İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2011 TDCI Kontak Sıkışması

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Mustafa Yanar

Arkadaşlar bugün arabaya bindim ve o da ne kontak dönmüyor, neyse aradık ustayı bugün git yarın gel işim var modunda. Soyunduk işe ilk önce kolay olan direksiyon kaplama üst trimi asılınca geliyor sonra alt trim üç vida var biri altta kolon sabitleme kolunun yanında diğerleri direksiyonun altında. çözeceğiz derken direksiyonu da kilitletik işler zorlaştı. Kargaburunla direksiyon altında kalan iki vidayı da kuyumcu titizliği ile trimleri kırmadan çıkardım. Sonra göbeği çıkarmaya çalıştım ama çıkaramadım. İki vida var göbeğe giren ama başka tutan tırnaklar da var sanırım. Çıkmadı. Gördüğüm tüm deliklerden kontak sprey ve sonra da wd 40 sıktım az yumuşar gibi oldu. İzlediğim videoların da etkisiyle kontağı zorladım çevirmek için az dönünce dedim bu olacak tabi kumandaya da zarar vermek istemiyorum. Neyse ileri geri çözdük kontağı. Termiği falan da söktüm immobilizeri de söktüm temizledim. İlk önce termiği yanlış yerleştirmişim araba çalışıyor ama kumandadan açılmıyor kontak tam kapanmıyordu. Sonra onları da kapalı konuma getirerek ayarladım. Göbek değişecek yine de büyük ihtimalle. Yine kilitlenir diye korkuyorum. Önerilerinize açığım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Alpay Sumer yazdı:

Tam çözüme dair fikrim yok ama, direksiyon kasma ihtimali aklıma geldi.

Daha önce 2 defa kastı ama çevirip kurtardım,kasma özellikle direksiyon dönük kaldığında oluyor. 

Göbeği zorla döndürdüm ama ben göbekten şüpheleniyorum hala. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Geçtiğimiz haftalarda biraderin Transit Courier aynısını yaptı, anahtarı çıkardım 2 dakika sonra geri taktım çevirdim dönmüyor. WD-40 boca ede ede baya güç kullanarak çevirdim anahtarı öyle açıldı yarım saat uğraştık. Sanayide sorun anahtarda dediler yeni anahtar yaptırdık sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Yusuf Berke yazdı:

Geçtiğimiz haftalarda biraderin Transit Courier aynısını yaptı, anahtarı çıkardım 2 dakika sonra geri taktım çevirdim dönmüyor. WD-40 boca ede ede baya güç kullanarak çevirdim anahtarı öyle açıldı yarım saat uğraştık. Sanayide sorun anahtarda dediler yeni anahtar yaptırdık sorun yok.

İki tane anahtar var ikisi de çevirmiyordu, ben temizlesin diye önce yağsız kontak sprey sıktım öğütülmüş metal tozu aktı simsiyah sonra wd 40 sıktım zor açıldı ama şimdi iyi. kontağı komple sökme şansı yok çünkü vidalat başsız, hjrsızlığa karşı özel atılmış, hırsıza kilit olmasa da caydırıcı, çok fiyat çekerlerse aliexpresten alıp değiştireceğim oradan 150tl ye geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...