İçeriğe Yönlendir

W124 200 E, Çalışmama Sorunu

Özgür YILMAZ
Çözüme git Özgür YILMAZ tarafından,

Recommended Posts

Özgür YILMAZ

Merhaba arkadaşlar,

1 ay önce 89 model 200e w124 aldım.

Fakat arabam marşa seri halde basıyor ama çalışmıyor. Karbüratör agzını yani hava aldığı yeri elimle kapattım dün sabah çalıştırdım aracı bugün kapattıgım taktirde de çalışmıyor 2 gündür hastaneye gidemedik rezil olduk sorun neden olabilir başına gelen var mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

LPG'li mi ördek patlatma  denilen şey yapar bı hortum var o çıkınca oluyor .

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
Mustafa Tüfekçi yazdı:

LPG'li mi ördek patlatma  denilen şey yapar bı hortum var o çıkınca oluyor .

Evet lpgli araç karbüratör altında hava hortumu çıktıgında böyle olmuştu taktım düzeldi ama şuan çalışmıyor hortumda yerinde

Dogan Arsiray yazdı:

hava alıyor demekki. karbüratörden filan?

Ustam karbüratörün hava girişini elimle kapattgım zaman çalışıyordu şimdi kapatsamda çalışmıyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

contadan filan da hava alıyordur bence. tabi yakıtın da geldiğinden emin olmak lazım. balata spreyi gibi yanıcı birşeyi sıkıp çalıştırmayı deneyin. çalşır gibi oluyorsa yakıt da gelmiyordur.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Özgür YILMAZ yazdı:

Evet lpgli araç karbüratör altında hava hortumu çıktıgında böyle olmuştu taktım düzeldi ama şuan çalışmıyor hortumda yerinde

Ustam karbüratörün hava girişini elimle kapattgım zaman çalışıyordu şimdi kapatsamda çalışmıyor

Karbüratör içinde mikser diye de tabir edilen bir parça var, LPG'li araçlar içim o parça değişmesi lazım diye hatırlıyorum. Ankara Mercedes cennetlerinden birisi isterseniz bir ustaya gösterin değiştirsin birde öyle deneyin. Ankara Face grupları vardır yardımcı olurlar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Taktığınız hortum atmadı ise ve patlama yaptı ise ördek denen bir parça var o yırtılıyor. O yüzden yapabilir

images?q=tbn:ANd9GcR2ctQAttTNiWuoAmPPJUz

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
Dogan Arsiray yazdı:

contadan filan da hava alıyordur bence. tabi yakıtın da geldiğinden emin olmak lazım. balata spreyi gibi yanıcı birşeyi sıkıp çalıştırmayı deneyin. çalşır gibi oluyorsa yakıt da gelmiyordur.

Wd40 sıksam olurmu acaba ustam

Talha Bilgi yazdı:

Karbüratör içinde mikser diye de tabir edilen bir parça var, LPG'li araçlar içim o parça değişmesi lazım diye hatırlıyorum. Ankara Mercedes cennetlerinden birisi isterseniz bir ustaya gösterin değiştirsin birde öyle deneyin. Ankara Face grupları vardır yardımcı olurlar

Evet söylediginiz dogru olabilir ama yanlış yapıp boşuna para yedirmekte istemiyorum akşam bir servise gideceğim

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Taktığınız hortum atmadı ise ve patlama yaptı ise ördek denen bir parça var o yırtılıyor. O yüzden yapabilir

images?q=tbn:ANd9GcR2ctQAttTNiWuoAmPPJUz

Ustam bu ordek denilen parçayı değiştirmek gerek galiba yıprandıgında

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sıralı sistem olmayanlarda o ördek parçası yalan oluyor zamanla. Hortum çıkarsa takılıyor devam ediliyor da bı kaç kez sonrasinds ördek ölüyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

wd olmaz bence. balata spreyi hemen buharlaşıyor.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Özgür YILMAZ yazdı:

Evet söylediginiz dogru olabilir ama yanlış yapıp boşuna para yedirmekte istemiyorum akşam bir servise gideceğim

O parça çok pahalı bir şey değildi yerli üretim bir malzeme

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
(düzenlendi)

Değerli arkadaşlar biraz önce karbüratör kapagını söktüm

Karbüratörün İçinde hortum giren tabak gibi bişey var yanları vidalı onuda söktüm içinde mile baglı düz Yuvarlak bir metal var kasnak gibi o sıkışmış torna vida ile nazilkçe tık tık yaptım düzeldi hareket ediyor. Sorunum tamamen çözüldü 

