İçeriğe Yönlendir

Fiesta Egzozdan Gelen Kurum Kokusu

Onur Kutluğ

Recommended Posts

Onur Kutluğ
(düzenlendi)

Merhaba, 

2014 model benzinli aracımdan kurum kokusu geliyor. herhangi bir siyah beyaz duman atma yok. 1 hafta önce bobin değişimi yaptım. yapan usta da egzoz kurum baglamış temizledim dedi. aracım 64bin km'de.  başka ustaya sordugumda ise yakıttan dedi. Yakıtı tüketip tekrardan baktım aynıydı.  değişik bir kurum kokusu.  Araç ısındıkça biraz daha azalıyor. Katalitik konvektörün arızalı olması ya da özelliğini kaybetmesi olabilir mi ? Sanki daha çok zararlı gaz salınımı var gibi duruyor.

Sebebi ne olabilir ?

Teşekkürler.

tarihinde Onur Kutluğ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Düşük devirde ve yoğun trafikte kullanmak zaten direk kurum yapar.Yüksek devir çevirdiğindede o kurumları atar(diyorlar).En güzeli lpg.Temiz çevreci yakıt.Ne egzos sistemini tıkar nede kurum yapar.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Kutluğ
Fatih Sarıkaya yazdı:

Düşük devirde ve yoğun trafikte kullanmak zaten direk kurum yapar.Yüksek devir çevirdiğindede o kurumları atar(diyorlar).En güzeli lpg.Temiz çevreci yakıt.Ne egzos sistemini tıkar nede kurum yapar.

evet ben de sürekli düşük devirde kullanırım. Araba vites atma uyarısı verir vermez atıyorum. Böyle kullanmak iyi mi kötü mü anlamadım :) biraz yüksek devir ile sürüp kurumu atmam gerekiyor sanırım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...