İçeriğe Yönlendir

İstanbul'da Bosch Enjektör Servisi Tavsiyesi

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin

Hafif bir şakırdama var (bence), beni rahatsız etmeye başladı. Ustam revizyon işine bulaşma, randıman vermez diyor. Yenisi 6 x 2.000 TL filan galiba.

İşlem yaptırıp çok memnun kaldığınız bir dizel enjektör servisi ya da diğer deyişle pompacı var mı İstanbul'da?

Şansımı deneyeyim diyorum ben.

Ne dersiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bazı revizyonlar yenisini aratmıyor, ama servisin işçiliğine bağlı, İstanbul da bulunur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

6x2000 felan galiba. Nasılda kolay yazıyon. :( elim titredi benim yazarken. 

Parça kodunu bulsan daha ucuza bulunur belki. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

İşte bu yüzden dizel beye hep uzağım :( Revizyon maliyeti, yeni enjektör maliyeti + işçiliği ve araç ile uzun süre geçirilcekse bunlar hesaplanıp doğru karar verilir. Kontağı çevirip yeri geliyor 1000 km yol gidiyoruz, akılda soru işaret olsun istenilmezse yeni her zaman yenidir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Selim hocam vagcom kabloyu alacaksın eline, 13. kanaldan enjektörlere bakacaksın. Herşey belli olur. Boş yere para harcama. 
Benzinli yolda bırakır da dizel bırakmaz yolda kolay kolay. Hele ki TDI enjektörden yolda bırakacak :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

6x2000 felan galiba. Nasılda kolay yazıyon. :( elim titredi benim yazarken. 

Parça kodunu bulsan daha ucuza bulunur belki. 

Yazmakla vermek aynı şey değil, kolay verecek olsam niye buraya konu açayım, siparişi veririm gelir. :) 

Ha gerekirse arabanın F/P değeri düşünülünce verilmeye verilir bence, Allah herkese hayırlı bol kazanç versin.

Uygun fiyatını yazdım zaten. Tüm dünyada pahalı bir parça.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Şak şak şak öncesi hangi ses oluyor

Çipetpet?

Sürekli şakırdama yok, zaten enjektör pul ve o-ringlerini de değiştirdim ama dizele çok alışkın olmadığım için ses bana yüksek geliyor.

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

İşte bu yüzden dizel beye hep uzağım :( Revizyon maliyeti, yeni enjektör maliyeti + işçiliği ve araç ile uzun süre geçirilcekse bunlar hesaplanıp doğru karar verilir. Kontağı çevirip yeri geliyor 1000 km yol gidiyoruz, akılda soru işaret olsun istenilmezse yeni her zaman yenidir diye düşünüyorum. 

Benim ilk dizelim sayılır, biraz marjinal bir geçiş oldu.

Bu arada sağlamlık konusunda soru işareti yok, Moğolistan'a bile giderim şu an, ama bu sesli çalışma durumu beni rahatsız ettiği için arayıştayım. Bir çok markanın 80-90 bindeki halinden çok daha sağlıklı bu motorlar.

Mert Yeldan yazdı:

Ben Golf 6 ya yaptırmıştım mis gibi olmuştu

Nerede yaptırdın?

Mustafa Arıkan yazdı:

Selim hocam vagcom kabloyu alacaksın eline, 13. kanaldan enjektörlere bakacaksın. Herşey belli olur. Boş yere para harcama. 
Benzinli yolda bırakır da dizel bırakmaz yolda kolay kolay. Hele ki TDI enjektörden yolda bırakacak :) 

Vagcom yok hocam, uygun şekilde nereden nasıl alacağım konusunda yardım edersen alırım belki. :)  Hangi bilgiler görünüyor o kanalda?

Derdim yolda bırakması değil bu arada, yukarıda da yazdım. "Daha" sağlıklı ve sessiz çalışması

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Selim Bilgin yazdı:

Hafif bir şakırdama var (bence), beni rahatsız etmeye başladı. Ustam revizyon işine bulaşma, randıman vermez diyor. Yenisi 6 x 2.000 TL filan galiba.

İşlem yaptırıp çok memnun kaldığınız bir dizel enjektör servisi ya da diğer deyişle pompacı var mı İstanbul'da?

Şansımı deneyeyim diyorum ben.

Ne dersiniz?

