İçeriğe Yönlendir

Bu Araç Nasıl?

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Satışta olan bir dairem mevcuttu, ilanı da vardı forumumuzda. Daireye karşılık araç +nakit teklif ettiler fakat aracı hiç tanımıyorum. İlanı da yok aracın.

Nissan Qashqai 2012 model, 154.000 km, boya değişen yok, 7 koltuklu olan modelleriymiş. Qashqai+2 1.5 dci Tekna Pack diye geçiyor herhalde. 

Sorularım şöyle:

1- Bu araçların satışı nasıl? Hızlıca satılır mı? Dairem 3-4 aydır ilanda olmasına rağmen satamadım. Araçla takas etsem (tabi üstüne nakit de alcam) kolayca satabilir miyim?

2- Daha hiç pazarlık falan yapılmadı. İlk etapta aracı 160.000 e sayacağını söyledi. Aracın fiyatları nasıl?

5sMo6R.jpg
5sMPIt.jpg
5sMViN.jpg
5sMkmc.jpg
5sMRye.jpg
5sMntP.jpg
5sMQRq.jpg
5sMrOY.jpg
5sMy20.jpg

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Araç daha yeni alınmış. Pek içime sinmezdi sizin yerinizde olsaydım.

Araç piyasası zaten karışık. Olmaz olmaz bi ÖTV indirimi gelir zarar edersiniz eğer aracı da satacaksanız.

Ne derler bilirsiniz, mal bi tarafa para bi tarafa.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

araca binme düşüncesi varsa değerlendirilebilir

eğer alınca hemen satışa konacaksa uğraşmaya değmez

evin fiyatı yüksekmi diye piyasayı bidaha analiz etmekte fayda var

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

takaslarda araç rayici aşağıya iner, piyasa ortalamasına bakın ve rakamı değerklendirin. 7 kolktuklu talebi azdır bu kasada

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Boşver kardeş evi verip araba alma nakite sat hatta imkanın varsa hiç satma bu 160 bin dediği araç bi düzenleme bi vergi indirimi yapılırsa 80 90 binlere geri döner.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Recep Selim Kaya yazdı:

Araç daha yeni alınmış. Pek içime sinmezdi sizin yerinizde olsaydım.

Araç piyasası zaten karışık. Olmaz olmaz bi ÖTV indirimi gelir zarar edersiniz eğer aracı da satacaksanız.

Ne derler bilirsiniz, mal bi tarafa para bi tarafa.

Yakın zamanda gündemde böyle bir şey yok bildiğim kadarıyla. Hızlıca satmam gerekiyor.

Ali Gök yazdı:

araca binme düşüncesi varsa değerlendirilebilir

eğer alınca hemen satışa konacaksa uğraşmaya değmez

evin fiyatı yüksekmi diye piyasayı bidaha analiz etmekte fayda var

Hayır binme düşüncem yok. Evin fiyatı da piyasa ortalamasında.

Çağlar Bayur yazdı:

takaslarda araç rayici aşağıya iner, piyasa ortalamasına bakın ve rakamı değerklendirin. 7 kolktuklu talebi azdır bu kasada

İlanlarda aynı model, aynı km, orijinal bulamadığımdan analizini yapamadım.

Mustafa Ayıkoğlu yazdı:

Boşver kardeş evi verip araba alma nakite sat hatta imkanın varsa hiç satma bu 160 bin dediği araç bi düzenleme bi vergi indirimi yapılırsa 80 90 binlere geri döner.

İnşallah ama o fiyatlar hayal oldu artık.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ben olsam keş paradan şaşmam, arabadan yatırım olmaz araba hep zarardır, şuan bile...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Takas olayları hep bana sıkıntılı gelmiştir. Malını satamayan iki satıcının, kendi arasında takas etmesi çok anlamlı gelmiyor. Takastan sonra alınan yine zor satılacak. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

araç ihtiyacınız var mı? Varsa 8 yaşında bir araca 160 bin lira vermek mantıklı değil sanki. ucuz birşey alsanız derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Aracı bir kaç galeriye gösterip fiyat alın. Vavacars, oto.net, arabam.com gibi nakit alım yapan firmaları da deneyin. Aldığınız fiyatların ortalama tutarını, araç değeri olarak belirleyin. İşin mantığı şu; takası gerçekleştirdikten sonra aracı kendiniz satmaya çalışın. Satılmazsa galeriye ya da firmaya hesaplattığınız fiyattan verip, ticaretinizi hedeflediğiniz tutardan sonlandırmış olursun. 

