İçeriğe Yönlendir

Doludan Hasar Görmüş Araçların Kaskodaki Hasarsızlık İndirimi Hakkında

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar diğer şirketlerde durum nedir bilmiyorum Ancak.. 

ALLIANZ az önce bir duyuru yayınladı. 

Özeti şu şekilde 

29.09.2020 tarihinde İstanbul ve çevresinde etkili olan dolu yağışı sebebiyle oluşan dolu hasarları neticesinde, poliçe yenileme aşamasında yenilenen kasko poliçelerinde hasarsızlığı etkilemeyecek olup, hasarsızlık kademesi korunacaktır.

• Beğen 14
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hasarsızlık koruma klozu olanlara da başka bi güzellik yapsalar 😶

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

seneye axa ya geçmek isterse? :bomb:

Pazar günü sabahı konum bilgimden 30 dk içinde çekici gönderdi Allianz. Başka şirket tanımıyoruz :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Recep Selim Kaya yazdı:

Pazar günü sabahı konum bilgimden 30 dk içinde çekici gönderdi Allianz. Başka şirket tanımıyoruz :) 

olsun acentaya ızdırab vermek adettir

Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmek yok :)

haksız rekabet? dava açarım!

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

olsun acentaya ızdırab vermek adettir

haksız rekabet? dava açarım!

Anadolu da  tek hasar koruma klozu diye bir kloz vardi . Para verip mi alıyorduk emin değilim. Ama başka firmaya geçince yine yalan oluyor galiba

Dolu için geçen sefer de çoğu kasko benzer bir şey yapmıştı İstanbul için.  Ama bu sadece İstanbul özelinde bir iş ise asıl davayı ona açmak lazım. Yani başka bir ilde başka bir zamanda dolu yedi ise araç o poliçe sahibinin aracı patlıcan mi 😛

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne davası be :unsure2:

çember daralıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Recep Selim Kaya yazdı:

Diğer şirketlerde de şehir içi merkez ilçede belli bir km ye kadar 30 dakika süre kısıtlaması var yıllardır uygulanan bir şey. Bir seferinde iyi şans 15 dakikada çekici ulaştırdığı olmuştu General Ali’nin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arkadaşlar diğer şirketlerde durum nedir bilmiyorum Ancak.. 

ALLIANZ az önce bir duyuru yayınladı. 

Özeti şu şekilde 

29.09.2020 tarihinde İstanbul ve çevresinde etkili olan dolu yağışı sebebiyle oluşan dolu hasarları neticesinde, poliçe yenileme aşamasında yenilenen kasko poliçelerinde hasarsızlığı etkilemeyecek olup, hasarsızlık kademesi korunacaktır.

2017 senesindeki dolu afetinde poliçem allianz idi.
Aracımın kaportasında, dolu hasarı ile ilgili, boyasız düzeltme isteyen yerler vardı. 
O dönem, medyada yer alan haberlere göre, hasarsızlık indirimleri, dolu hasarı gören araç onarımlarından etkilenmeyecekti. 
Biz de bu bilgileri doğru kabul ettik, kasko üzerinden işlem yaptırdık.
Şu anda olduğu gibi, birinci elden haber alma imkanlarımız yoktu :)
Ancak, hasarın olduğu dönemde, %65 olan hasarsızlık indirimimin, takip eden dönemde, yine allianz ile, %50 ye düştüğünü gördüm.
Kasko üzerinden, aracımda, tramere geçen, 4956 TL lik boyasız göçük düzeltme işlemi yapılmıştı.
Hasarsızlık indirimindeki düşüş nedenini açıklayamadığım için, belirtmek istedim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2017 senesindeki dolu afetinde poliçem allianz idi.
Aracımın kaportasında, dolu hasarı ile ilgili, boyasız düzeltme isteyen yerler vardı. 
O dönem, medyada yer alan haberlere göre, hasarsızlık indirimleri, dolu hasarı gören araç onarımlarından etkilenmeyecekti. 
Biz de bu bilgileri doğru kabul ettik, kasko üzerinden işlem yaptırdık.
Şu anda olduğu gibi, birinci elden haber alma imkanlarımız yoktu [emoji4]
Ancak, hasarın olduğu dönemde, %65 olan hasarsızlık indirimimin, takip eden dönemde, yine allianz ile, %50 ye düştüğünü gördüm.
Kasko üzerinden, aracımda, tramere geçen, 4956 TL lik boyasız göçük düzeltme işlemi yapılmıştı.
Hasarsızlık indirimindeki düşüş nedenini açıklayamadığım için, belirtmek istedim. 

O doluda benim müşterilerimden hasar alanlar olmuştu.
Hiç birinin hasarsızlığı bozulmadı.
Sizin hasar dosyası yanlış açılmış olabilir.
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Mehmet Ozyurek yazdı:

O doluda benim müşterilerimden hasar alanlar olmuştu.
Hiç birinin hasarsızlığı bozulmadı.
Sizin hasar dosyası yanlış açılmış olabilir.

O dönem servislerdeki yoğunluk nedeniyle, olaydan altı ay kadar sonra yaptırmıştım.

Bunun bir etkisi olur mu diyeceğim, ancak, dosyada, hasar sebebi "doğal afet" olarak geçiyor.
Sebebini anlamış değilim.

https://drive.google.com/file/d/1GCxWvOYgaSwxJbtIcx_hBT9NZ3vURI21/view?usp=sharing

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O dönem servislerdeki yoğunluk nedeniyle, olaydan altı ay kadar sonra yaptırmıştım.
Bunun bir etkisi olur mu diyeceğim, ancak, dosyada, hasar sebebi "doğal afet" olarak geçiyor.
Sebebini anlamış değilim.

https://drive.google.com/file/d/1GCxWvOYgaSwxJbtIcx_hBT9NZ3vURI21/view?usp=sharing

Tüm müşterilere ulaşıldı
Hasarı olanların hasar dosyasını açtırmaları istendi.
Siz dosyayı zamanında açmamış da olabilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tüm müşterilere ulaşıldı
Hasarı olanların hasar dosyasını açtırmaları istendi.
Siz dosyayı zamanında açmamış da olabilirsiniz.

Dosyanın resmi açılış tarihinden çok önce (hasardan hemen sonra), başvuru için sigorta yetkililerine ulaşmıştım.

Yoğunluğun fazla olduğunu belirtmişler ve acil bir durum yok ise, bilerek veya bilmeyerek, beklememi önermişlerdi.
Anlaşmalı servise ismimi yazdırıp, beklemiştim. Ancak, dosyanın açılışı onarım işlemi yapılırken gerçekleştiği için, hasar ve onarım tarihleri arasında fark oluştu.

Belki, bu yüzdendir.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

o değilde kaportacılar şimdi mangalı yakmış keyifle yağmasını bekliyordur:D

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Ali Gök yazdı:

o değilde kaportacılar şimdi mangalı yakmış keyifle yağmasını bekliyordur:D

Tabi yapacak vakti bulabilirlerse..
Mangaldan daha çok, nakit akış çalışması yapıyor olabilirler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...