İçeriğe Yönlendir

Yine Yol Göründü - Çanakkale --> Trabzon

Selim Kaya

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Samsun’dan artvin’e kadar da duble :) 

ben otoyolu tercih ederim. Keyfini geçtim, çok daha güvenli. Kavşak, yaya, trafik ışığı gibi çok ciddi riskleri almaktansa otoyolda orta şeritte 100-110 ile gitmek daha mantıklı. Yıllardır trabzon’a gider gelirim hocam. Otoyol iyidir

Kesinlikle bende otoyolu tercih ederim. Geçenlerde Mersin Kayseri güzergahında eski Pozantı yolundan gideyim dedim. En son 15 yıl önce filan gitmişimdir belki. Tekrar bir göreyim dedim ama bin pişman oldum. Bir kere araba daha çok yaktı. Sürekli tır kamyon solla yada peşine takıl 50-60 git. Çekilir gibi değil. 
Duble yol bile olsa normal yol yerine ben otoyolu tercih ederim. Gerçekten bence büyük nimet. Bir de az yol yapmayacaksın. Çok yorar insanı. Heleki sık sık ilçe köy kasaba içine girersen daha da kötü. Radarı vs onları saymıyorum daha.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mustafa Arıkan yazdı:

Kesinlikle bende otoyolu tercih ederim. Geçenlerde Mersin Kayseri güzergahında eski Pozantı yolundan gideyim dedim. En son 15 yıl önce filan gitmişimdir belki. Tekrar bir göreyim dedim ama bin pişman oldum. Bir kere araba daha çok yaktı. Sürekli tır kamyon solla yada peşine takıl 50-60 git. Çekilir gibi değil. 
Duble yol bile olsa normal yol yerine ben otoyolu tercih ederim. Gerçekten bence büyük nimet. Bir de az yol yapmayacaksın. Çok yorar insanı. Heleki sık sık ilçe köy kasaba içine girersen daha da kötü. Radarı vs onları saymıyorum daha.

Gece yolculuğu yaptım bir defa, Merzifon - Çorum - Kırıkkale - Ankara - Eskişehir istikametinde. Belki de gece olduğundadır ama çok sakin ve huzurlu geçmişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bana güven, otoyoldan daha güzeldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mehmet Pınar yazdı:

Bana güven, otoyoldan daha güzeldir.

O konuda hemfikirim. Hatta bana kalsa Fiesta ile çıkacağım da yola, olmuyor işte her istediğimi yapmak :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ankara Merzifon arası çalışma yoktu. Mesele pirinç olsun buluruz yahu Çorum da :) Ama şu an eski sezon var yeni sezon Kasım Aralık gibi çıkar. Osmancık pirinci nin hepsi aynı Gelgör Kavasoğlu Bahçevanlar vs.

İzmitden otobana gir mutlaka recep bey boluya kadar kaynaslıdan çık otobandan bolu dagını seyrede seyrede cık d100 den ankaraya kadar devam et yol duble sıkıstıran yok 120-130 rahat gidiyorsun  yalnız bolu girişinden 14 avm hizasında eds başlıyor 70 ve gerede girişinde yine eds orasıda 60 mutlaka ceza gelıyor sürate uy devam et
Bu çok gereksiz olur keyfi gezme değilse :) Yolda bildiğin S çizmiş olacak. Ya Eskişehir Ankara Çorum Merzifon, ya Tekirdağ Istanbul Izmit Gerede Merzifon ya da Bursa Gölcük Izmit Gerede Merzifon.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

Osmancık pirinci nin hepsi aynı Gelgör Kavasoğlu Bahçevanlar vs.

Dedim ya bu bir ritüel. Atalarımızın yürüdüğü yollardan gidiyoruz. Ya gelgör ya hiç. Fabrika satış mağazası olacak. 🙂 Bir de Çerkeş Aytaç var 👍🏻

Metin Akbal yazdı:

Bu çok gereksiz olur keyfi gezme değilse :) Yolda bildiğin S çizmiş olacak. Ya Eskişehir Ankara Çorum Merzifon, ya Tekirdağ Istanbul Izmit Gerede Merzifon ya da Bursa Gölcük Izmit Gerede Merzifon.

