İçeriğe Yönlendir

Clio Hangi Yağ En İyisi

Ahmet Aksakal

Recommended Posts

Ahmet Aksakal

Cümleten selamın aleyküm pek degerli abilerim .

2006 model 235binde Clio 2 araç sahibiyim 

Sizce hangi yağı kullanmaliyim kendim değiştireceğim fakat karar veremedim 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Emre Demir yazdı:

shell yağları bu aralar baya popüler.

Shellin yağlarını kullanmadığım için kalite konusunu hiç bilemediğim için yorum yapamayacağım. Ancak; shell'in yağ değişim personelleri çok bilgisiz. kaç kere denk geldim. 

kendi aracım için fiyat sormaya gittiğimde ne koyacaksın hemen 10/40. neye göre dedim bu araçlara bu konuluyor. benzinlimi dizel mi KM kaç? vs bu gibi sorular yok. benim araca 5/30 koyuluyor biraz araştırın kolay gelsin deyip ayrıldım oradan. ezberletmişler adama iş yaptırıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Ben şu güne kadar Castrol kullandım ancak son yağ değişimimde ELF koydurdum. Piyasadaki en ucuz (sertifikalı olmak kaydıyla) yağın bile ömrü 15 bin km üzerinde olmak zorunda ki ecnebide çoğu yağ değişiminde marka değil, sertifika bakıyorlar. Marka arayıp dert etmekten bezdim. Servisten paket olarak alıp, ustamda değiştirtiyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Demir yazdı:

shell yağları bu aralar baya popüler.

İki  ana pazarlama stratejisi vardır:

1. sosyal medyadan son kullanıcıya ulaşılır, müşteri de talep yaratır

2. dükkanlara ulaşılır, usta da müşteriye tavsiye ile talep yarattırır

mesela motul ilkini yapar, fuchs ikincisini yaptı, tabii başaramadı, ülkeleri karıştırdı distribütörler :)

shell üretim tekonolojisi üstünden başladı pazarlamaya, kimse aldırmadıi şimdi sosyal medyaya yöneldiler motul gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Taşcı yazdı:

bu işin piri castrol. üstüne birde yağları kötü.

eyvah 88 yıldır motorlar bitti yani? nesi kötü?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Taşcı yazdı:

88 yıldır aynı firma mı üretiyor ? 

kimin hangi coğrafyada ürettiği müşteri için önemsizdir, yoksa aypon batardı, önemli olan teknik

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Herhangi birine kötü demek zor, psikolojik olarak nasıl rahat edecekseniz orijinal ve specleri karşıladıktan sonra onu kullanın. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...