İçeriğe Yönlendir

Ucuz Yollu Xentry Das (Orijinal Mercedes Arıza Programı)

Fatih Akbaş

Recommended Posts

Mesut Eyibil

bende 2020 a180 w177 var olur mu benim araca :)

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
bende 2020 a180 w177 var olur mu benim araca [emoji4]

Bilemiyorum 2006 üstünde oluyorda 2015 ten somrakilerde sistem değişiyor almanyadan bağlanıp aktif ediyorlar değişen parçaları
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

GÜNCELLEME:

W203 te Başka bi programla SAM beyinleri,gösterge,klima beyni,kapı beyinleri ve EZS ye bağlandım.Bu program direk geliştirici programı misal göstergedeki km yi değiştirebiliyorsun misal.Zenon taktığında hata vermemesini burdan HEX kodlarıyla ayarlayabiliyorsun ama kodlama bilmek gerek oda bende yok [emoji3] airbag,şanzıman,esp ye de bağlandımı bu iş tamam.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Akbaş yazdı:

GÜNCELLEME:

W203 te Başka bi programla SAM beyinleri,gösterge,klima beyni,kapı beyinleri ve EZS ye bağlandım.Bu program direk geliştirici programı misal göstergedeki km yi değiştirebiliyorsun misal.Zenon taktığında hata vermemesini burdan HEX kodlarıyla ayarlayabiliyorsun ama kodlama bilmek gerek oda bende yok emoji3.png airbag,şanzıman,esp ye de bağlandımı bu iş tamam.

O detaylara girme derim, sıkıntılı ve gerçekten uzmanlık gerektiren işler. hele airbag kısmına hiç girme es kaza airbag leri elle patlatırsın maazallah :)

Kabloyu bekliyorum gelince deneyeceğim ;) 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
O detaylara girme derim, sıkıntılı ve gerçekten uzmanlık gerektiren işler. hele airbag kısmına hiç girme es kaza airbag leri elle patlatırsın maazallah [emoji4]
Kabloyu bekliyorum gelince deneyeceğim [emoji6] 

Yok abi hata okumak ve silmek için hex e gerek yok
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu konu başlığını C den genele taşıyorum, neden mi? Çünkü w221 in nerdeyse tüm kontrol ünitelerine erişebildim hemde 90 TL lik mini-VCI OBD kablo ile.

@Fatih Akbaş kardeşime çok teşekkür ederim uzun zamandır aklımda olan ama araştırma kısmına bir türlü geçemediğim hatta gözü karartıp vereyim 2-3.000 TL alayım dediğim bir masraftan sayesinde kurtuldum, Özelden adresini isteyeyimde bir hediye göndereyim :)

Not : Ben Linux üzerinde sanal Win7 32 bit kurdum, USB cihazı sanal makineye bağladım, yani ana makineyi bu iş için feda etmedim :)

Bu Sağ xenon far kontrol ünitesindeki kumandalara eriştiğim ekran görüntüsü

image.thumb.png.699f9af6003185e4c1b1651105c15ab3.png

Bu da erişebildiğim tüm kontrol üniteleri:

image.thumb.png.eeb098332c2f3a8833ac8159934ade26.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Bu konu başlığını C den genele taşıyorum, neden mi? Çünkü w221 in nerdeyse tüm kontrol ünitelerine erişebildim hemde 90 TL lik mini-VCI OBD kablo ile.
[mention=87832]Fatih Akbaş[/mention] kardeşime çok teşekkür ederim uzun zamandır aklımda olan ama araştırma kısmına bir türlü geçemediğim hatta gözü karartıp vereyim 2-3.000 TL alayım dediğim bir masraftan sayesinde kurtuldum, Özelden adresini isteyeyimde bir hediye göndereyim [emoji4]

Not : Ben Linux üzerinde sanal Win7 32 bit kurdum, USB cihazı sanal makineye bağladım, yani ana makineyi bu iş için feda etmedim [emoji4]

Bu Sağ xenon far kontrol ünitesindeki kumandalara eriştiğim ekran görüntüsü

Bu da erişebildiğim tüm kontrol üniteleri:

Hayırlı olsun abi yeninin gözünü seveyim senin arabanın çoğu canbus çalışıyor demekki ben daha xentry de motor beynini geçemedim.Bide 2-3 bine makina yok abi en ucuz 4.5 lira oda c3 [emoji3] w204 te ekranın amg menüsünü filan aktif ediyolar bu kabloyla ama riskli işler.

Bide bağlanamadığın beyinlerin muhtemelen date hızları farklı misal benim iç kısım 800kb/s diğer kısımlar 500kb/s çalışıyor dll den oraları editleyebilirsen yüksek ihtimal çalışır.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Akbaş yazdı:

Hayırlı olsun abi yeninin gözünü seveyim senin arabanın çoğu canbus çalışıyor demekki ben daha xentry de motor beynini geçemedim.Bide 2-3 bine makina yok abi en ucuz 4.5 lira oda c3 emoji3.png w204 te ekranın amg menüsünü filan aktif ediyolar bu kabloyla ama riskli işler.

Bide bağlanamadığın beyinlerin muhtemelen date hızları farklı misal benim iç kısım 800kb/s diğer kısımlar 500kb/s çalışıyor dll den oraları editleyebilirsen yüksek ihtimal çalışır.

Eyvallah kardeşim,

Benim ustamın StarDiagnosis cihazını gidince kafama göre kullanabiliyorum ama git gel sanayi bir sürü zaman alıyordu, artık kafama takılan ya da merak ettiğim bir şey olursa iner garajda bakarım sayende, tekrar teşekkürler...🙏

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Akbaş

Büyük güncelleme;

20 günlük uykusuzluğun bugün meyvesini aldım.Kendi arabamda Bağlandığım beyinlerin listesi
2fdff14077a2155a2c05da91368730f4.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Büyük güncelleme;

20 günlük uykusuzluğun bugün meyvesini aldım.Kendi arabamda Bağlandığım beyinlerin listesi
2fdff14077a2155a2c05da91368730f4.jpg

Dünyada sanıyorum ilk bu arada ben bulamadım yani canbuslu araçlarda çalışıyor ama benimki gibi eski full K-line araçta hiç bi dilde okumadım.
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

Minareden at beni in aşağı tut beni gibi oldu konu biraz [emoji3] neyse bağlanamadığım sadece şanzıman beyni kaldı diğer bütün beyinlere bağlanıp varyasyon kodlaması yapabiliyorum.Göstergede kaç litre benzin kaldığı misal 95f7986f571fafbc58a198a770eebd51.jpg

Hedef ESP den direksiyon açısını okuyup sisleri yaktırma ve Sam beynini kodlayıp xenon takınca hata vermemesini sağlama.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...