AMA araçla 10 km yol yaptım bu seferde hararet yükseldi fan açmadı hortumun kenarından delinmiş tanzikli su fışkırtıyor. Benzinde düşük devirde hafif patırtılı gazda normal çalışıyor Aracın suyuda var fan neden açmadı acaba bu işlemle karbüratör ile baglantılı birşeymi yoksa budamı tesadüf oldu acaba çıldırcam 

tarihinde Özgür YILMAZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Özgür YILMAZ yazdı:

Yuvarlak bir metal var kasnak gibi o sıkışmış torna vida ile nazilkçe tık tık yaptım düzeldi hareket ediyor. Sorunum tamamen çözüldü 

değişken venturili tip sanırım sizdeki. onların ayarı oldukça zordur

Özgür YILMAZ yazdı:

AMA araçla 10 km yol yaptım bu seferde hararet yükseldi fan açmadı hortumun kenarından delinmiş tanzikli su fışkırtıyor. Benzinde düşük devirde hafif patırtılı gazda normal çalışıyor Aracın suyuda var fan neden açmadı acaba bu işlemle karbüratör ile baglantılı birşeymi yoksa budamı tesadüf oldu acaba çıldırcam 

bunlar olağan şeylerdir, belli model yılı sonrası , kontrol etmeniz iyi olmuş.Her ikisi de birbiri ile ilgisizdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
Çağlar Bayur yazdı:

değişken venturili tip sanırım sizdeki. onların ayarı oldukça zordur

bunlar olağan şeylerdir, belli model yılı sonrası , kontrol etmeniz iyi olmuş.Her ikisi de birbiri ile ilgisizdir.

Evet venturili tip ustam çok uğraştırmadı hafif tıkladım. Ayar konusunu araştırdım ayar yaptırmam gerekli diye düşünüyorum.

Hortumun su fışkırtan kelepçe yerini söküp azcık kesip düzelticem.

Teşekkür ederim ustam bilginiz için

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Özgür YILMAZ yazdı:

Hortumun su fışkırtan kelepçe yerini söküp azcık kesip düzelticem.

bir hortum bir yerinden suyu bırakmış ise, değişmeli. artık malzemesi gevşemiştir

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
Çağlar Bayur yazdı:

bir hortum bir yerinden suyu bırakmış ise, değişmeli. artık malzemesi gevşemiştir

Kesinlikle katılıyorum ustam hortumu kestim ekledim ama hortum kırılır gibi çıtırdamaya başlamış şimdilik emanet taktım. Ayrıca suyunu tamamladım hararet sorunu düzeldi. Cumartesi ilk işim tamamına değişim ve bakım yaptırmak olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fan açmadı derken termik fan kitlemiyor mu yani ? Hiç mi dönmüyor önde. 

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Fan açmadı derken termik fan kitlemiyor mu yani ? Hiç mi dönmüyor önde. 

Hayır kitlemiyor. Dönmüyor boşta duruyor yani.

Ayrıca aracım bugün yine çalışmadı çıldırmak üzereyim gazda benzinde sürekli basıyorum marş basıyor ama tık yok

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Hayır kitlemiyor. Dönmüyor boşta duruyor yani.

Ayrıca aracım bugün yine çalışmadı çıldırmak üzereyim gazda benzinde sürekli basıyorum marş basıyor ama tık yok
az miktar balata sprey koklatip denermisiniz bir fikir verir en azından
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce bujjide kıvılvım var mı ateşlemeyi eleyin sonra yakıta odaklanın

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Özgür YILMAZ yazdı:

Kesinlikle katılıyorum ustam hortumu kestim ekledim ama hortum kırılır gibi çıtırdamaya başlamış şimdilik emanet taktım. Ayrıca suyunu tamamladım hararet sorunu düzeldi. Cumartesi ilk işim tamamına değişim ve bakım yaptırmak olacak

özel şekilli birşey değilse, kamyon vs gibi araçların hortumlarından alıp kesip takabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Özgür YILMAZ
(düzenlendi)

Arkadaşlar tüm sorunum karbüratör içinde kurbaga diye adlandırılan parçanın altında milli hareket eden fincan var ona ayar yapıldıktan sonra sorunum düzeldi.

İlginiz için çok teşekkür ederim

tarihinde Özgür YILMAZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...