İçeriğe Yönlendir

Fahri Trafik Müfettişliği

Metin Uzunoğlu

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Forumda konuştuğumuz Fahri Trafik Müfettişliği için Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne gittim. Ek:RG-31/10/2019-30934 Ek4 belgesi aldım. Formu doldurup mezuniyet belgesi, Kimlik kartı ve ehliyet fotokopileri ile beraber adli sicil belgesi ve iki adet pul (küçük) fotoğrafla beaver Valiliğe başvuru yapılması gerekiyor. Pul fotoğraf bir tane olduğu için başvurum haftaya kaldı. 

Ne zaman sonuçlanır dediğimde "altı yıl önce başvuranların işlemleri yeni yeni sonuçlanıyor" cevabı aldım. Şansımı deneyeceğim, ilgilenen forumdaşlara duyurulur.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 13
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Çağımızın gözdesi haline geldi herkesin hayali.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

meslek icabı 40 yaş şartı aranmadığı için bende başvuru yaptım bu sene bakalım ne zaman çıkar 😀

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Cihat yazdı:

meslek icabı 40 yaş şartı aranmadığı için bende başvuru yaptım bu sene bakalım ne zaman çıkar 😀

Sizin trafik şubeye geçiş yapıp resmî trafik müfettişi olma imkanınız bile var 😊

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Müfettiş olmak güzel ama bazı insanlar gücü ele geçirince kişisel meselelerinde bu gücü kullanıyor. Umarım müfettiş olanlar bunu yapmazlar. Abuk subuk cezalar yazmazlar. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Erhan Doruk yazdı:

Müfettiş olmak güzel ama bazı insanlar gücü ele geçirince kişisel meselelerinde bu gücü kullanıyor. Umarım müfettiş olanlar bunu yapmazlar. Abuk subuk cezalar yazmazlar. 

Hemen mahalledeki kıl gittiği komşularından başlarlar 🤣

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ne zaman sonuçlanır dediğimde "altı yıl önce başvuranların işlemleri yeni yeni sonuçlanıyor" cevabı aldım. Şansımı deneyeceğim, ilgilenen forumdaşlara duyurulur.

Hayırlı olsun diyelim. Benim de yaşım gelse de başvursam dediğim bir görev.

Yalnız bu kadar sürüyorsa sonuçlanması şimdiden başvuru yapabilsek keşke :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Erhan Doruk yazdı:

Hakkıyla yerine getirilmesi gereken zor bir görev. Bazı kimselerde ego tatminine dönüyor olay maalesef. Ceza kesmekle sürücünün de trafiğin de düzeleceğine ihtimal vermiyorum çünkü insan faktöründe büyük sıkıntı var.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Metin Uzunoğlu yazdı:

Linki açtığımda Emniyette verilen formun Word ortamındaki hali çıkıyor. Doldurulup elden verilecek.

Bana internetteki formlar geçerli değil, gelip burada bizim vereceğimiz formu doldurmanız gerekiyor demişlerdi abi. Hala başvuramadım ben yolumu düşürüp.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)

Fahri müfettiş bir abim var , uygunsuz şeylerin fotoğraflarını çekip atıyorum , o da direkt ceza yazamıyor ama talep oluşturuyor sanırm.:) 

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Uzunoğlu yazdı:

"altı yıl önce başvuranların işlemleri yeni yeni sonuçlanıyor" cevabı aldım.

altı yıl işini bende yazmıştım hatırlarsanız. bence çok saçma birşey. ihtiyaç varsa alırsın yoksa başvuru da toplamazsın. ne bu böyle kura çekimi gibi. maaş verseler neyse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Dinçel

Yaşım dolsa da bende olsam diye düşündüğüm şeydir. Hayırlı olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Metin Uzunoğlu yazdı:

Forumda konuştuğumuz Fahri Trafik Müfettişliği için Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne gittim. Ek:RG-31/10/2019-30934 Ek4 belgesi aldım. Formu doldurup mezuniyet belgesi, Kimlik kartı ve ehliyet fotokopileri ile beraber adli sicil belgesi ve iki adet pul (küçük) fotoğrafla beaver Valiliğe başvuru yapılması gerekiyor. Pul fotoğraf bir tane olduğu için başvurum haftaya kaldı. 

Hayırlı olsun.

