İçeriğe Yönlendir

Sözleşme İptali

Serdal Soysal

Recommended Posts

Serdal Soysal

Merhaba arkadaşlar,

20 Temmuz da balkonumu camla kapatmak için bu firma ile görüştüm işi verdim.

Teslim montaj tarihi 12 Ağustos olmasına rağmen halen montaja gelinmedi.

08-08-2020 de aradım nasıl durum diye "tamam abi camcı hazırlıyor" dedi.

24-08-2020 de aradım "abi camcı iflas etti kurtarmaya çalışıyoruz" dedi, ne zaman olur benim iş diye sorduğumda "önümüzdeki hafta olur abi" dediler.

04-09-2020 de aradım "abi camlar hazır dükkanda pazara müsaitsen montaja geliriz" dediler

14-09-2020 aradım "abi camlar, profillerin hazır çarşamba sabahtan geliriz" dediler.

Şimdi perşembe de bitti ben bu işi bunlara yaptırmak istemiyorum, peşinat olarak verdiğim 1000tl yi mahkeme yoluyla alabilir miyim?

Ben oldukca anlayışlı davrandım 20 Temmuzdan bu güne 58 gün boyunca beni hiç aramadı. 988b8639f6c1d767eb1d7209b3bd6337.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Dükkana gidip almaya çalışsanız daha kolay olur. Tüketici hakem heyetinden karar elde etmeniz ve icraya koymanız en azından bir kaç ayı bulacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Dükkana gidip almaya çalışsanız daha kolay olur. Tüketici hakem heyetinden karar elde etmeniz ve icraya koymanız en azından bir kaç ayı bulacaktır.
Benim için zaman önemli değil 1 yılda da olsa kanunen kesin alabilmem daha önemli.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

adamı bulursanız alırsınız elbette. piyasa çok kötü. ticaret ahlakı bitik vaziyette.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Git sor hocam bu hafta sonu yaptır geç oluyorsa, mahkemeye güvenme, yıl değil 10 yıl bile sürebilir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Serdal Soysal yazdı:

Benim için zaman önemli değil 1 yılda da olsa kanunen kesin alabilmem daha önemli.

Gelip taksınlar ugrasma  piyasada yazın iş yaptırmak cok zor bende de takılacak camlar vsler vardı işin yarısını yapdı yarısında iş bırakdı kilit mentese kol cam cıtaları kaldı  2 ay gecdı ya su kadar para ver yada malzememı ver aşagı tükür sakal yukarı bıyık hocam insaatmı :(( az kaldı ama bende yoruldum 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Serdal Soysal yazdı:

Bu şartlarda kazanırsınız her şey lehinize adam borcunu ifa etmemiş aldığı para haksız kazanç oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Savcılığa dolandırıcılık diyerek şikayetçi olun. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

İşletme sahibi Aynı anda 1 milyon tane iş aldigi için hepsini öteliyor, ağır ağır yapıyordur. Hem cam balkon hem doğalgaz tesisatı işlerinde aynısını yaşadık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Cem Işık yazdı:

Savcılığa dolandırıcık diyerek şikayetçi olun. 

Suç unsuru var mı peki olayda yoksa tahsil kabiliyetini mi kolaylaştırıyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dolandırmış bence. parasını almış ve işi teslim etmemiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Koray Demir yazdı:

Suç unsuru var mı peki olayda yoksa tahsil kabiliyetini mi kolaylaştırıyor?

Parasını alıp hizmeti yapmamak, suçun maddi unsurudur. Tahsil için sıkıştırmaya yarar bu şikayet

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bu iş sektörü Pvc Doğramacılar ve Cam balkoncular hiç bir zaman dediği gün gelmezler hep haddinden fazla iş alırlar diğer işler ister gecikir eğer acelesi yoksa biraz sabır edin takarlar ...

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Parasını alıp hizmeti yapmamak, suçun maddi unsurudur.

