İçeriğe Yönlendir

Araç Koltuk Temizliği

Emre şengül

Recommended Posts

Emre şengül

Arkadaşlar merhaba 2011 Linea arabam var. Aracın içi çok pis değil ancak bir iç temizliği ve far temizliği yaptırmak istiyorum. Arabanın kılıflarında deforme yok sadece su izi gibi siyah lekeler var. İnternetten araştırdım işini güzel yapan yer var mı diye ancak bir türlü güvenebileceğim bir yere denk gelmedim. Sosyal medyada bir yerden randevu aldım. Kapının önüne gelip temizliyorlarmış. Adresi verdim randevu oluşturdum. İşi yapacak eleman beni aradı abi konum at dedi. Adresi verdiğimi söyledim haberim yok sen hangi semttesin dedi. Bende bu kadar birbiriyle iletişimsiz olan bir yere güvenemedim iptal ettim. Kendim temizlemeyi düşünüyorum koltukları ama o lekeleri çıkartabilirmiyim bilmiyorum. İstanbul Anadolu yakasında işini güzel yapan önerebileceğiniz koltuk tavan temizleyen yerler varmı yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Arkadaşlar merhaba 2011 Linea arabam var. Aracın içi çok pis değil ancak bir iç temizliği ve far temizliği yaptırmak istiyorum. Arabanın kılıflarında deforme yok sadece su izi gibi siyah lekeler var. İnternetten araştırdım işini güzel yapan yer var mı diye ancak bir türlü güvenebileceğim bir yere denk gelmedim. Sosyal medyada bir yerden randevu aldım. Kapının önüne gelip temizliyorlarmış. Adresi verdim randevu oluşturdum. İşi yapacak eleman beni aradı abi konum at dedi. Adresi verdiğimi söyledim haberim yok sen hangi semttesin dedi. Bende bu kadar birbiriyle iletişimsiz olan bir yere güvenemedim iptal ettim. Kendim temizlemeyi düşünüyorum koltukları ama o lekeleri çıkartabilirmiyim bilmiyorum. İstanbul Anadolu yakasında işini güzel yapan önerebileceğiniz koltuk tavan temizleyen yerler varmı yardımlarınızı bekliyorum.
Pis bir konu maalesef :) Eski aracımda aldığım zaman aynı sorun vardı. Yer olarak yardımcı olamam ama ufak bi uyarıda bulunayım. Tavanı da temizletecekseniz eğer dikkatli olun sarkma yapma ihtimali bir hayli yüksek.
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Bende de koltuklarda su lekeleri vardı. Bir litre  Amway Loc aldım.

Ara sıra kendim yapıyorum temizliğini.

Vaktiniz varsa, tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Emre şengül
Ersev Kaya yazdı:

Sipariş verip alabilirim ama uygulama işini nasıl yapacağım. Çıkarıyor mu veya bu dediğiniz şey. Vakit olarak cumartesi günümü ayırabilirim yaparım yani :) 

Ercüment Yıldırım yazdı:

Pis bir konu maalesef :) Eski aracımda aldığım zaman aynı sorun vardı. Yer olarak yardımcı olamam ama ufak bi uyarıda bulunayım. Tavanı da temizletecekseniz eğer dikkatli olun sarkma yapma ihtimali bir hayli yüksek.

Tavan pis bile değil çok ufak tefek leke var oda çok dikkatli bakınca. Fiyatlarını bilsem komple koltukları yeniletirim ama oda pahalıdır. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bir kova su aspirin sprey bile işinizi görür. Güzel bir havada bol sulu köpüterek silin kuruyunca tertemiz kalır. Yada halı yıkama makinesi ile yıkayın .İki sekildede yaptım tertemiz oluyor en fazla 30 dakika sürer koltuklar.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Emre şengül yazdı:

Sipariş verip alabilirim ama uygulama işini nasıl yapacağım. Çıkarıyor mu veya bu dediğiniz şey. Vakit olarak cumartesi günümü ayırabilirim yaparım yani :) 

Ben denedim, oldu.

Ilık suyun içine (2 litre kadar) 1 kapak döküp, karıştırıp sonra da uyguluyorsunuz.

Hepsi bu kadar.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence önce kumaş temizleyicisi sıkmalı ve silmeli, sonra buharlı temizik robotu ile buhar ile aynı anda yıkayıp çektirmeli.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
ya çok övülüyor bu ürün. standart apc yani genel temizleyicilerden çok farkı var mı? açıköası leke falan neredeyse yok koltuklarımda ama şöyle bir yüzeysel geçebilirim. ayrıca köpüren bir ürün mü

not böyle yapmayın kurutamaZsınız

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Tahir Ak yazdı:

ya çok övülüyor bu ürün. standart apc yani genel temizleyicilerden çok farkı var mı? açıköası leke falan neredeyse yok koltuklarımda ama şöyle bir yüzeysel geçebilirim. ayrıca köpüren bir ürün mü

not böyle yapmayın kurutamaZsınız

Bana da komşu vermişti önce. Denedim oldu.

