İçeriğe Yönlendir

Mobil 1 Delvac Nedir?

Muhammed Orak

Recommended Posts

Muhammed Orak

arabanın bakım zamanı geldi ben de genelde internetten alıyorum malzemeleri, dikkatimi mobil delvac diye bi ürün çekti, ticariler için motor yağıymış, bu yağın 7 litresi 224 lira, litresi 32 liraya geliyor, Mobil Delvac linki

bizim standart arabalara aldığımız yağ ise yine aynı 5w30, bununda fiyatı 249 lira 5 litresi, litresi 50 liraya geliyor, normal Mobil1

şimdi, arada 20 tl civarı bi fiyat farkı var, bu iki yağın arasındaki fark  nedir? visikote farkı mı var? kalite farkı mı var? yoksa fark yok mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

delvac çok eskiden beri var olan bir seri, ticari araçlarda kullanılıyor. viskozitesi 5/30 o standart, binek araçlarda kullanan olmadı, spec lere bakmalı, motorumu severim ben kullanmazdım

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

20 TL'ye bir hamburger az yiyip motora uygun yağ koymanız daha hayırlı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Selim Bilgin yazdı:

20 TL'ye bir hamburger az yiyip motora uygun yağ koymanız daha hayırlı olacaktır.

tavsiyenizi dikkate alırım sagolun, 

bana mantıklı teknik açıklama yapacak biri olursa sevinirim. 

Dogan Arsiray yazdı:

almera standart motorlu bir araç. kaliteli her yağ olur ona. koy gitsin.

meraktan soruyorum bu iki yağın arasında ne fark var? sertifikalara bakıyorum fark yok teknik detaylari da inceleyeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

yağların baz ı aynı, içine konan ısıya dayanımı sağlayan şeyler teknolojisini yukarı seviyeye taşıyor. çok ısınan yağ ısıya dayanamazsa yağlama yapamaz. mesela DPF li dizel motor yada çift şarjlı turbo benzinlinin yağ ısısı ile sıradan küçük hacimli atmosferiğin motor yağı aynı olamaz. mesele sadece bununla ilgili.

youtube da "project farm" diye bir kanal var adam bağımsız testler yapıyor izleyin, göreceksiniz.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Eskiden Ferdi Tayfur reklamında çıkardı.

Şuraya koyayım nostalji olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kitapçıkta tavsiye ettiği neyse onu koyardım ben, API sn vs gibi. Delvac bunları karşılar mı bilemedim. PO falan alsanız olmaz mı?

913d yı karşılıyor demek ki binek Ford a olur

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Dogan Arsiray yazdı:

yağların baz ı aynı, içine konan ısıya dayanımı sağlayan şeyler teknolojisini yukarı seviyeye taşıyor. çok ısınan yağ ısıya dayanamazsa yağlama yapamaz. mesela DPF li dizel motor yada çift şarjlı turbo benzinlinin yağ ısısı ile sıradan küçük hacimli atmosferiğin motor yağı aynı olamaz. mesele sadece bununla ilgili.

youtube da "project farm" diye bir kanal var adam bağımsız testler yapıyor izleyin, göreceksiniz.

teşekkür ederim cevap için, bakacağım. 

Fatih Sarıkaya yazdı:

Eskiden Ferdi Tayfur reklamında çıkardı.

Şuraya koyayım nostalji olsun.

keşkee 😄

Evren Erakçora yazdı:

Kitapçıkta tavsiye ettiği neyse onu koyardım ben, API sn vs gibi. Delvac bunları karşılar mı bilemedim. PO falan alsanız olmaz mı?

ücreti önemli değil benim merak ettiğim konu farklı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

"project farm"

pasta cilaya 120000 görüntülenme. başarılı bir sunumu var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

pasta cilaya 120000 görüntülenme. başarılı bir sunumu var

Renk ve boya durumu benim eski Şahin'in aynısı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...