1- Yani sadece nitelikli yalandan (hile) ari şekilde  alıcıyı oyalayarak sözleşmesel edimini süresi içerisinde ifa etmemek (borca aykırılık) dolandırıcılık suçunun hile unsurunun gerçekleşmesi için yeterli midir?

2- Burada sözleşmeye aykırı bir fiil mı vardır yoksa mağdurun yalanı kontrol ihtimaline imkan vermeyen onu aldatacak nitelikle hileli bir davranış mı mevcuttur?

3- Satıcı şahsı savcılığa şikayet edip şayet takipsizlik kararı verildiği taktirde alıcıya karşı haksız şikayetten dolayı tazminat davası ikame etme hakkı doğar mı?

Teşekkürler.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Teşekkür ederim arkadaşlar, bir hafta daha bekleyip savcılığa gideceğimi yarın bildireceğim gelmezse kendi bilir artık.
Ben haldem anlayacağım yeterki beni arayıp durumunu gerçekten bildirseydi, neticede beni çok zor durumda bekleten bir ii değil. Bir de verdiği sözü tutmaması beni bu düşüncelere yönlerdirdi.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Serdal Bey,

Gelsin yapsin, sizi beklettigi oranda kalan bedeli gec odeyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

bu tip işlerde iş bitsin paran burda diyorum . Sözünde durmazlarsa gelmene gerek yok işi başkasına halletim diyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Koray Demir yazdı:

1- Yani sadece nitelikli yalandan (hile) ari şekilde  alıcıyı oyalayarak sözleşmesel edimini süresi içerisinde ifa etmemek (borca aykırılık) dolandırıcılık suçunun hile unsurunun gerçekleşmesi için yeterli midir?

2- Burada sözleşmeye aykırı bir fiil mı vardır yoksa mağdurun yalanı kontrol ihtimaline imkan vermeyen onu aldatacak nitelikle hileli bir davranış mı mevcuttur?

3- Satıcı şahsı savcılığa şikayet edip şayet takipsizlik kararı verildiği taktirde alıcıya karşı haksız şikayetten dolayı tazminat davası ikame etme hakkı doğar mı?

Teşekkürler.

1- Yeterlidir. Aksini kanıtlamak için ise haklı bir gerekçe sunması gerekir varsa eğer, ki bu ameliyat raporu,cenaze, ağır hastalık vs olmalıdır. Basiretli tacir diye bir kavram var hukukta, basiretli tacir sözünü tutmalıdır.

2- Her ikisi de vardır ama sözleşmeye aykırılık Ceza yargılamasının konusu değildir, genel yetkili mahkemede alacak davası konusudur, burada savcılık şikayetinin konusu olan, Mağduru aldatan hileli bir davranış vardır.

3-O hak her zaman var ancak dediğim gibi sipariş teslim süresi geçmesinden hemen 2 gün sonra ve satıcı haklı bir mazeret ileri sürmüş ancak buna rağmen (misalen; ürün yurt dışından geliyor, uçuşlar durdu,gümrükler kapalı bundan dolayı teslim edemiyorum demesi vs) ; ayrıca bu şikayet için ikinci şart bir zarar doğurmalıdır, örneğin haksız yere tutuklanıp dükkanını kapatması, ailesinin onu terk etmesi, boşanmak zorunda kalması , ya da psikolojisinin bozulup psikolojik destek almasını gerektirecek bir haksız şikayet ise tazminat davasından haklı çıkar. Aksi halde zor o davayı kazanması satıcının.