Tekirdağ üzerinden İstanbul hiç düşünmedim. Hem iki defa kıta değiştirmiş olur, kuzey marmarayı kullanmazsam boşu boşuna İstanbul trafiği çekmiş olurum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Bazen yol yapım çalışmaları oluyor. Üstüne trafik çilesi de eklenince içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.
Gerçi yolculuk tarihinde trafik yoğunluğu oluşturacak bir durum yok ama ne olur ne olmaz.

Ankara - Kırıkkale arası yol yapım çalışması var diye duymuştum.
Ankara Kırıkkale arası rezalet. Geçen ay kaza yaptım o yolda. Gitmemeni tavsiye ederim.
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ercüment Yıldırım yazdı:

Ankara Kırıkkale arası rezalet. Geçen ay kaza yaptım o yolda. Gitmemeni tavsiye ederim.

Geçmiş olsun öncelikle. Yolun "kalitesini" biliyorum da özellikle sırf bu yüzden yol yapım çalışması başladı diye duymuştum. Son durum nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Geçmiş olsun öncelikle. Yolun "kalitesini" biliyorum da özellikle sırf bu yüzden yol yapım çalışması başladı diye duymuştum. Son durum nedir acaba?
Teşekkürler hocam. çalışmalar devam ediyordur. Tır sayısı çok fazla o güzergahta. Bende tıra sürttüm. O güzergahtan gidilecekse gerçekten gözü yoldan 1sn bile ayırmamalı.

Tekirdağ üzerinden İstanbul hiç düşünmedim. Hem iki defa kıta değiştirmiş olur, kuzey marmarayı kullanmazsam boşu boşuna İstanbul trafiği çekmiş olurum. 
İstanbul a hiç gelme hocam trafiği ne mal olduğu belli olmayan şoförleri v.s.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ercüment Yıldırım yazdı:

Teşekkürler hocam. çalışmalar devam ediyordur. Tır sayısı çok fazla o güzergahta. Bende tıra sürttüm. O güzergahtan gidilecekse gerçekten gözü yoldan 1sn bile ayırmamalı.

İkilemde kaldığım nokta burası işte. Otobanın hızlı şoförleri mi, Ankara - Kırıkkale arası yol kalitesi mi?

Hangisi daha çok yorar emin değilim. Tavsiyenizi değerlendireceğim. Teşekkür ederim.

Ercüment Yıldırım yazdı:

İstanbul a hiç gelme hocam trafiği ne mal olduğu belli olmayan şoförleri v.s.

Hiç mantıklı bir güzergah değil zaten. :good1:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Istanbul u ben git diye söylemedim 3 yoldan geleceksin alternatif ler bunlar :) Ha bu arada Kırıkkale üzeri gelmezsen Ankara Pursaklar Akyurt Çankırı Ilgaz Tosya Merzifon da yapabilirsin [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Hiç mantıklı bir güzergah değil zaten. :good1:
Beni o yol çok yordu. Hem fiziksel hem de mental.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

Istanbul u ben git diye söylemedim 3 yoldan geleceksin alternatif ler bunlar :) Ha bu arada Kırıkkale üzeri gelmezsen Ankara Pursaklar Akyurt Çankırı Ilgaz Tosya Merzifon da yapabilirsin emoji16.png

Çorumda Osmancık pirinci var mı sen onu de hele :) 

Hanımı ikna etmenin yollarını arıyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çorumda Osmancık pirinci var mı sen onu de hele [emoji4] 
Hanımı ikna etmenin yollarını arıyorum.
Çoruma nerden geliyor sanıyorsun :) Gel gör nerde var bilmiyorum ama. Güneş Gross diye büyük bir toptancı market var orası kavasoğlu satıyor diye hatırlıyorum. Kavasoğlu da fabrika pirinci. Güneş Gross Ankara yönünde kalıyor Samsuna giderken, yolun karşısında kavşaktan dönüş yapıyorsun kavşağa çok yakın. Yengeyi ikna edemezsen Çankırı yolları göründü o zaman :) Ankara Pursaklar Akyurt Çankırı Ilgaz Tosya Osmancık.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Salı günü eskisehir kastamonu sinop yapacagim. Sinop ile samsun arasını bilmiyorum. Ama sinop a kadar olan bölüm icin yolculuk esnasında yol ile alakalı notları buraya yazabilirim.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

Çoruma nerden geliyor sanıyorsun :) Gel gör nerde var bilmiyorum ama. Güneş Gross diye büyük bir toptancı market var orası kavasoğlu satıyor diye hatırlıyorum. Kavasoğlu da fabrika pirinci. Güneş Gross Ankara yönünde kalıyor Samsuna giderken, yolun karşısında kavşaktan dönüş yapıyorsun kavşağa çok yakın. Yengeyi ikna edemezsen Çankırı yolları göründü o zaman :) Ankara Pursaklar Akyurt Çankırı Ilgaz Tosya Osmancık.

