İçeriğe Yönlendir

Daihatsu Feroza Ön Takımlardan Gelen Ses

Sühan Bozdağ

Recommended Posts

Sühan Bozdağ

İyi akşamlar arkadaşlar. 800 küsür km yol yapıp sağ salım İstanbul'a geldim.  Azami hızım saatte 70-80 km idi. 0n defa mola verdiğim parkuru 18 saatte tamamladım.  24 saat kadar dinlenip kendime geldikten sonra  Avrupa yakasına geçmek üzere arabayı çalıştırdım, seyir halinde sol önden gacur gucur korkunç bir ses gelmeye başladı.  Önce MT arazi lastiklerinden şüphelendim ardından tetkiklerim sonucu amortisör olduğunu düşündüm, ama direksiyon mafsalını elle sağa sola çevirdiğimde ayrıca buradan da gıcırtı geldiğini fark ettim. Kaputtan bastırıp arabayı esnettiğimde de aynı korkunç gacırtı duyuldu. Kesin olarak amortisörden geldiğine emin değilim. Ön takımlarda bu sese neden olabilecek başka bir parça var mıdır, yoksa bu gacırtının sebebi amortisörden başkası değil midir? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Rotlar da yapabilir bu sesi.

Madem avrupa tarafındasınız, derhal Osman usta'ya görünün derim.

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Avrupa yakasına geçemedim ne yazık ki. Arabayı bırakmak zorunda kaldım, zira ses o kadar berbat ve yüksek ki; yolda tutuklanmaktan korktum. Yarın buralardaki bir rot- balansçıya göstermek iyi olacak ama.

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Mehmet Göktürk yazdı:

Tas içinde yağ kalmamış gibi duruyor. Gres basamaz mısınız?

Tas dediğiniz salıncak altındaki bölgede mi hocam? 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Sani Gerşon yazdı:

Osman usta tüm marka ve model araçlara bakıyor mu yoksa belli bir uzmanlık alanı mı var BMW’si olan bir arkadaşımı yönlendireceğim

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Salıncak sesi olabilir. gacurtu yapar kendileri geçenlerde değiştirdik ses kesildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Koray Demir yazdı:

Osman usta tüm marka ve model araçlara bakıyor mu yoksa belli bir uzmanlık alanı mı var BMW’si olan bir arkadaşımı yönlendireceğim

Uzmanlık alanı Ford ama her araca bakıyor diye biliyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sühan Bozdağ yazdı:

Cruza bakmıyor. Yani her araca bakmıyor. 

Feroza meroza ama şimdi ne biçim prim yapmıştır araba. Arabanın mühtemelen amorsitör takozu bozulmuştur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Feroza meroza ama şimdi ne biçim prim yapmıştır araba. Arabanın mühtemelen amorsitör takozu bozulmuştur. 

Sağ olsun geçen sene benim lpg'li  mondeo'nun her yerini gözden geçirip uzun bir eksikler ve yapılacaklar listesi hazırlamıştı. Ama kendisinin yapmayacağını da peşinen söylemişti. 

Feroza'nın isteyeni çok tabii...

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

maltepe'ye yakınsanız özay otoya götürün daihatsu servisi zaten kendileri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Koray Demir yazdı:

Sühan Bozdağ yazdı:

Aynen Sühan bey'in dediği gibi. Her araca bakıyor, ama uzmanlığı Ford. Yürüyen'den gelen sesi bulmak için ama Ford olmasına gerek yok :)

Ali Darbaz yazdı:

Cruze bambaşka bi şey. Bunu tıpkı KoçSistem'in Intel P4'lere bakmayışı gibi düşünün. Alet çok iyi ama, sürekli ısınır, teknolojisi ile arasan bulamazsın. Zamanında herkes beğenmiştir ama şimdi daha iyileri vardır vs ;)

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...