İçeriğe Yönlendir

2007 Connect K210 S 1.8 TDCI Delux Aracıma Yapabileceklerim Hakkında Öneriler

Ramazan Furkan Yılmaz

Recommended Posts

Ramazan Furkan Yılmaz

Selamün aleyküm, hayırlı günler. 1 ay önce aldık aracımızı. Ufak tefek eksikleri var; değiştirmeyi düşündüklerimiz, almak istediklerimiz var. Önceki aracımız Uno'ydu. Connect'te, Uno'da olduğumuz kadar rahat olamıyoruz. Örneğin teyp taktırılacaksa bunu Uno'da kolaylıkla yapabiliyorduk ama yeni aracımızda -biraz da bilgisizliğimizden kaynaklanıyor- yapamıyoruz. Gelelim Connect'e yaptırmayı düşünüp bilenlere danışmak istediklerimize. 

- Aracın ön farlarını temizlettik fakat içten kararmış; çıkma bulup değiştirin dediler. Hangi farlardan alsak daha güzel olur? Bir far gördüm YouTube'de, özel olarak yapıyorlar ama iletişime geçemedim. Arka farlar için de değiştirilse iyi olur sanırım. Yeni kasa farları taktırın demişlerdi. Aynı şekilde arka farlar için de var özel çalışmalar. Arka far için de öneri alabilirsem sevinirim. Ön ve arka farlar için far videoları izliyorum, hoşuma gitti ama iletişim sağlayamadım far tasarlayanlarla. Kayar sinyal ya da led stop deniyor sanırım bu farlara. Tabii bir de bu led ön-arka farların muayene geçerliliği önemli.

- Double teyp taktırmak istiyoruz. Karşımıza sürekli 250-300 TL'lik teypler çıkıyor. İnternetten de araştırıyorum ancak hangi marka teybin aracıma uygun olduğunu bilmiyorum. 

- Havalandırma ızgaralarımız çok hareket ediyor, sabitleyemiyoruz. Biz de altlarına kağıt sıkıştırdık ama çirkin duruyor. Yapılabilecek başka bir şey var mı?

- Fotoğraf yükleyebilirsem sizin de dikkatinizi çeker, aracımda güneş yanığı var. Bunun tek çözümü boya mıdır yoksa boyasız da halledilebilir mi? 

- Pasta-cila çiziklerin ne kadarını giderebilir? Çizik giderici kalemlerden önerir misiniz? 

Bunların dışında "şunları da yapsan iyi olur aslında" ya da "bunları asla yapma!" dediklerinizi de okumak/dinlemek isterim. Bu öneriler hem araca yapılacaklar/yapılmayacaklar için hem de kullanımla ilgili olabilir. İkisine de ihtiyacım var.

!!! Fotoğraf yüklemeyi beceremedim.

Çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Kesinlikle depo marka yan sanayi far stop almayın. Hem iyi aydinlatmiyor hem de çabuk sarariyor.

Azc carstyle  diye bir far modifiyecisi var işlemleri kaliteli oluyor.

Güneş yanığı için yapılacak tek şey boyamak.

200-300 liralık dabil teypler keyif vermez.

Çizik kalemi kullanmayın.

Pasta cila yapmak yerine önce kendiniz çok güzel bir temizlik yapın üstüne KİL HAMURU yine temizleyin bu işlem bile çok farkeder. Zaten güneş yaniginiz varsa boyanın pek ömrü kalmamıştır üstüne pasta yapıp boyayı öldürmeyin.

Kesinlikle pasta cila boya koruma yazan yerlere gitmeyin. Onun yerine DETAİLİNG uygulaması yapan yerlere danisabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Furkan Yılmaz
(düzenlendi)
Tolgahan Doğru yazdı:

Kesinlikle depo marka yan sanayi far stop almayın. Hem iyi aydinlatmiyor hem de çabuk sarariyor.

Azc carstyle  diye bir far modifiyecisi var işlemleri kaliteli oluyor.

Güneş yanığı için yapılacak tek şey boyamak.

200-300 liralık dabil teypler keyif vermez.

Çizik kalemi kullanmayın.

Pasta cila yapmak yerine önce kendiniz çok güzel bir temizlik yapın üstüne KİL HAMURU yine temizleyin bu işlem bile çok farkeder. Zaten güneş yaniginiz varsa boyanın pek ömrü kalmamıştır üstüne pasta yapıp boyayı öldürmeyin.

Kesinlikle pasta cila boya koruma yazan yerlere gitmeyin. Onun yerine DETAİLİNG uygulaması yapan yerlere danisabilirsiniz

Ben de o far modifiyecisinin far çalışmalarını beğeniyorum. Verdikleri numaradan iletişime geçmeyi denedim ama cevap veren olmadı. Farların fiyatını ve yerlerini öğrenmek istemiştim, nasıl öğrenebilirim acaba? Bir de sözünü ettiğiniz farların muayeneden geçme durumu nedir? Diğer söyledikleriniz için de çok teşekkür ederim.

tarihinde Ramazan Furkan Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Ramazan Furkan Yılmaz yazdı:

Ben de o far modifiyecisinin far çalışmalarını beğeniyorum. Verdikleri numaradan iletişime geçmeyi denedim ama cevap veren olmadı. Farların fiyatını ve yerlerini öğrenmek istemiştim, nasıl öğrenebilirim acaba? Bir de sözünü ettiğiniz farların muayeneden geçme durumu nedir? Diğer söyledikleriniz için de çok teşekkür ederim.

YouTube dan da iletişime geçmeye çalışın yorum atın. Sanıyorum ki Adana da iş yapan birisi. Farinizi kargo yapıp yolluyorsunuz işi yapıp geri yolluyorlar. 

Muayene durumuna çok hakim değilim.

Yorum bağlantısı
Ramazan Furkan Yılmaz
Tolgahan Doğru yazdı:

YouTube dan da iletişime geçmeye çalışın yorum atın. Sanıyorum ki Adana da iş yapan birisi. Farinizi kargo yapıp yolluyorsunuz işi yapıp geri yolluyorlar. 

Muayene durumuna çok hakim değilim.

Adana'da ise çok iyi çünkü ben de Adana'dayım. Teyp için öneriniz var mı peki? Double mi indash mı önerirsiniz? Marka-model öneriniz var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...