İçeriğe Yönlendir

Doktor Astra

Zafer Bakar

Recommended Posts

Zafer Bakar

Merhaba sevgili hanımlar, abilerim, kardeşlerim ve yaşıtlarım.. Siz değerli forum üyelerine ilk arabamı tanıtmak istiyorum. Yaklaşık 8 ile 9 ay gibi bir süre araç baktım, gerek maddi gerekse de ailecek bineceğimizden bir orta yol bulamadım. Demeye kalmadı o almadığımız otomobillerin fiyatları tavan oluverdi. Tam vazgeçmiş iken gecenin köründe foruma girdim yine.. Birde baktım bir astra satılık araba @Ali Gök abinin. Hemen yapıştım mesaj attım. E uyumuştu tabi Ali abi sabah döndü bana sağolsun. Arabayı bana gün içinde görüntülü görüşmeyle gösterdi ve ertesi sabah kuzeni de alıp uçağa atladık. Hemen emmim@Mehmet Ozyurek; abilerim, @Cem Işık, @Alpay Sumer haber ettim tabiki. Buradan selamlar. Uçaktan indik ufak bir yolculuğun ardından Ali abi bizi aldı sağolsun. Araç yaklaşık 10 yıldır aynı yere servise girmiş oraya bakmaya ve aracı göstermeye gittik. O esnada @Cem Işık abimde geldi yanımıza sağolsun.Oto rapora da şüphe edilen 2 parçayı danıştık sağolsunlar yardımcı oldular. Arabaya bakıp anlaştık. Noter işleri de hallolduktan sonra @Ali Gök abim bize fındıklı lahmacunuzu yedirdi depomuzu doldurdu HGS yi de varınca sök Zafer dedi haydi ben kaçıyorum dedi ve vedalaşıp ayrıldık. O günde @Sami Demirpazabi Çöl Kaplanını yeni almıştı ona binip gittiler anlayacağınız e bizde düştük Ankara yollarına.. Lafı daha da uzatmadan sizlere Doktoru anlatayım...

2006 1.3 CDTI Enjoy ilave olarak Cruise Control ekli.. Kilometre 230.000 e yakın. Motor durumu gayet sağlıklı.Yedek anahtarından tutun kitapçıkları demiyorum bile, arabanın 2008 deki noter evrağına kadar duruyor.. Kaporta boya olarak sol ön çamurluk ve kaput boyalı değişen yok. Çamurluk ağızlarında ince çizikler var. Kaputun verniği bir avuç içi kadar da atık. Güneş yanığı yok çünkü Ali abi arabayı garajda saklamış hep, şuan bende da garajda. Android çok hoş bir teybi var. Hoparlörleri değişirim ilerde çünkü patlaklar. Lastiklerimiz Michelin Cross Clımate 205/55/16 ebatlarında. Bu ara da lastiklerimizin birinde sorun vardı, Ali abi bize söylemişti @Cem Işık abim o sorunumu çözdü ve beni hiç konuşturmadı . Ankara'ya gelsin masasına yanan meyve tabağı yollayacağım☺️❤️. Onun haricinde ön ve arka tampon tırnaklarımız kırık onlar tamir olacak farlarımız biraz sarı onlar yapılacak. Birde detaylı bir temizlik şart. Tabiki de sigortamızı emmim halletti..

Genel görüşlerime gelince; Donanım olarak bu yaştaki bir aracın bu şekilde dolu dolu olması beni sevindirdi. Gerek iç paneller gerek direksiyon vs. ki bu araç donanım paketlerin arasında en dolusu falan da değil. O yaştaki bir mk2 focus ile kıyasladığımda focusum içi tamamen insanı boğarken bu aracın ki açıyor. Bardağı bırak cüzdanı koyacak yer yok o eksilerinden birisi.Motor şanzıman uyumu güzel 6.vites 130 dan sonra rahat ettiriyor. Motor alt devirlerde turbo beslemediği için cansız turbo şişerse güzel. 4 kişiyle ve dolu bir bagajla klima açayım gazlayım derseniz bu hikayede yanan siz olursunuz☺️.Kol dayamam yok orjinal arıyorum bilginize.. Karakteristik çizgileri aracın komple aurasında hissediyorsunuz. Tasarımını beğeniyorum. Biraz sert araba karakteri düzgün yol tutuşu gayet yerinde kullanımı kolay bir araba. Şimdi izninizle fotoğraflar;

20200817-141720-HDR.jpg
20200817-171420.jpg
20200818-200004.jpg
20200818-200009.jpg
20200818-200013.jpg
20200818-200111.jpg
20200818-200124.jpg
20200818-200132.jpg
20200820-124058.jpg
20200821-131154.jpg
20200825-233747.jpg
20200826-131328.jpg
20200830-174546.jpg
IMG-20200824-WA0014-1.jpg
IMG-20200903-WA0019.jpg

• Beğen 25
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Allah kaza bela göstermesin inşallah, güle güle kullan. İlk araba için gayet iyi tercih. Satanı da tanıyoruz Alanı da, herkese hayırlı olsun:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullan. 

Böyle buluşmalara hayırlı işlere beni de çağırın :( 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Çok güzel arabalar gerçekten.

