İçeriğe Yönlendir

Ucuz Yollu Xentry Das (Orijinal Mercedes Arıza Programı)

Fatih Akbaş

Recommended Posts

Fatih Akbaş

Merhaba;

Bildiğiniz gibi Mercedesin orijinal arıza makinası çok pahalı.xentry in passthro versiyonu bu sorunu ucuz yollu cihazlarla çözüyor.Ben japonlarda kullanılan minivci adlı kabloyla orijinal program üzerinden arabaya bağlanmayı başardım ama w203 lerin çoğu beyni K-line protokolü kullandığı için sadece motor beynine bağlanabildim.programın artısı arızalı parçayı direk şu parça arızalı diye gösteriyor diğer makinalar gibi sadece üniversal kod vermiyor,kontrol değerlerini veriyor misal maf sensörü dakkada şu kadar hava çekiyor şunu çekmesi lazım diye vs. Ve kelebeklere,enjektörlere vs. Adaptasyon yaptırıyor yani orijinal makina neyse onu yapıyor.2006 üzeri Mercedeslerde canbus protokolünden ötürü tüm beyinlere bağlanıyormuş.Yönetim müsade ederse linkleri atabilirim(programların hepsi paralı bulmak için 10 günden fazla uğraştım [emoji3]) yada ihtiyacı olana özelden gönderebilirim.

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Akbaş yazdı:

parçayı direk şu parça arızalı diye gösteriyor diğer makinalar gibi sadece üniversal kod vermiyor,

harikaymış bu

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
harikaymış bu

Aynen abi her parçanın kodu var şu bozuk diyo kontrol parametlerini veriyor voltaj değerlerini filan
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Alibaba da sepetimde var star diagnossis C4 2.200 TL civarında (sadece program Hdd si), şimdi bu konuyu görünce bir durdum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Alibaba da sepetimde var star diagnossis C4 2.200 TL civarında (sadece program Hdd si), şimdi bu konuyu görünce bir durdum [emoji4]

Abi senin arabada cayır cayır çalışır diye tahmin ediyorum.
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
İsteyenlere özelden gönderin.. 
Furkan'a gönderin mesela. [emoji4]

[emoji106]
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Ozyurek yazdı:

İsteyenlere özelden gönderin.. 

Furkan'a gönderin mesela. :)

istemek için durdum zaten :D 

Mert Yeldan yazdı:

Bende mesaj alabilir miyim.

Hayrola, yıldız mı var yolda ;) 

Fatih Akbaş yazdı:

Abi senin arabada cayır cayır çalışır diye tahmin ediyorum.

ÖZelden alayım bilgileri, deneyelim bakalım ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Bende mesaj alabilir miyim.

Tek paket yapıp atayım linkleri ama ben kabloyu sadece win7 32 bitte çalıştırabildim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
ÖZelden alayım bilgileri, deneyelim bakalım [emoji6]

Abi anlaşmalı kargon varsa kabloyu sana gönderebilirim.En ucuz 90 lira çünkü.Çalışmazsa boşa masraf etme.Birde sanalda ve usb 3.0 da çalışmıyor kablo illa win 7 32 bit USB 2.0 belki sen çözersin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Akbaş yazdı:

Abi anlaşmalı kargon varsa kabloyu sana gönderebilirim.En ucuz 90 lira çünkü.Çalışmazsa boşa masraf etme.Birde sanalda ve usb 3.0 da çalışmıyor kablo illa win 7 32 bit USB 2.0 belki sen çözersin.

Kabloyu alabileceğim linkide paylaşabilirsen alayım bende de dursun, belki yine w203 denk gelir eşte dostta ;)
win7 32 bit, hallederiz bir şekil artık. Sanalda hangi sanallaştırmada denedin? Program mı sanalda çalıştığını tespit ediyor yoksa USB host-guest geçişinden mi çalışmıyor?

