gibi torpidoyuda kontrol edin. Çok basit malzemesi var. 2 adet plastik civata tutuyor alttan. 

selamlar. 2 adet plastik civata yı nereden temin ederiz. ben şimdilik kornişon dubeli ile işimi görüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

benim ön torpido söküldüğü için trim sesleri kaçınılmaz oldu ancak trim sesinin ön göğüsün öncama yakın olan kısmın titrediğini farkettim. hemen fitil alıp koydum. ses kesildi. yaklaşık1 senedir bu ses yok.  torpido kapağı  bazen ses yapıyor bazen yapmıyor kulak alıştığı için tınlamıyorum. tek derdim süspansiyonların sertliği. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim araçtan da ses geliyordu sonra klima menfezinin içinden 25 krş çıktı. Tam fakirim ya, insan 1 lira atar içine :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
Aydın Vatansever yazdı:

selamlar. 2 adet plastik civata yı nereden temin ederiz. ben şimdilik kornişon dubeli ile işimi görüyorum.

Parça aşağıdaki sanırım, epey pahalıymış. Dübele devam :)

https://www.kimmerle-onlineshop.de/1804235-ford-original-scharnier-handschuhkasten-ford-fiesta-2008-2017.html

https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Ford-Glove-Box-Hinge-1804235-/252771289545

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN
Aydın Vatansever yazdı:

Bende de 1 adet takılı diğeri boşta :D   dübel mantıklı . 3D printerdan olur mu diye düşündüm ama bilmiyorum. Teki idare ediyor beni

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...