İçeriğe Yönlendir

Civic Aracım Tekleme Yapıyor?

Emre Demr

Recommended Posts

Emre Demr

Merhaba Oto Club Türkiye ailesi. Aranıza yeni katıldım. Aracımda olan bir sorun hakkında bilgi almak istiyorum. 
Aracım 1997 model Honda civic. 1.5 benzinli LPG hiç takılmadı. İşe gidiyorum aracı park halinde 10 saat bırakıyorum akşam çalıştırıp yürüdüğümde tekleme yapıyor araç. 5 dakika sonra falan motor ısınınca tekleme kalmıyor. Bunu neden yapar ? Can Sıkmaya başladı artık. Şimdiden cevaplayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İyi forumlar. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lpg var mi yok mu lpg varsa benzinde 3 5 gün kullanın sorun yoksa regülatör diyaframı yırtılmıştır araç boğuluyor.

Yorum bağlantısı
Emre Demr

Merhaba aracımda LPG yok 1.5 benzinli hiç LPG takılmadı.

Metin Akbal yazdı:

Lpg var mi yok mu lpg varsa benzinde 3 5 gün kullanın sorun yoksa regülatör diyaframı yırtılmıştır araç boğuluyor.

Merhaba aracımda LPG yok 1.5 benzinli hiç LPG takılmadı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Benzin buharı, kanister, yakıt filtresi, benzin kalitesi? Rölantide tekleme var mı? Yakıt tüketimi nasıl

Yorum bağlantısı
Emre Demr
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benzin buharı, kanister, yakıt filtresi, benzin kalitesi? Rölantide tekleme var mı? Yakıt tüketimi nasıl

Rölantide tekleme yok, yakıt filtresi iyi durumda, 95 oktan benzin. Yakıtı biraz fazla yakıyor sanki.

Ömer Sarıgül yazdı:

Bujiler ne zaman değişti?

3 hafta önce ateşleme bobini ve bujiler değişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Ateşleme sistemi önemlidir ve orijinal ürün şart. Tekrar bir bakılmalı.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Teklemeden kastınız düşük rölanti kaynaklı titreme, stop etmeye meyillenme tarzı bir durum olabilir mi? Öyleyse rölanti valfi arızalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Emre Demr
M. Asım Kahraman yazdı:

Teklemeden kastınız düşük rölanti kaynaklı titreme, stop etmeye meyillenme tarzı bir durum olabilir mi? Öyleyse rölanti valfi arızalı olabilir.

Düşük rolanti değil aksine ilk çalıştırma da 2000 devire yakın çalışıyor 2-3 dakika içerisinde 1000 devire düşüyor sonrasında yürüdüğümde tekleme yapıyor.

Çağlar Bayur yazdı:

subap ayarı ne durumda

Kontrol ettirmedim ama bundan kaynaklanabilirse ettireyim ?

Yorum bağlantısı
Emre Demr

Arkadaşlar sorun iyice arttı artık gaza bastığımda giderken pıt pıt pıt pıt ederek gidiyor. Sanki motor hava alamıyor boğuluyormuş gibi oluyor neden böyle oluyor ?

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Arkadaşlar sorun iyice arttı artık gaza bastığımda giderken pıt pıt pıt pıt ederek gidiyor. Sanki motor hava alamıyor boğuluyormuş gibi oluyor neden böyle oluyor ?
ateşleme yeni değişmiş ama bi kontrol ettirin isterseniz. Fabrikasyon arızalı olabilir.
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Benzin pompası olabilir. Rolantide basinç yetiyor ama yolda yüke bindiğinde yeterli benzin gidemiyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

su eksiltiyormu? genleşme tankının çevresinde antifriz izleri varmı. radyatör hortumlarının bağlantıarında antifriz izi varmı? yazın bu sorun daha azmıydı?

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Manifolddaki bütün hortumları kontrol edin hava alıyor gibi geldi. Böyle sorunlara neden olabilir.

Emre Demr yazdı:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...