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

https://otoeko.com/toyota-arac-ariza-tespit-cihazi-mini-vci-techstream/

Abi sitenin yorumları hiç iyi değil ama adam gönderdi yanında hediye bile göndermiş:)

vmware fusion da denedim xentry programı değilde kablonun driveri sıkıntı yapıyor bi görüyo bi görmüyo benim pc de usb 2.0 portu yoktu belki ondan sıkıntı çıkardı.Abi bide rica ediyorum konu altına yazmayana linki verme :)

Furkan Avcı yazdı:

Alibaba da sepetimde var star diagnossis C4 2.200 TL civarında (sadece program Hdd si), şimdi bu konuyu görünce bir durdum :)

Adamlar işin ticaretini yapıyor programı indirtiyorlar içinde keylogger yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Akbaş yazdı:

https://otoeko.com/toyota-arac-ariza-tespit-cihazi-mini-vci-techstream/

Abi sitenin yorumları hiç iyi değil ama adam gönderdi yanında hediye bile göndermiş:)

vmware fusion da denedim xentry programı değilde kablonun driveri sıkıntı yapıyor bi görüyo bi görmüyo benim pc de usb 2.0 portu yoktu belki ondan sıkıntı çıkardı.Abi bide rica ediyorum konu altına yazmayana linki verme :)

Adamlar işin ticaretini yapıyor programı indirtiyorlar içinde keylogger yok :) 

Dener denemez buraya yazarım ;) 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Furkan Avcı yazdı:

Dener denemez buraya yazarım ;) 

Dene abi bu en ucuz kurşun.Senin araba için bi iki kurşunum daha var :) onun için demiştim kabloyu gönderem diye.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Akbaş yazdı:

Merhaba;

Bildiğiniz gibi Mercedesin orijinal arıza makinası çok pahalı.xentry in passthro versiyonu bu sorunu ucuz yollu cihazlarla çözüyor.Ben japonlarda kullanılan minivci adlı kabloyla orijinal program üzerinden arabaya bağlanmayı başardım ama w203 lerin çoğu beyni K-line protokolü kullandığı için sadece motor beynine bağlanabildim.programın artısı arızalı parçayı direk şu parça arızalı diye gösteriyor diğer makinalar gibi sadece üniversal kod vermiyor,kontrol değerlerini veriyor misal maf sensörü dakkada şu kadar hava çekiyor şunu çekmesi lazım diye vs. Ve kelebeklere,enjektörlere vs. Adaptasyon yaptırıyor yani orijinal makina neyse onu yapıyor.2006 üzeri Mercedeslerde canbus protokolünden ötürü tüm beyinlere bağlanıyormuş.Yönetim müsade ederse linkleri atabilirim(programların hepsi paralı bulmak için 10 günden fazla uğraştım emoji3.png) yada ihtiyacı olana özelden gönderebilirim.

özel mesaj olarak alabilirmiyiz? :)

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Dogan Arsiray yazdı:

özel mesaj olarak alabilirmiyiz? :)

Gönderdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Başlığı okurken nasıl bir algıda seçicilik olduysa ucuz yollu Mercedes diye okudum [emoji3]  2.200 TL kablosuymuş

364bc3d5c24ec3911ce773dfd37878a3.jpg

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Evcin yazdı:

Başlığı okurken nasıl bir algıda seçicilik olduysa ucuz yollu Mercedes diye okudum emoji3.png  2.200 TL kablosuymuş

Yok kablo değil ya :) yazılım artı + bağlantı cihazı

https://tr.aliexpress.com/item/32728114076.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.28eb5ef3HqYrNX&algo_pvid=aaa5a117-e313-4c88-af08-1d6aeaa85901&algo_expid=aaa5a117-e313-4c88-af08-1d6aeaa85901-21&btsid=0bb0622c15990481093351302e1af1&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
büyük hizmet damping.. minivcı yavru bunu da yapıyormuymuş ya. canavar canavsr

Sizde toyota var heralde kablonun versiyonunu biliyonuzmu
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...