İçeriğe Yönlendir

Yollar Her Zamankinden Daha mı Tehlikeli?

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Okay Kaygusuz

Trafikte kimin ne olduğu belli degil senin hakkına saygisiz seviyesiz herkes patliyacak bomba gibi. Stabil sakin olmak en mantiklisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bundan alıp rahatça gideceğim, selektörmü attın bir fren pert, sol şeridimi işgal ettin atıyorum refüje devam, dizel hemde az yakar eur10 egr dpf zaten yok ohh :)

GZPT+%C3%96ZELL%C4%B0KLER%C4%B0.jpg

Hırsını alamazsan üstte birde 50 calibrelik var. Miss :)))

Kemal Sunal misali " aha gafasi yarıldı" 😁

tarihinde Mehmet Yıldız 1 tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Trafikte sükunet, saygı, anlayış sıfır. Toplumun kendini ne kadar geliştirdiğini trafikten anlıyorum 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Mesut Eyibil yazdı:

abi kullanımıda kolay, pek bi konfor yok ama okadar idare edeceğini düşünüyorum, askerde benim aracımdı kullandım çok defa, 2 levye var sağı çekion sağa paleti kitliyor sağa dönüyor, solu çekince de solu kitpeyip sola dönüyon, 2sini çekince de fren yapıon, üstten tüm arabalara kuşbakışı bakarsın yağmurda yağışta biraz kullanması zor ama idare edilir :) sormak istediğin bir konu varsa yardımcı olurum. :D 

Askerde bizde de vardı, eski model zpt sini kullanmıştım, bu yeni model gzpt olanı, yanılmıyorsam v6, 3 bin küsür cc motoru vardı, turbo dizel. Sesi harikaydı.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Hafta sonu sabah araci Kayseriye gotururken benimde başıma geldi egea 1.3 multijet ışıklarda peşinde durdum.lamba yeşile yandı peşinden kalktım. Bende peşinden gidiyorum. 50 km/h gibi sağa çekildi bende yanından geçecek oldum. Bu sefer hızlandı, ben geçmekten vazgeçtim peşine girdim ama aklıma da olumsuz birşey gelmedi. Bu sefer yavaşladı, anladım oyun oynuyor. Kayseride randevum var yetişmem lazım soldan bastım geçtim ama sol seridide meşgul etmemek için sağa geceyim dedim dibime girdi sağa sokmuyor, camida açmış laf söyleyecek, baktım 18-19 yasinda, dedim sabahın 6 sında başa bela iyice frenledim basıp geçti, aslanım..

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Hafta sonu sabah araci Kayseriye gotururken benimde başıma geldi egea 1.3 multijet ışıklarda peşinde durdum.lamba yeşile yandı peşinden kalktım. Bende peşinden gidiyorum. 50 km/h gibi sağa çekildi bende yanından geçecek oldum. Bu sefer hızlandı, ben geçmekten vazgeçtim peşine girdim ama aklıma da olumsuz birşey gelmedi. Bu sefer yavaşladı, anladım oyun oynuyor. Kayseride randevum var yetişmem lazım soldan bastım geçtim ama sol seridide meşgul etmemek için sağa geceyim dedim dibime girdi sağa sokmuyor, camida açmış laf söyleyecek, baktım 18-19 yasinda, dedim sabahın 6 sında başa bela iyice frenledim basıp geçti, aslanım..
Onu arabadan indirip bi temiz dövmek lazım :)
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Onu arabadan indirip bi temiz dövmek lazım default_smile.png
Dursaydı zaten sonu oraya giderdi...
Benim yanında eşim ve çocuğum vardı.

Şahsen ben o şekilde bir kavgada ne eşimin nede çocuğumun gözüne görünmek istemem.

Kendisinin yanında da aynı yaşlarda bir bayan vardı. Aklı olsa her ihtimali düşünür efendice yoluna giderdi.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Şahsen ben o şekilde bir kavgada ne eşimin nede çocuğumun gözüne görünmek istemem.

Kendisinin yanında da aynı yaşlarda bir bayan vardı. Aklı olsa her ihtimali düşünür efendice yoluna giderdi.
Akıllı biri olsa zaten o hareketleri en başta yapmaz sonuçlarını düşünerek hareket eder. Uzak durmak lazım aslında böylelerle. Çünkü hiç belli olmaz bıçak çıkartır gitmiş dedesinden kalma altı patlar yanındadır filan.
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Arabayı serseri gibi kullanıp şehir içinde sürat falan yapıyorum o zaman saygı görüyorum... Yayalar bile koşarak karşıya geçiyor... ( Kızmayın bana, deneme yapıyorum.)

