İçeriğe Yönlendir

Petlas Pt515 Hakkında Merak Ettikleriniz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

21 aya yakın kullandığım Petlas Pt515 lastikler hakkında öğrenmek istediklerinizi sorabilirsiniz. Ön yargılı olmayın , ucuz ve yerli malı diye  kötü değil. Ben gayet memnunum. SOracağınız sorularada cevap verebilirim. 

ACtC-3ejdRZm-utQy_-vLf72ghZBtMJu4F28Odrn

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sen tecrübeni yaz da biz lazım olanı alalım içinden ;)

3 aydır pt525 kullanıyorum çok taze daha

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Mankal yazdı:

Ben hiç memnun değilim Ali..

Sana göre kötü olan maddeler nedir. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Velox sport 741 kullanıyorum, tekrarında aynı araca aynı marka almam. Ama bu her araçta aynı marka lastik aynı tepkiyi vermediği için. Önceki aracımda memnundum bunda değilim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Sen tecrübeni yaz da biz lazım olanı alalım içinden ;)

3 aydır pt525 kullanıyorum çok taze daha

Lastik uğultusu duymuyorum, en çok bundan memnunum. Yağmurda kaymıyor. Yeni yağan yağmurdada kaymıyor. Viraja hızlı girdim halde "oversteer" olmuyor. Sivas'da buz üzerinde kaymadı, Çamurda tutuş kaybetmedi. Arabanın patinaj çektiğini görmedim. Hiç abs devreye sokamadım , araba hiç kaydıramadım. Babamda kaydıramadı. Rampada dik durumda kalkış yaparken patinaj çekmiyor. Kış vakti enteresan şekilde i10dan çok daha iyi yol tutyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Ali lastikleri alalı 2 sene oldu..İlk 7-8 ay gayet sessiz ve konforluydu..Sonrasında Fred Çakmaktaş'ın arabası gibi oldu..Taş gibi lastik ,pejonun lanet süspansiyonu ile birleşince böbrek taşına birebir oluyor..Ha kayma ya da yıpranma yok..O konuda hakkını yiyemem..Ama ben birazcık konfor istiyorum sadece..Varsın ömrü 1 sene az olsun..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Mankal yazdı:

Ali lastikleri alalı 2 sene oldu..İlk 7-8 ay gayet sessiz ve konforluydu..Sonrasında Fred Çakmaktaş'ın arabası gibi oldu..Taş gibi lastik ,pejonun lanet süspansiyonu ile birleşince böbrek taşına birebir oluyor..Ha kayma ya da yıpranma yok..O konuda hakkını yiyemem..Ama ben birazcık konfor istiyorum sadece..Varsın ömrü 1 sene az olsun..

Abi bende lastik yanağı 60 , ölçüde büyük olunca epey esneme yapıyor. 32 psi olunca ekstra soft oluyor. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Islak zeminde berbat yol tutuşa sahip bir lastik. Ömrü maksimum 2 sene sonrasında hamuru özelliğini kaybediyor ve haliyle çöp oluyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

80 ile giderken kaymak asfaltta, hafif ıslakken tam frende ABS nasıl davranıyor?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Pasatta bar petlas sanırım bu modelden 

ben sevmedim düşük hızda ne zaman gaza asılsam hemen esp yanıyor gibi oluyor Önümüzdeki sezonda kullanır çöpe atarım gibi duruyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Ali Bey petlas kesinlikle para verip almayacağım bir lastiktir. 

Önlerde hankook var arkalarda petlas, araba frene basınca burnunun üstüne dikiliyor resmen, arkalar hiç tutmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

bendekiler ilk fırsatta iade edilecekler. 2020 16.hafta üretimli.

Evren Erakçora yazdı:

80 ile giderken kaymak asfaltta, hafif ıslakken tam frende ABS nasıl davranıyor?

bende esp yakıp abs devreye giriyor. Anlamsızca..

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mustafa Yanar yazdı:

Önlerde hankook var arkalarda petlas, araba frene basınca burnunun üstüne dikiliyor resmen, arkalar hiç tutmuyor

iyi lastik arakaya takılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

sakin kullanımda belki memnun edebilir veyahut ses ile alakalı bir problem yoksa. çok sert ve gürültülü bir lastik normalde ama tabi herşeyi parasına göre kıyaslamak lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Muhittin Kaplan yazdı:

iyi lastik arakaya takılır.

Petlaslar da yeni daha, 2018, dişleri çook iyi ama tutmuyor, hemen sipariş verdim geldi yarın değiştiriyorum. 2 senede çöp mü olur bir lastik. Yazın sıcağında iyice koyverdi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bendeki petlas 4 yaşında. İnanın bilemedim. Ben çok memnunum. 1 sene daha binerim diyom. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Ben çok memnunum. 1 sene daha binerim diyom. 

En ucuz olmasının yüksek dozdaki tesirinden olabilir mi? Sağ şeritten bu şekilde sürüş tarzıyla 10 sene gider hatta gitmemesi mucize olacaktır belli bir süre sonra ne yaparsan yap erimiyor çünkü bu lastikler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

PT741 i para verip iki defa farklı ebatta aldım. 205 45 16 195 45 16. Muadillerinde fiyat performans olarak tatmin etti. 

En son 205 55 16 için Mercedes e alacaktım. Falken daha uygun geldi ondan aldım yoksa yine Petlas alırdım. Ki önceden Michelin veya Goodyear dışında lastik almazdım. 

Pt515 daha ekonomik ve konfor odaklı bı seri gibiydi. Pt741 daha sport serisi sanırım.

En baba lastik 6 ay 7 bin km de aynı ayara geliyor benim gözlemledigim. O yüzden yarı parasına geliyorsa Petlas alırım. Ama artık Petlas da çok ekonomik değil eskisi gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kışlığı parasına göre iyi diyordum artık onu da almamaya karar verdiğim bir marka olur kendileri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

En ucuz olmasının yüksek dozdaki tesirinden olabilir mi? Sağ şeritten bu şekilde sürüş tarzıyla 10 sene gider hatta gitmemesi mucize olacaktır belli bir süre sonra ne yaparsan yap erimiyor çünkü bu lastikler.

Ucuz sayılmaz. Falken dunlop gibi aynı fiyatlar skalasındalar. Şuda bir gerçek Amerikalı hipermanyaklar, 110000 mili tek takım lastikle gidiyolar.

http://www.cleanmpg.com/community/index.php?threads/14643/

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Babam astra ya petlas almıştı arabaya bindim babama ilk dediğim kelime şu oldu " Baba arabanın ön takımın elden geçmesi lazım " daha sonra araca yeni jant ve Lassa marka lastik aldık araba ok gibi oldu yani petlas almam 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

taksici arkadaşlarım var. ucuz olması nedeni ile petlas alırlar.  1-2 senede bir değişir. sürekli hareket halinde oldukları için lastiğin hakkında bilgi almak istedim. 

verdiği cevap canını ve sevdiklerini seviyorsan bu petlas alma diyorlar. bende diyorum ulan siz niye alıyorsunuz arabanıza aldığınız müşterilerin canları can değil mi? biz alıştık lastiğin nerde ne tepki vereceğini bildiğimiz için ona göre davranıyoruz demişlerdi. 

kendi görüşüm ise 1 sene kullandım ve yol tutmadığı için kaza yapmıştım. bir daha petlas almam. 

düşük hızda ve sakin kullanımda petlasın ne olduğu anlayamazsınız. sert kullanın o zaman görüşlerinizi alalım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...