Daha sonra kendim de aldım gayet başarılı idi.

Belki ben temizleyiciyi az koymuş olabilirim o yüzden fazla köpürmedi ve kızımın koltuğa bıraktığı sanat eserlerinden dolayı zaten su hemen kirlendi. Bir daha uygulamayı da gözüm kesmedi.

Koltukta leke yoksa hiç uğraşmayın zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Bana da komşu vermişti önce. Denedim oldu.
Daha sonra kendim de aldım gayet başarılı idi.
Belki ben temizleyiciyi az koymuş olabilirim o yüzden fazla köpürmedi ve kızımın koltuğa bıraktığı sanat eserlerinden dolayı zaten su hemen kirlendi. Bir daha uygulamayı da gözüm kesmedi.

Koltukta leke yoksa hiç uğraşmayın zaten. 
peki hassas alanlarda sizce renk giderme vb yapabilecek kadar güçlü müdür? atıyorum kalitesiz bir koltuk kumaşında acaba renk ağartabilir mi
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Tahir Ak yazdı:

peki hassas alanlarda sizce renk giderme vb yapabilecek kadar güçlü müdür? atıyorum kalitesiz bir koltuk kumaşında acaba renk ağartabilir mi

Sizi yanıltmak istemem çünkü benim koltuk rengi gri idi. 

Bende herhangi bir deforme olmadı ama diğer renklere etkisi ne olur bilemem (zarar vereceğini de düşünmüyorum).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Halı yıkama makinesi şart. Başkasına yaptıracaksanız tavanı temizletmeyin.Kendiniz yapacaksanız da tavan için bilindik markaların temizlik köpüklerinden kullanın. Tavan ıslanırsa sarkma yapar. Bilindik markaların apclerini veya kumaş temizleyicilerini öneririm.Ben koltuk temizliğinde atas DETAP , valet pro apc ve 3d orange degreaser kullanıyorum. Koltuk temizliği yapıldıktan sonra iyice kuruyasaya kadar aracı havalandırın yoksa koku yapar. Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

çok zor Leke falan yoksa forbix gts 35 alın temizlik için çok güzel lekeleri de çıkarıyor. Komşumun astrasında yıllardır çıkmayan lekesini hemen çıkarınca 3 kişi oracıkta hepsiburada.com sipariş verip aldılar. Evde de çok işe yarıyor.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ne kadar silersen sil ıslanınca o lekeler geri gelecek. Bence kılıf en kolay çözüm olur..

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Günaydın kılıf için önerebileceğiniz bir yer var mı ?

Yorum bağlantısı
Emre şengül
Metin Uzunoğlu yazdı:

çok zor Leke falan yoksa forbix gts 35 alın temizlik için çok güzel lekeleri de çıkarıyor. Komşumun astrasında yıllardır çıkmayan lekesini hemen çıkarınca 3 kişi oracıkta hepsiburada.com sipariş verip aldılar. Evde de çok işe yarıyor.

Bende forbix i gördüm. Sipariş vereceğim. Özellikle kapı döşemelerine deneyeceğim bi. Koltuklarda çok ahım şahım birşey yok kesin çıkarır. resmini çekip yüklerim buraya cumartesi denemeyi düşünüyorum. çok ıslatmadan yapıp daha sonra elektrik süpürgesiyle çeksek olmaz mı ya veya saç kurutma makinasıyla kurutsak alta süngere değdirmeden

Erhan Doruk yazdı:

Ne kadar silersen sil ıslanınca o lekeler geri gelecek. Bence kılıf en kolay çözüm olur..

Araçta kılıf vardı ama adam gitmiş kırmızı kılıf taktırmış gri mistik lineaya yani :) göz zevkim benim kaldırmadı doğrusu ama kılıfta olabilir aslında yapan güvenilir güzel yer varsa

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Koltuk yıkama makinesi şart bence. Diğer ürünler kumaşı temizliyor içerideki pislik kalıyor. Kururken tekrar leke yapma ihtimali de var.

Kosla halı temizleyicinin makine kullanımı için olan şampuandan alıp makinenin haznesine 200 ml. döküp üzerine su dolduruyorsunuz.

Sonra ilacı bir yandan püskürtüp diğer yandan çektiriyorsunuz. Temiz görünen koltuklardan bile ciddi anlamda pislik çıkıyor.

Makine ile temizledikten sonra arabanın kokusu bile değişiyor. Ben makine ile temizleme taraftarıyım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Erhan Doruk yazdı:

:) aynen. Çünkü kir içeri işliyor. Kumaş nemlenince baştan.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...