Ne zamanki efendi gibi araç kullanıp, saygılı hoşgörülü oluyorum, o zamanda kimse bana saygı göstermiyor... Yayalar sanki sahilde gezmeye çıkmış gibiler, hiç umurunda değil insanların araba gelip gelmediği... 

Saygı görmek için saygısız mı olmak gerekli ? Bu seferde benliğimden taviz vermiş oluyorum kendime yakıştıramıyorum... 

Eğitim çöktüğü için bu haldeyiz, hayat şartları bizi zorladığı için bu haldeyiz. Etrafımda sürekli bir yerlere yetişmek zorunda olan insanlarla dolu... Sonumuz hayır ola.. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Akıllı biri olsa zaten o hareketleri en başta yapmaz sonuçlarını düşünerek hareket eder. Uzak durmak lazım aslında böylelerle. Çünkü hiç belli olmaz bıçak çıkartır gitmiş dedesinden kalma altı patlar yanındadır filan.
Aynen, eğer ineceksen her ihtimali düşünüp ona gore hazırlıklı olacaksin. Yanında o tür aletler taşımıyorsan biraz gafil avlanabilirsin.

Benim araçta bırak onları meyve bıçağı bile yok. Onun için aslında bu hareketlere de gerek yok.

Çoğu zaman kendimi bu şekilde teskin ediyorum ama işte bazen öfke denen o anlık tatlı şeye de karşı koymak çok zor...
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Tüm yazılanlara katılıyor ve gözlemliyorum. Hemn hemen her hafta cuma akşam kartal-karamürsel gidip pazar akşamı dönüyorum eskisi kadar makasçı yok ama eskiden çok daha fazla dengesiz araç kullanan var. Gözün biri dikiz aynasında gidiyorum

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Barış AÇIL yazdı:

yakışmaz bize zaten.

bir tarihte ankaranın çok sıkışan kavşaklarından birisinde artist zibidinin teki yanındaki kıza hava olsun diye önce beni tahrik etmeye kalkıp sonra küfretmişti. dudaklarından okudum. ışıkta durdu, yanına girdim. camı açtım. az önce ettiğin küfürü birde yüzüme söyle, yerine ulaşamamış olabilir dedim... rengi attı. bak dedim yanında bir hanım var, trafik kalabalık, gidebilecğeimiz yer sınırlı. düzgün kullanmak gerekir trafik hava atılacak yer değil. gıkı çıkmadı testesteron budalasının... aslında diğer çözüm daha tatmin edici ama işte. :)

Erkut Uysal yazdı:

Arabayı serseri gibi kullanıp şehir içinde sürat falan yapıyorum o zaman saygı görüyorum... Yayalar bile koşarak karşıya geçiyor... ( Kızmayın bana, deneme yapıyorum.)

Ne zamanki efendi gibi araç kullanıp, saygılı hoşgörülü oluyorum, o zamanda kimse bana saygı göstermiyor... Yayalar sanki sahilde gezmeye çıkmış gibiler, hiç umurunda değil insanların araba gelip gelmediği... 

Saygı görmek için saygısız mı olmak gerekli ? Bu seferde benliğimden taviz vermiş oluyorum kendime yakıştıramıyorum... 

Eğitim çöktüğü için bu haldeyiz, hayat şartları bizi zorladığı için bu haldeyiz. Etrafımda sürekli bir yerlere yetişmek zorunda olan insanlarla dolu... Sonumuz hayır ola.. 

geçen yayaya yol verdim de yolu alamadı :) bön bön baktı ne oluyor acaba diye.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Barış AÇIL yazdı:

Aynen, eğer ineceksen her ihtimali düşünüp ona gore hazırlıklı olacaksin. Yanında o tür aletler taşımıyorsan biraz gafil avlanabilirsin.

Benim araçta bırak onları meyve bıçağı bile yok. Onun için aslında bu hareketlere de gerek yok.

Çoğu zaman kendimi bu şekilde teskin ediyorum ama işte bazen öfke denen o anlık tatlı şeye de karşı koymak çok zor...

