İçeriğe Yönlendir

Elektro Statik Boya ile Jant Boyatma

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2

Herkese merhaba değerli forum, geçtiğimiz aylarda karantinadan canım sıkılırken arabanın jantlarını boyama fikri birden çok iyi geldi. Fakat Motip marka jant boyası kullanmama rağmen jantlarım özellikle önler kızardı hatta koyulaştı😟 Buna istinaden jantlarımı başlıkta belirttiğim yöntemle boyatarak kurtarmak istiyorum. Ancak Anadolu Yakasında görüştüğüm 2 yer 2400-1200 Tl fiyat verdi. Avrupa Yakasında bulunan bir yer de 850 Tl fiyat verdi. Sizlerden daha önce yaptırıp memnun kaldığınız yer tavsiyesi ve renk önerisi bekliyorum. Araç Avalon Gri Titanyum X 16" jantı mevcut. Orjinal renkte sürekli balata tozu silmekten ciğerim soldu valla😂 Ben Gunmetal veya Piano Black düşünüyorum.

Fotoğraf araca ait fakat jantların derbeder hali değil😅 

meSpMM.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

statik boyada, renk seçimi yoktur denecek kadar azdır. RAL katalogdan çok ana standart renk ile boyanır, diğer türlüsü nü o dediğinişz rakama yapan varsa hiç kaçırmayın 850 ye hem kumlaycak hem de boyayacak mı statik olarak?

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

statik boyada, renk seçimi yoktur denecek kadar azdır. RAL katalogdan çok ana standart renk ile boyanır, diğer türlüsü nü o dediğinişz rakama yapan varsa hiç kaçırmayın 850 ye hem kumlaycak hem de boyayacak mı statik olarak?

Abi, kumlama janta zarar verdiği için kimyasal ilaçla üzerindeki boyayı kaldırılacak. Daha sonra düzeltilecek yerleri ezik vs. yapılıp elektrostatik boya ile işlem yapılacak. Renk için her şeyi uygulanabilir dediler bana sadece bazı renkler için 50 Tl ekstra ücret talebi olabilir demişlerdi.

tarihinde Osman Ünal2 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

2400 gibi miktarlar konuşulduktan sonra yeni jant alır, eskilerde deneme yapmaya devam ederdim şahsen

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Umut Taşlı yazdı:

2400 gibi miktarlar konuşulduktan sonra yeni jant alır, eskilerde deneme yapmaya devam ederdim şahsen

o yüzden ki pratikte kimse jantını statik boyaya vermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Çağlar Bayur yazdı:

Abi peki 850 TL gibi bir rakama boyatırsam fena olmaz mı? Çünkü sprey ile boyayıp aynı hale gelmesi sanki kaçınılmaz gibi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben kumlatmıştım focus 2.5 jantımı üzerinede elektrostatik boya atılmıştı o zaman 300 gibi bir para tutmuştu. kaldırıma da sürttüm hiç birşey olmadı birkaç kez. size tavsiyem jant işi yapanlara değilde imeste statik boya işi yapanlar var onlara götürün renk ne olacaktı bu arada ?

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

abi iki sene önce zımparasız, astarsız, verniksiz yalapşap boyadığım jantlar hala normal görünüyor ki araç samurai, tuzlu suya bile değiyor tekeri. yakınıma sattım, sürekli görüyorum. (boya sprey henkel inox metylan)

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Umut Taşlı yazdı:

henkel inox

orantısız güç olmuş bu. inox sprey acaiptir, bazı metalde kabarma yapar vesile ile ufak bir yerde denemeli fıslamadan önce

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben boyattım. Kumlama + Statik boyama. Yaklaşık maliyet 800-1000 tl arası çıkacaktır muhtemelen.

İstanbul Anadolu yakasına gelme ihtimaliniz olursa adres vereyim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Elektrostatik ve sprey dışında alternatif var mı jant boyamak için. 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Mehmet Cihat yazdı:

ben kumlatmıştım focus 2.5 jantımı üzerinede elektrostatik boya atılmıştı o zaman 300 gibi bir para tutmuştu. kaldırıma da sürttüm hiç birşey olmadı birkaç kez. size tavsiyem jant işi yapanlara değilde imeste statik boya işi yapanlar var onlara götürün renk ne olacaktı bu arada ?

Valla zaten mesafe gözümde büyüyor Beylikdüzü dükkanın olduğu yer. Kartal'dan gidip gelme köprü zaten 100 Tl tutar. Eğer imes'de tavsiye edebileceğiniz bir yer varsa çok iyi olur

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ben boyattım. Kumlama + Statik boyama. Yaklaşık maliyet 800-1000 tl arası çıkacaktır muhtemelen.

İstanbul Anadolu yakasına gelme ihtimaliniz olursa adres vereyim.

Kartal'dayım abi memnun kaldığın yerse görüşmeyi isterim ben de

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Osman Ünal2 yazdı:

Valla zaten mesafe gözümde büyüyor Beylikdüzü dükkanın olduğu yer. Kartal'dan gidip gelme köprü zaten 100 Tl tutar. Eğer imes'de tavsiye edebileceğiniz bir yer varsa çok iyi olur

Rmk Renk Metal olarak aratırsan bulabilirsin Orhan abi iyi esnaftır. Yardımcı olur sizede diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Mehmet Cihat yazdı:

Rmk Renk Metal olarak aratırsan bulabilirsin Orhan abi iyi esnaftır. Yardımcı olur sizede diye düşünüyorum

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Osman Ünal2 yazdı:

Tuzla'da burası. Korkmaz Kumlama Boyama

0 545 240 89 88

https://www.facebook.com/jantkumlamaboyama/

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Çağlar Bayur yazdı:

119987769_1793241797483127_6695999117022

ilk sıradaki favori rengim

Abi renk işi kaldı, ona karar veremedim orjinal renk balata tozunu çok gösteriyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...