Merzifon 'den geri dönersem 50 KM git, 50 KM gel olur. Maps 'ten Akyurt - Çankırı arasına bakıyorum da, yol kalitesi hala aynıysa pek iç açıcı gelmedi bana.

Muhittin Kaplan yazdı:

Salı günü eskisehir kastamonu sinop yapacagim. Sinop ile samsun arasını bilmiyorum. Ama sinop a kadar olan bölüm icin yolculuk esnasında yol ile alakalı notları buraya yazabilirim.

Sevinirim. Ortak güzergah çıkar elbet.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Merzifon 'den geri dönersem 50 KM git, 50 KM gel olur. Maps 'ten Akyurt - Çankırı arasına bakıyorum da, yol kalitesi hala aynıysa pek iç açıcı gelmedi bana.

Merzifon anlamadim 50 git 50 gel.

Ben geçen sene Eylül de gittim 1 2 yerde çalışma vardı ama yol uyku getirmeyecek cinsten virajlı ve rampa iniş çıkışlı. Benim hoşuma gitti açıkçası.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Sinop Samsun ARası da double yol muş, sonrasını zaten biliyorsunuz. Yani Eskişehir-Ankara-Kastamonu-Sinop-Samsun Değerlendirilebilir. Birde KuyuKebabı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Artık Trabzona 2 günde mi varırsın 3 günde mi sen karar ver [emoji23]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

Merzifon anlamadim 50 git 50 gel

Çorumdan Merzifon’a çıksam, sırf Gelgör için 50 KM Osmancık’a geri dönmeliyim. 

Muhittin Kaplan yazdı:

Sinop Samsun ARası da double yol muş, sonrasını zaten biliyorsunuz. Yani Eskişehir-Ankara-Kastamonu-Sinop-Samsun Değerlendirilebilir. Birde KuyuKebabı

Valla o yolun manzarası çok güzel ama Kastamonu - Sinop yapıncaya kadar Samsun ‘a gelmiş olurum. 

Metin Akbal yazdı:

Artık Trabzona 2 günde mi varırsın 3 günde mi sen karar ver emoji23.png

Yalnız gitsem ne yollar var ama. Bartın ağaç tüneli gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

100 km zaten 5 kilo pirinç parası :) Merzifon değil de Çorum dan Osmancık a yol var 60 km. Çorum Merzifon Osmancık Merzifon yapmak zorunda kalmazsın. Çorum Osmancık Merzifon yaparsın. Şu sıkıntı var, Gelgör terste kalıyor oradan pirinci alınca 10 km daha yol yapacaksın U dönüşü için. Biliyorsundur Osmancıklıyım Çorum da oturuyorum :)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

100 km zaten 5 kilo pirinç parası :) Merzifon değil de Çorum dan Osmancık a yol var 60 km. Çorum Merzifon Osmancık Merzifon yapmak zorunda kalmazsın. Çorum Osmancık Merzifon yaparsın. Şu sıkıntı var, Gelgör terste kalıyor oradan pirinci alınca 10 km daha yol yapacaksın U dönüşü için. Biliyorsundur Osmancıklıyım Çorum da oturuyorum :)

Alt geçit var ya iki dükkan arası. Nasıl Osmancıklısın ? :D

https://www.google.com/maps/@40.9844232,34.7587775,3a,75y,165.3h,85.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIwEu6tldO9cooepiiosbSw!2e0!7i13312!8i6656

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Baktım Çorum Merzifon Gelgör Merzifon 212 km

Çorum Gelgör Merzifon 143 km.

Ilk kez buradan gördüm desem ben Gelgör den almadığım için [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

Baktım Çorum Merzifon Gelgör Merzifon 212 km

Çorum Gelgör Merzifon 143 km.

Dodurga üzerinden diyorsun galiba. Laçin tarafı görünmüyor ama yol durumu pek iç açıcı görünmüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...