Ustanız aracı makıneye baglayıp  bilgisayarda enjektörleri ölçdümü selim bey makıne gösteri hangi enjektör fazla eksik püskürtme yapıyor diye ezbere iş yaptırma , boludaki enjektörcünün istanbulda firması var ergin dizel telefonu bu burayı arayarak istanbulda nerde hizmet verdıklerını sorabılırsınız (0374) 215 28 65  

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kabloyu en garanti Aliexpress’ten temin edebilirsin hocam. Her vagcı da olması gerek. Kablo ile kodlamadan tut araç ile ilgili herşeyi yapabilirsin. 

Ancak şimdi 3.0 V6 TDI için baktım da enjektör değerlerini göstermiyor gibi. Yeni motorlarda görülemiyor sanırım.

Eski 1.9 ve 2.5 dizellerde görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Arıkan yazdı:

Kabloyu en garanti Aliexpress’ten temin edebilirsin hocam. Her vagcı da olması gerek. Kablo ile kodlamadan tut araç ile ilgili herşeyi yapabilirsin. 

Ancak şimdi 3.0 V6 TDI için baktım da enjektör değerlerini göstermiyor gibi. Yeni motorlarda görülemiyor sanırım.

Eski 1.9 ve 2.5 dizellerde görünüyor. 

Var galiba, şöyle birşey buldum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Var galiba, şöyle birşey buldum.

Aynen bu. Benim baktığım motorda yoktu ilginç. Güzel bir şey tavsiye ederim.

Bu değerler +2.8 ile -2.8 arasında olması gerekiyor, yani sıfıra yakın olmalı. Ne kadar uzaklaşırsa o kadar sapma var. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

@Erdem Dertsiz de kablo var dı bu işleri de çok sever [emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ikitelli de Yalcin Dizel bizim diger enjektorculerin yapamadigi isi garanti belgesi vererek yapmisti. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Hilal pompa 0216 415 72 69
Burası ile de bir görüşün

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Selim Bilgin yazdı:

Nerede yaptırdın?

Enjektörleri söküp Bostancı sanayiye yollamıştı bacanak sorayım adını firmanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Çağlar Bayur yazdı:

seyrantepe de var furbol sahası yanı, adını unuttum?

Güven pompa. Bu adamlar bizim MK3'ün enjektörü 3 defa yaptılar ama olmadı. Dürüst insanlarmış, hep yaptığımız arabayı yapamadık deyip paramızın iadesini vermişlerdi. 

Bu adamlar bizi Yalçın Dizel'e yönlendirdiler o vakit. Tavırlarını ve uğraşlarını sevmiştik o dönemde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Esenyurt Fatih Sanayi Sitesinde Ateş Pompa var Hakan Usta. Mesleğin erbablarından. İhtiyacı olup yönlendirdiğim arkadaşlar memnun ve sorun çözülmüş ayrıldılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sefa Çelik yazdı:

Yakıttan. İstasyonu değiştir. 

Ben normalde hep Shell'den alırım, benzini de mazotu da.

Bu o-ring ve contaları değiştirdikten sonra eskiden aklımda BP daha sessiz çalışıyor gibi kaldığı için BP'den almıştım, ultimate dizel.

Depo boştu zaten, bu sabah yolumun üstündeki Total'den alayım dedim, arabanın sesi ciddi derecede azaldı. BP'yi aldığım istasyonda bir numara var galiba, bu kadar farketmemesi lazım.

Biraz bineyim bakalım böyle.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

Ben normalde hep Shell'den alırım, benzini de mazotu da.

Bu o-ring ve contaları değiştirdikten sonra eskiden aklımda BP daha sessiz çalışıyor gibi kaldığı için BP'den almıştım, ultimate dizel.

Depo boştu zaten, bu sabah yolumun üstündeki Total'den alayım dedim, arabanın sesi ciddi derecede azaldı. BP'yi aldığım istasyonda bir numara var galiba, bu kadar farketmemesi lazım.

Biraz bineyim bakalım böyle.

aklı kelden yakıtı shelden alacaksın derler :D shelden al shelden ingiliz kazansın 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Gök yazdı:

aklı kelden yakıtı shelden alacaksın derler :D shelden al shelden ingiliz kazansın 

Shell mi ingiliz :D Bp olmasın o

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...