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Bence o adamlara bu işi yaptırmayın. Aynı durum başıma geldi, neyse diyerek yaptırdım. Balkonu rezil ettiler. Paranızı alamasanız bile daha karlı olursunuz emin olun. Onların yapacağı işden hayır gelmez. Geçen hafta kurumsal bir firma diye komşuların bulduğu firmaya kombi değişikliği yaparak balkona aldırdık. Adam işi piyasadan ustaya veriyormuş. Öyle pis çalıştılarki evi rezil ettiler. Mutfak mobilyalarına zarar verdiler. Delikleri tıkamadan, pisliklerini toplamadan gittiler. En üzüldüğümde bu tür insanların kendilerini hak hukuk yemeyen, dürüst, namazında niyazında göstermeleri. Bunu marifet saymaları. Ben hakkımı helal etmedim. 1 ay oldu eksiklerini dahi tamamlamaya gelmediler. Çünkü paralarını aldılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Paranızı almak için elinizden geleni yapın. Direkt gidin dükkana yaptırmıyorum verin paramı deyin Diyecekleri şeyler ; '' abi senin ölçüye göre camları ,  aluminyumları da ölçüye göre kestirdim , taşeron montajcı ayarladım , idare et abi işle yoğun'' siz alın paranızı çıkın.

geçen ay lise arkadaşıma cambalkon montajı yaptırdım, piyasaya göre 1.000 tl fazla verdim ama dediği gibi geldi tertemiz yaptı çıktı gitti.(taşeron kişilere yaptırdı ) -  ( giderken yerleri süpürdüler + silikonlar iz bırakır sonra kötü olur önden biraz silelim dediler,camları da sildiler  ) 

Bana fiyatı çok uygun geldi ondan dolayı da vazgeçmenizi öneririm. Bu işin çok ucuzu sonradan sorunlarla karşılaştırıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Paranızı almak için elinizden geleni yapın. Direkt gidin dükkana yaptırmıyorum verin paramı deyin Diyecekleri şeyler ; '' abi senin ölçüye göre camları ,  aluminyumları da ölçüye göre kestirdim , taşeron montajcı ayarladım , idare et abi işle yoğun'' siz alın paranızı çıkın.

geçen ay lise arkadaşıma cambalkon montajı yaptırdım, piyasaya göre 1.000 tl fazla verdim ama dediği gibi geldi tertemiz yaptı çıktı gitti.(taşeron kişilere yaptırdı ) -  ( giderken yerleri süpürdüler + silikonlar iz bırakır sonra kötü olur önden biraz silelim dediler,camları da sildiler  ) 

Bana fiyatı çok uygun geldi ondan dolayı da vazgeçmenizi öneririm. Bu işin çok ucuzu sonradan sorunlarla karşılaştırıyor. 

Fatih hocam haklısınız, 5 firmadan teklif aldım 3000tl ile 3750tl arasında idi ben 300 fazla verip ortayı seçtim. Atölyelerini ve ellerindeki işleri gördüm. Camlar ve profiller hoşuma gitti. Damperli cam ısı cam değil fiyat ondan hesaplı ısı cam için 1000tl fazlası oluyor.
Balkonumda petek olmadığı ve koymayı düşünmediğim için yaptırmadım.
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Serdal Soysal yazdı:

Fatih hocam haklısınız, 5 firmadan teklif aldım 3000tl ile 3750tl arasında idi ben 300 fazla verip ortayı seçtim. Atölyelerini ve ellerindeki işleri gördüm. Camlar ve profiller hoşuma gitti. Damperli cam ısı cam değil fiyat ondan hesaplı ısı cam için 1000tl fazlası oluyor.
Balkonumda petek olmadığı ve koymayı düşünmediğim için yaptırmadım.

Anladım,ben hem temperli hemde bronz yaptığım için biraz yükseldi fiyat. ( gözümün önünde plastik çekiç ile tüm gücüyle vurdu kırılmadı ikna olmuştum iyi olduğuna ) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

kökü kurusun böyle esnafların,tanıdık değildi sanırım işi yapan,keşke ön ödeme yapmasaydınız,arayın işi yapmayacaksa mahkemeye veriyorum deyin ne diyecek ve gerçekten verin

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Bugünkü görüşmeden sonra saat 13:30 gelmişler. Güzelce takıp gittiler.
Sadece giderken abi ödemeyi hesabamı atarsın sorusu oldu bende müsait olduğumda etf yaparım merak etmeyin dedim yolladım.

;) fotoğraf yapım aşamasından0d04732742252709cc1b8edef17f9165.jpg

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...