Ankara'nın neresindesiniz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Hayırlı olsun.Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanımlar nasip etsin allah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Allah sağlıkla, kazasız belasız, cezasız, arızasız kullanmayı nasip etsin :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Hayırlı olsun, güzel günlerde sorunsuz kullanın. 2 şeye değineceğim birisi sitem olacak :D Corsa ve astralarda şu öndeki plastik ben çok sırıtıyorum diye bağıran çirkin orta paneli benim aklım hayalim bir türlü alamıyor. Hiç şikayette mi gitmiyor. Üretenler tasarlayanlar bu kadar vasat, çirkin bir şeyi nasıl yaptıkta mı demiyor anlayamıyorum. Corsa' lardan tek uzaklaşma sebebim bu açıkcası. 2.el de araç bakarken düşünmeme sebebim bu. Orta panel ben plastik çirkin gri görünümdeyim siyahların içerisinde sırıtıyorum diyor resmen.

2. olarak astralarda en beğendiğim olay çok günceller yahu. 2006 model olmasına rağmen arabalardan çok iyi anlamayan insanlara şu arabayı parlat yıkat 2018 desen kimse nasıl 2018 demez mesela. Tasarım olarak çok başarılı. 

Tavsiyem 100 - 150 ₺ fiyat ile ön farları zımparalayıp çok güzel temizliyorlar. 0 ayarında gibi görünümü oluyor parıl parıl parlayıp ayrı bir hava katıyor. Mutlaka bunu yapın derim. Çok soluk ve eski duruyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Cem Işık yazdı:

Allah kaza bela göstermesin inşallah, güle güle kullan. İlk araba için gayet iyi tercih. Satanı da tanıyoruz Alanı da, herkese hayırlı olsun:)

Teşekkür ederim abim. Hem yakıt hemde yürütme masrafları tam bana göre..

Sinan Akgöl yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullan. 

Böyle buluşmalara hayırlı işlere beni de çağırın :( 

Allah razı olsun bir dahaki sefere kesinlikle size ulaşıcam :D 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayırlı olsun yeğen. Güle güle kullan. 

Teşekkür ederim emmim :) 

Fatih Evcin yazdı:

hayırlısı olsun her iki tarafa da .

Sağolasın Fatih abi.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Çok güzel arabalar gerçekten.

Ankara'nın neresindesiniz ?

Çok teşekkür ederim abi. Yeni batı mahallesi. Siz ?

Muharrem Karagülle yazdı:

Hayırlı olsun.Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Amin cümlemizi korusun rabbim sağolun

Hacı Şenyurt yazdı:

Güle güle kullanın. emoji3478.png

Var olun, teşekkürler :) 

Mahmut Yıldız yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

Arif Aykın yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanımlar nasip etsin allah

Amin cümlemizden uzak kalsın kaza bela sağolun.

Evren Barış Özbek yazdı:

Hayırlı olsun. :nazar:

Çok teşekkürler hocam :) 

Aydın Sert yazdı:

Hayırlı olsun.

Teşekkürler abicim eyvallah

Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı olsun. 

Eyvallah Ali abi.

Furkan Avcı yazdı:

Allah sağlıkla, kazasız belasız, cezasız, arızasız kullanmayı nasip etsin :) 

Amin, çok teşekkür ederim Furkan abi :) 

İsa Acar yazdı:

Hayırlı olsun :) 

Sağol abi Allah razı olsun

Mert Yeldan yazdı:

Hayırlı olsun Zafer.

Teşekkür ederim Mert abi sağolasın

Emre Şimşek yazdı:

Hayırlı olsun Zafer. Baklava borcumu silebilir miyiz bu şekilde? :D

Çok teşekkür ederim. Hayır abi silemezsin herşey unutulur ibiza unutulmaz... :D 

Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun her iki tarafa da :nazar:

Sağolasın Sani abi teşekkürler

İlkay Durmuşlu yazdı:

Hayırlı olsun.

Sağolun Allah razı olsun

İnan Çınar yazdı:

Her iki tarafa da hayırlı  olsun. 

Allah razı olsun İnan abi teşekkürler

Mehmet Yeter yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 

Sağolun teşekkür ederiz 

Fikri Keleş yazdı:

hayırlı olsun

Eyvallah abi sağolun

Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Hayırlı olsun, güzel günlerde sorunsuz kullanın. 2 şeye değineceğim birisi sitem olacak :D Corsa ve astralarda şu öndeki plastik ben çok sırıtıyorum diye bağıran çirkin orta paneli benim aklım hayalim bir türlü alamıyor. Hiç şikayette mi gitmiyor. Üretenler tasarlayanlar bu kadar vasat, çirkin bir şeyi nasıl yaptıkta mı demiyor anlayamıyorum. Corsa' lardan tek uzaklaşma sebebim bu açıkcası. 2.el de araç bakarken düşünmeme sebebim bu. Orta panel ben plastik çirkin gri görünümdeyim siyahların içerisinde sırıtıyorum diyor resmen.

2. olarak astralarda en beğendiğim olay çok günceller yahu. 2006 model olmasına rağmen arabalardan çok iyi anlamayan insanlara şu arabayı parlat yıkat 2018 desen kimse nasıl 2018 demez mesela. Tasarım olarak çok başarılı. 

Tavsiyem 100 - 150 ₺ fiyat ile ön farları zımparalayıp çok güzel temizliyorlar. 0 ayarında gibi görünümü oluyor parıl parıl parlayıp ayrı bir hava katıyor. Mutlaka bunu yapın derim. Çok soluk ve eski duruyorlar.

Allah razı olsun güzel niyet ve eleştrileriniz için teşekkürler. Ön ızgara makyajlıların daha hoş hem alt hem üst ilerde bu değişim olacak belki komple tampon değişecek.. Farlara şimdilik bir polish yaptık sarılıkları gıttı ılk fotoğraf arabayı aldğım haldi ileri fotograflarda sadece kafa kısmı var orasıda polish lenmiş hali bakalım onlara da projelerim var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...