En küçüğünden biber gazı bulundurmak lazım. Mecbur kalınca kullanılabilecek en masum silah. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Barış AÇIL yazdı:

Lan senin canin ne arabanin cani ne diyerek zopaliycan.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Barış AÇIL yazdı:

En dogrusunu yapmissiniz Baris Bey, hakettigini baska yerden bulsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Erkut Uysal yazdı:

Sadece benim başıma gelen bir olay değilmiş. Sakin kullanırken trafiğin diğer unsurları üzerime üzerime geliyor. Ya sabır çektiriyorlar sürekli. Çileden çıkınca ise her şey düzeliyor. 

Trafikteki diğer araç ve yayaların normal gidenlere garezi var :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Hırsını alamazsan üstte birde 50 calibrelik var. Miss :)))

Kemal Sunal misali " aha gafasi yarıldı" 😁

:D

olmadı atlarım Cat D8R ye asfalt şeritleriyle aynı hizaya sokarız magandayı, sıkıntı yok, dur hele gaza geldim, yarın şu d8 e bir atlıyım hele :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Recep Selim Kaya yazdı:

Adam sol şeritte benim çaprazımda aheste aheste devam ediyor. Ne şimdi bu...

Sizinle akraba olmak istemiş. Hicap duyarak yazıyorum. Artık üvey babası mı olursunuz? Eniştesi mi? Zorla günaha böyle girer insan. Tutamazsın kendini başını belaya sokarsın.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
[emoji3]
olmadı atlarım Cat D8R ye asfalt şeritleriyle aynı hizaya sokarız magandayı, sıkıntı yok, dur hele gaza geldim, yarın şu d8 e bir atlıyım hele [emoji4]

O değilde bu daha fena olur üstünden geç git farkına bile varmazsın [emoji1]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bu tip suruculer sadece istanbulda degil turkiyenin heryerinde hatta dunyada cogaldi sadece erkeklerde degil kadinlarda var isin icinde 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:

O değilde bu daha fena olur üstünden geç git farkına bile varmazsın emoji1.png

azıcıcık geniş, birkaç kez binip dolaşma fırsatım olmuştu Gümüşhane Kürtün HES inşaatında, öndeki balkona yaslanıp baya etrafı seyrederek gidiyorusun :)

Off-Highway Truck mış, biz bunu On Highway yaparız   4000 HP cik

00:40

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
bu tip suruculer sadece istanbulda degil turkiyenin heryerinde hatta dunyada cogaldi sadece erkeklerde degil kadinlarda var isin icinde 
İşte onları hiç karıştırma. Onların çoğu zaten trafiğe canavar olarak dahil oluyor. Sinyal verdimi yol onun her türlü girer ayna bile kullanmaz. Gerçi özür dilerim kullanıyorlar ama makyaj tazelemek için
azıcıcık geniş, birkaç kez binip dolaşma fırsatım olmuştu Gümüşhane Kürtün HES inşaatında, öndeki balkona yaslanıp baya etrafı seyrederek gidiyorusun [emoji4]

Off-Highway Truck mış, biz bunu On Highway yaparız 

Kütahya'da okudum. Tunçbilek te birkaç kez gördüm. Hatta anlatılan bi hikaye vardı yolları kapatmışlar bu gitsin diye yolda traktörü ezmiş farkına bile varmamış maden ocağına varınca anlamışlar birşeyi ezdiği
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:

İşte onları hiç karıştırma. Onların çoğu zaten trafiğe canavar olarak dahil oluyor. Sinyal verdimi yol onun her türlü girer ayna bile kullanmaz. Gerçi özür dilerim kullanıyorlar ama makyaj tazelemek içinKütahya'da okudum. Tunçbilek te birkaç kez gördüm. Hatta anlatılan bi hikaye vardı yolları kapatmışlar bu gitsin diye yolda traktörü ezmiş farkına bile varmamış maden ocağına varınca anlamışlar birşeyi ezdiği

anormal geniş büyük yüksek, 3 şerit kapatır bu alet ve doğrudur ezer farketmezsin, içerde hafif bir esneme olur :)

bunu yükleyecek aleti düşün birde, şundan olur mesela, bu arada her ikiside o kadar kolay kullanılıyorki şaşarsın, arabadan rahatlar ayrıca...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
anormal geniş büyük yüksek, 3 şerit kapatır bu alet ve doğrudur ezer farketmezsin, içerde hafif bir esneme olur [emoji4]
Hep binmek istedim fırsat olmadı. Hatta küçükken Atatürk barajında vardı götürmüştü akraba bindirmek için bi sebepten almamışlardı
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...