İçeriğe Yönlendir

2011 Mondeo MK4 Hız Sabitleme

Ali ÖZCAN

Recommended Posts

Ali ÖZCAN

Mrb. arkadaşlar, aracın hız sabitlemesi bazen çalışmıyor, geçen tuşların arasına balata spreyi sıktım,o da tuşları soldurur gibi oldu,iyice sildim ama az leke kaldı ve hız sabitleme çalıştı,şimdi yine çalışmıyor,direksiyon airbag söküp tuşları çıkartıp,diş fırçasıyla iyice temizlemek istiyorum ama,airbag i sökemedim, stabil çalışması için ne yapabilirim,muhtemel arıza nedir,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN
Mustafa Yanar yazdı:

yanlış yapmışsınız, yağsız kontak sprey kullanın

Yağsız sprey kesin çözüm olurmu acaba

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

olmaz ama güvenle kullanabilşrsiniz zarar vermez, yine de dikkatli sıkın 

Kalıntı bırakmaz

Airbag uzman birisi sökmeli,  patlamasın sonra, 

Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN
Mustafa Yanar yazdı:

olmaz ama güvenle kullanabilşrsiniz zarar vermez, yine de dikkatli sıkın 

Kalıntı bırakmaz

Airbag uzman birisi sökmeli,  patlamasın sonra, 

Hava yastığını dökmeden önce akünün kutupların söktüreceğim,elektrik gelmeyince,airbag te sıkıntı olmaz sanırım.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
Ali ÖZCAN yazdı:

Mrb. arkadaşlar, aracın hız sabitlemesi bazen çalışmıyor, geçen tuşların arasına balata spreyi sıktım,o da tuşları soldurur gibi oldu,iyice sildim ama az leke kaldı ve hız sabitleme çalıştı,şimdi yine çalışmıyor,direksiyon airbag söküp tuşları çıkartıp,diş fırçasıyla iyice temizlemek istiyorum ama,airbag i sökemedim, stabil çalışması için ne yapabilirim,muhtemel arıza nedir,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 

Balata spreyi elektronik ve plastik kısımlara ciddi zarar verir.Sokup temizlemeyi deneyebilirsiniz ama soketin açılacağına emin değilim sicak pres olabilir el beceriniz varsa denemekte fayda var airbag sökmek o kadar zor bi sey degil aku sokmenize de gerek yok hizsabitleme montaj konusunda sokumun de ayrintili resimlerini bulabilirisiniz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN

Teşekkür ederim Sinan bey,oto elektrikçi direksiyon airbag i söktü, tuş takımlarını çıkartıp, kutularını tek tek açtık, presli değil ama hassas tırnakları var ,başka sprey olmadığı için balata spreyi ve diş fırçasıyla temizledik, fren debriyaj müşürllerini aynı şekilde temizleyip monte ettik,çok şükür şimdi tıkır tıkır çalışıyor,yardımcı olan,yorum yapan bütün arkadaşlar sağolsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Gecmis olsun diyelim o zaman aklınızda bulunsun ama balata spreyi temizlik için çok güzel bi ürün ama elektronik ve plastik kısımlarda cok dikkatli olmak gerekir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...