Aynı gün başvurmuşuz :)

Hazır başlık açılmışken, edindiğim birkaç güncel bilgiyi paylaşayım:

Ek-4 formunun güncel versiyonu, halihazırda içişleri bakanlığının sitesinde mevcut. Oradan indirip, kullanmak mümkün. İnternet ortamında çeşitli mecralarda halen bulunabilen versiyonları, eski olduğu gerekçesi ile kabul etmiyorlar (yeni form, eski formun meslek, telefon ve e-posta bilgileri içeren halinden ibaret. eski forma bu bilgileri ilave edebilecekleri halde, bugün git yarın gel demeyi tercih ediyorlar).

Pul fotoğraf, yaklaşık 2.5 cm x 3.0 cm ebadında, biyometrik vesikalığın yarı en ve yarı boyunda oluyor. Mevcut vesikalığı tarayıp, fotograf kağıdına basma imkanı var ise, kendiniz de üretebilirsiniz. Fotografı bu ebatta isteme sebepleri, kimlik üzerine nakledilecek olması imiş. Ancak, standart olmayan ebattaki vesikalık foto talepleri ile ilgili hiçbir yerde bilgi yok. Evraklarla oraya kadar gidip, bu bilgiyi orada öğrenmek can sıkıcı. 

Başvuruyu yaptığım merkezde (İstanbul Emniyet Trafik Denetleme Şubesi Müdürlüğü) sadece Ek-4 formu, fotoğraf ve diploma kopyası alıyorlar. (e-devlet üzerinden üretilebilinecek adli sicil ve ikamet belgesi gibi dökümanları, kendileri kontrol ediyorlar sanıyorum). 

Başvuru yaptığım memur, kontenjan konusu ile ilgili olarak, yönetmeliğin ve uygulamanın değiştiğini söyledi. Bunun sonucu olarak, başvurular, eskiye oranla daha hızlı sonuçlanabilirmiş.

Ceza düzenleme işlemleri için, Android ve IOS uygulaması yapmışlar. Google Play de yazılımla ilgili yapılan yorumlardan, henüz gelişme aşamasında olduğu anlaşılıyor. Geliştirme yapılırsa, etkili şekilde kullanım bulacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Koray Demir yazdı:

Çağımızın gözde iştigali haline geldi herkesin hayali. Bence merkezi sınav (yazılı+uygulamalı) ve başarı sırasına göre mülakatla alım yapılmalı.

Gönüllülük esasına dayanan bu görevde, zora koşmanın dozu, güzide bürokrasimiz tarafından, başvuru esnasında layıkı ile yerine getiriliyor. Daha fazla naz, aşık usandırır.

Kesilen cezalara denetim ve belgeye (fotograf, video, vb.) dayalı olma zorunluluğu getirilirse, işleyiş normal yürür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Kerem Kurluva yazdı:

Kesilen cezalara denetim ve belgeye (fotograf, video, vb.) dayalı olma zorunluluğu getirilirse, işleyiş normal yürür. 

Cep telefon uygulaması ile basitçe çözülebilecek bir durum. Cezalık durum Gps koordinatları, görüntü kaydı online olarak yapılacak sisteme yüklenip kayıt altına alınırsa sıkıntı çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence komisyon vermeliler cezalara :) hiç olmadığı kadar düzgün akar trafik belli süre sonunda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Recep Selim Kaya yazdı:

Hayırlı olsun diyelim. Benim de yaşım gelse de başvursam dediğim bir görev.

Yalnız bu kadar sürüyorsa sonuçlanması şimdiden başvuru yapabilsek keşke :) 

+1

madem 6 yılda sonuçlanıyor, yaş 34, şimdi başvuralım 40 olunca bakarlar işte 😅

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Serin
altı yıl işini bende yazmıştım hatırlarsanız. bence çok saçma birşey. ihtiyaç varsa alırsın yoksa başvuru da toplamazsın. ne bu böyle kura çekimi gibi. maaş verseler neyse.
Bir ile kayıtlı araç sayısına göre oranı var ftm sayısının. Sanırım ona göre belirli dönemlerde eksiği tamamlıyorlar. Ayrıca çeşitli nedenlerle eksilme olabiliyor.
7360aece692aa79fbb5d5ca9aa4626b1.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bugün itibari ile başvurumu tamamladım. Başvuru esnasında bir bilgi daha öğrendim ölümlü kazaya karışma ve alkolden dolayı ceza yeme, ehliyetinize el konulma durumları varsa başvuru yapamıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...