2 risk var;

1- Takas gerçekleştikten sonra araç değerinin düşme ihtimali (Dolu yağabilir, beton mikseri çarpabilir vs. Allah göstermesin tabiki)

2- Araç; çoğu experin anlayamayacağı şeklide tamir edilmiş hasarlı bir araç olabilir.  

Ben olsam bu riskleri ne şeklide alırdım? evi hemen satıp nakite çevirmem gerekli olması durumda ya da Ocak ayında otomotive zam gelmesi düşüncesi ile arabanın da yatırım aracı haline gelmesi fikri ile alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

maceraya gerek yok bence, ev satılır, çok acil değilse bekleyin

hatta kendi satıp öyle alsın evi, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

8 yaşında bir araca 160 bin lira vermek mantıklı değil sanki. ucuz birşey alsanız derim. 

aman hocam Türkiye de satılık olan tüm passat ilanlarını bir gecede sildiniz :mangal:  15-20 tanesi hariç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

aman hocam Türkiye de satılık olan tüm passat ilanlarını bir gecede sildiniz :mangal:  15-20 tanesi hariç :)

yapma ya. iyice fakirleştik. 

araç onu edebilir ama ucuz bir araç idare eder diye düşündüm

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Takas mantıksız. Adam arabasını satsın öyle gelsin. Ne diye araba takas teklifiyle geliyor ki. Ya da alın arabayı götürün galeriye vavacar, ne verirlerse ona satın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Sizde alacağınız evle takas edin aracı. Belki sizin alacağınız evin sahibi kabul eder. Tek taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

ilan olmayan her malın fiyatı afakidir.

Ben olsam yanaşmazdım. Arabanın bir ilanı yok bir fiyatı yok. Parayı veren alır hesabı kenarda bekliyor bir keklik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
Ahmet Türedi

Ben olsam takası kabul ederdim.Araç satmak daha kolay.Araç fiyatları bu arada ayda 5-10 bin üstüne koyuyor.Ev fiyatları ise kredi faizlerinden ötürü tekrar geri çekilmeye başladı.

Kayınpedere ev bakıyoruz takipteki ilanlar haftada bir fiyat kırıyor.Araç fiyatları ise tam tersine haftada bir artıyor.

Araç fiyatları ile ilgili ÖTV geri çekilme olasılığı yakında olmaz.Piyasanın hali ortada devlet bu seviyeden ÖTV de geri çekilme yaparsa saçmalamış olacak.Zaten yapılan zamlar saçmaydı orası ayrı ama buda çoçuk oyuncağı değil sonuçta.Olmadı ÖTV yi indiriyoruz diyemezler artık.Deseydi bir önceki zam yerine indirim yaparlardı.

Araç fiyatını biraz daha kırmak kaydı ile pazarlığa oturulabilir.Sonuçta sizde evden bir miktar pazarlık yapacaktınız.Orta yol bulunabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ahmet Türedi yazdı:

ÖTV de geri çekilme yaparsa saçmalamış olacak

son zamanlarda sıklıkla yaptığı bişey devletin belli olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Ali Gök yazdı:

son zamanlarda sıklıkla yaptığı bişey devletin belli olmaz

Aynen katılıyorum fakat artış daha olası duruyor. Saçmalama hakkını bu yönde kullanmaya devam ederler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Benim şahsi fikrim aynı durumda ben olsam takasa girmem. Satılmayan mal olmaz elbet satılır sabır ister bu işler bu neden ile takas hayır ev satışına devam aksi takdirde hatırı sayılır zarar edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Çalışkan

Tekrar merhaba. İlk araca, satışında sorun yaşarım diye sıcak bakmamıştım. Şimdi bir teklif daha geldi. İlanı da mevcut. Aracın üzerine vereceği nakit işimi görüyor, aracı hemen aceleyle satmak zorunda kalmıyorum.

Sizce bu teklifi değerlendirmeli miyim? Satışı kolay olur mu?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-ford-hasar-kayitsiz-gece-grisi-868573676/detay

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şase direk temiz, hasar kaydı yok diyorsa, önden arkadan akoridyon olmuş diye anlıyorum ben.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Sani Gerşon yazdı:

Şase direk temiz, hasar kaydı yok diyorsa, önden arkadan akoridyon olmuş diye anlıyorum ben.

Belki de ama binmek için değil zaten. Satılır mı :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hasarli arac arayan birine neden olmasin. Piyasası 90 ken 80 mi istiyor sahibi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...