İçeriğe Yönlendir

Gazdayken Benzin de Harcıyor

Batuhan Yılmaztürk

Recommended Posts

Batuhan Yılmaztürk

Merhabalar arkadaşlar aracım gazdayken benzini de harcıyor bunun sebebi nedir bilen var mı?  yada ne yapmalıyım ? Araç 2.0 dohc motor ford scorpio 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Batuhan Yılmaztürk yazdı:

Merhabalar arkadaşlar aracım Gazdayken benzinide harcıyor bunun sebebi nedir bilen var mı yada ne yapmalıyım ? Araç 2.0 dohc motor ford scorpio 

Benzini kesen röle arızalı olabilir.Aksi halde benzin harcamaması lazımki bahsettiğinize göre gözle görülür eksilme var.

Bende bunun 2.3 vardı.Önceden lavato kitkiydi ben miladı dolmuş diye söküp yeni nesil kit takmıştım.Çok uzun süre kullandım kesinlikle lpgde kullanırken benzinde eksiltme hiç olmadı.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Sıralı lpg sistemlerinde belli bir devirden sonra benzine geçiyor diyorlar bunda gerçeklik payı var mı? örneğin 4000-5000 devirden sonra 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Evcin yazdı:

Sıralı lpg sistemlerinde belli bir devirden sonra benzine geçiyor diyorlar bunda gerçeklik payı var mı? örneğin 4000-5000 devirden sonra 

Bazı kitlerde seçimlik olarak bu mümkün.. 

Batuhan Yılmaztürk yazdı:

Merhabalar arkadaşlar aracım gazdayken benzini de harcıyor bunun sebebi nedir bilen var mı?  yada ne yapmalıyım ? Araç 2.0 dohc motor ford scorpio 

Nasıl anladınız bunu

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ne kadar yakıyor ?

araba soğukken direk benzinle çalışıyor sürekli kısa mesafe biniyorsanız araba hep benzinle geziyor gibi olabilir

ölçümünüzü paylaşabilirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

İlginç şekilde  clio ve fiestada sanki benzinde gidiyor gibi ibre düşüyor fakat bir miktar benzin  alınca  olması gerektiği  çizgiye  geliyor. Sizinki de böyle bir durum olabilir mi?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teknik olarak buji ıslanır araç boğulur, başıma gelen: benzin kaçağı olmasın?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
İnan Çınar yazdı:

İlginç şekilde  clio ve fiestada sanki benzinde gidiyor gibi ibre düşüyor fakat bir miktar benzin  alınca  olması gerektiği  çizgiye  geliyor. Sizinki de böyle bir durum olabilir mi?

Oraya bir megane 2 ekleyelim 😀

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Yakıt hortumlarında kacak yada yakıt kesici sistemde kaçak olabilir. Yakıt kesici arızalı ise ilk çalışmada boğulma olmalı

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Sıralı sistemlerde motor ısınana kadar bir süre benzinde çalışıyor ya, onu kastediyor olabilir mi arkadaş? Ben bunu bilmiyordum mesela, benzinin azalmasına çok şaşırıyordum :)

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Bildiğim kadarıyla motorda bu iki yakıtın aynı anda yanması mümkün değil. Eksilmenin başka bir sebebi olmalı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...