İçeriğe Yönlendir

İç Mimar Var mı? Fikire İhtiyacım Var

Erhan Doruk

Recommended Posts

Çiğdem Bilen
Erhan Doruk yazdı:

9NH83b.jpg

Sanırım en ferah şekil böyle oluyor. Şimdi içişleri bakanıyla karar vermek kaldı. L koltukla başka alternatif sanırım yok.

Masa sürekli 6 kişi ile kullanılmayacaksa duvar kenarına daha çok yaklaştırılabilir girişin önünü kesmemiş olur gerektiğinde ortaya çekilir. L koltuk ilk misafir muhabbetinde sizi pişman ettirebilir yüzyüze bakamayan ip gibi dizilen misafirleriniz olur. Zaten L koltuk tasarımları süngeri, oturuş yatış pozisyonu ile daha çok dinlenme odaları için yapılır oturma konforunu deneyip öyle almak lazım fazla gömülen bir koltuk salonda iyi olmayabilir. Daha önce de dendiği gibi masa kullanım kolaylığı açısından girişe yakın olmalı ayrıca zeytinyağlı bir tabağı halılar üzerinden salonun üst başına taşımak istemezsiniz👍

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Bu tasarım hakkında fikrinizi alabilir miyim?

rF5pwo.png

Mekanı ayırdırğınız separatör şeklindeki TV ünitesi güvenlik açısından riskli ve mekanın bütünlüğünü bozuyor. Bir gurup yemek yerken diğerleri ile teması kesilmiş oluyor. TV ünitesini oturma gurubunun arkasına alıp  koltukları tv ünitesi ve pencere arasına L formunda veya sizin üstte yaptığınızın tam tersi konumunda yerleştirirseniz hem mekanları ayırmış hemde göz temasını kesmemiş oluyorsunuz. Ayrıca TV ünitesini duvara sabitleme imkanınız olacak. gerektiğinde kalabalık guruplarda (nişan, söz, sünnet vs.) koltuğu döndürerek mekanı bütünleştirebilirsiniz. Ayrıca şu sorunun cevabı önemli yılda kaç defa yemek masasını kullanacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Sinan Akgöl yazdı:

@Erhan Doruk Eşyalarınızın ölçülerini öğrenebilirmiyim? Örneğin kullanacağınız Tvnin inç boyutu, almayı düşündüğünüz koltukların boyutları vs. 3d Çizimler her zaman yanıltır, eşya ölçülerine göre en kullanıbilir seviyede dizayn yapabilirim. 

TV miz 55" , masamız oval 1.80x 110, açılınca 2.20 oluyor. Ancak yılda belki 1 kez açıyor yada açmıyoruz. Ancak yemekleri hep masada yeriz.

Almayı düşündüğümüz koltuğun boyutları 335x 240 U formda ( bir kenarı kısa. ) aşağıdakine benziyor. Ancak bunu almamız şart değil, farklı boyutta birşey de olabilir. Mağazaları gezdik, artık herleyi modüler üretmişler. Kendine göre dizayn ediyorsun.

armoni-u-kose-koltuk-takimi023404b2.jpg

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler, biz evi neredeyse sadece konaklamak için kullanıyor gibiyiz.  Haftasonları bahçemize gidiyoruz. Mevcut kullandığımız 3+2+1+1 lik koltuk takımının da 2 li ve tekliler çok az kullanıldı. Genelde 3 lüyü açık bırakıp ayaklarımızı uzatıp oturuyoruz. Masayı da yemekler için kulanıyoruz, koltukları daha sık kullanacağımız için masayı daha köşeye koymaya karar verdik gibi.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Mekanı ayırdırğınız separatör şeklindeki TV ünitesi güvenlik açısından riskli ve mekanın bütünlüğünü bozuyor. Bir gurup yemek yerken diğerleri ile teması kesilmiş oluyor. TV ünitesini oturma gurubunun arkasına alıp  koltukları tv ünitesi ve pencere arasına L formunda veya sizin üstte yaptığınızın tam tersi konumunda yerleştirirseniz hem mekanları ayırmış hemde göz temasını kesmemiş oluyorsunuz. Ayrıca TV ünitesini duvara sabitleme imkanınız olacak. gerektiğinde kalabalık guruplarda (nişan, söz, sünnet vs.) koltuğu döndürerek mekanı bütünleştirebilirsiniz. Ayrıca şu sorunun cevabı önemli yılda kaç defa yemek masasını kullanacağım.

Haklısınız, ben de tv yi özellikle duvar önüne koyma tarafındayım ama eşim illa ki ortada olsun diyor, seçenek olarak düşünüyoruz ama ben sıcak bakmıyorum. Mutfak büyük olmadığından masamız yok, yemekleri de salon masasında yiyoruz, hem yemek hem çalışmak için masayı sık kullanıyoruz. Evimize kalabalık guruplar pek gelmez, çoğu arkadaşımız bizim gibi çalışan insanlar ve aileler şehir dışındalar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Erhan bey, 55 inç tv için ideal izleme koltuk ile tv arasında 200-220cm. Bunun için Tv boyunu sormuştum. Salon iki bölüm olarak ayırdım biri 18m2 diğer küçük kısım 14m2.

1- Girişi iptal edilen kısım 3.2mt iptal edilen kısımdan sonra 140cm 160cm bir boşluk kalıyorsa hemen konsol ünitesini sağır duvara girişte sağ kısıma yerleşir, derinliği 40cmdir genelde konsolların.

2- Mutfakla yakın olması ve sizin geçiş alanınız için yemek masası giriş sonrası konumlandırılır. Kapıya yakın olarak konumlandırılırsa masa arkasında boş bir alan kalacaktır isterseniz kitaplık veya bir berjer bir lambader ile okuma vs alanı gibi bir alan yaratılır. Her zaman 3d çizimler alan ile sizi hataya düşürür.

3- Tv yi salona giriyorsunuz 3789cm dediğini duvara karşısına U veya L koltuğunuz, tv ünitesi ayaksız yere sıfır, 160cmlik Tv boyutunda bir tv unitesi, önüne arzu ederseniz dikdörtgen veya kare bir sehpa ile tv alanınız olacaktır. 

4- Hala aklınızda soru işareti kalmasın diyorsanız elinize kağıt bant alın, örnek masa, başladığı noktayı düşünün bant yapıştırın, bitim noktasına bir nokta daha böylece eşyalar gelmeden zeminde konulacak yerleri noktalamış olursunuz. 

5- Eğer gene de kafanızda soru işareti kalırsa isterseniz mekanın fotoğraflarını atabilirsiniz bana mail vs olarak size direk ölçülendirilmiş mekan üzerinden yardımcı olurum. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...