İçeriğe Yönlendir

Reflü İçin Tavsiyeleriniz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Cem Dilmen yazdı:

Ali bey il dışındaydım hafta sonu mesajınızı yeni gördüm. Umarım iyisinizdir. 

Şimdi bir kaç şey söyleyeyim. Süt karbonat rennie vb öneriler malesef işi karıştırmaktan başka bir işe yaramıyor. Neden mi. İçtiğiniz bu tarz şeyler geçici oalrak mide asidini düşürüp yanma vb semptomları gidermeye gerçekten faydası olan şeylerdir. Yalnız insan vücudu araba gibi bir makine değil bir sürü sistem sürekli kontrol be interaktif olarak denetim halinde devam etmektedir. 1 saat içinde midedeki asiditeyi ölçen reseptörler mide asidinin düştüğünü gözleyip mide asidini olması gerekenin daha üstünde salgılatmak isterler bu durumda da geçici olarak düzelen semptomlar yeniden ve hatta daha fazlasıyla geri döner. Hatta fazla asidite nedeniyle mide kanamaları sıklıkla görülebilmektedir. 

Ali Bey dışkınızın siyaha yakın olması mide ve başlangıç kısmındaki ince barsak kısımlarından birinde bir kanama geçirdiğinizin göstergesi. O yüzden ihmal edilecek bir durum değil. Bu yüksek ihtimalle reflü yada gastrit vb bir duruma bağlı ama bu şeklide etlanan bir sürü kötü huylu hastalık da olabiliyor. Bu nedenle arkadaşların dediği gibi bir endoskopi yaptırmanızda büyük fayda var. Eğer zaten basit bir durumsa 3 aylık düzenli tedavi ile geçme olasılığı %90 lara yakın. 

İhmal etmeyin lütfen. Allah şifa versin...

Yarın için randevumu aldım. Umarım sıkıntılı bişey çıkmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Sani Gerşon yazdı:

Uzun süreli Nexium kullanımlarında yararından çok zararı tespit edildi bu sene. Tüm hekimler uzun süreli Nexium önerimini durdurdu. Hekiminize tekrardan gitmenizi ve teyit etmenizi öneririm.

Yemekten önce veya sonra için suyu. Yemek sırasında çok tavsiye edilmiyor. Aç karnınıza içerseniz iştahınızı düzenler, aynı zamanda hemen emileceği için malum çıkışı kolaylaştırır. Yemek sonrasında da abartmadığınız sürece hazmı kolaylaştırır, susuzluğu gidermeye birebirdir.

Bilgilendirme için teşekkürler. Kardeşimi uyaracağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İlaç tavsiyesi forumda önermeyi doğru bulmuyoruz ama bu şekilde bir yanlışın da önüne geçilmiş oldu :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu gün çay için şirkette, gene midem yandı. Midemde yumrumsu bir his var. yarın sabah doktor beni görecek. Umarım kötü bişey çıkmaz. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Bu gün çay için şirkette, gene midem yandı. Midemde yumrumsu bir his var. yarın sabah doktor beni görecek. Umarım kötü bişey çıkmaz. 

Sallama çay veya demlik çayı sorun olmaz da kazan çayı biraz sorunlu, çünkü kazanın içinde çay ha bire kaynıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Yumrumsu his, gazdır. Reflüde gaz çok normaldir.

Korkmayın ve dediğim gibi, diyete sadık kalarak devam edin şimdilik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Yumrumsu his, gazdır. Reflüde gaz çok normaldir.

Korkmayın ve dediğim gibi, diyete sadık kalarak devam edin şimdilik.

İnşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Endoskopi oluyorum. Bana şans dileyin. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Çok geçmiş olsun abi. Kudret narı ve petek bal tavsiye ediliyor. Denemeni tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba. 

Endoskopi sonrası neler neler çıktı söyleyemem. Ama hayat devam ediyor. Doktor yemek yerkende hipermil yapmamı istedi. Korkmayı gerektirir ölümcül bişey yok. Sadece safra kesesi ameliyatının yan etkileri nedeniyle mide ödem dolmuş. Artık bununla da yaşamayı öğreneceğiz. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Geçmiş olsun Ali Bey. Şimdi içimiz rahat etti işte. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Geçmiş olsun allah acil şifalar versin inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Kolonoskopi yapılmadı mı aynı anda? Bi kerede uyurken kolay oluyordu.

Mide için asitli içeceklerden uzak durmak çok ama çok önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bende de 4 senedir reflü ve gastrit var. Mevsim geçişlerinde hortluyor. 3 kez endoskopi oldum, tedavisi uzun sürebilir. Herkes alınacak önlemleri yazmış zaten, yediklerinize içtiklerinize dikkat edin. Bir de dışarıda yiyip içince artar, çünkü lokantaların hangi yağı, hangi baharatı nasıl kullandığını bilmiyoruz. Kendi kendinizin doktoru olmanız lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...