İçeriğe Yönlendir

DPF Motor Yağları

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Sahte yağlara taktım dünden beri.Bu nedenle direk firmadan almak istiyorum.Liqui moly türkiye yağları internetdeki marketlerden daha uyguna veriyor.Burasıda bir artı zaten.Sitelerinde dbf siz 5-30 yok.Dbf li 5-30 var.Benim arçdada dbf yok.Bunu alsam benim araçda sıkıntı çıkarma olasılığı varmıdır.Bu adamların yağlarını ve diğer ürünlerini uzun yıllardır kullandım.Motor yağı konusunda gerçekten çok ileriler.Hatta dbfli bu 5-30 yağ için 40 bin km kadar uzun yağ değişimi aralığı sağlar diyor.Ben 10 binde değişeceğim.Lpg li benzinli araçlar için uygundur diyor ama dfbli işte.

Markanın sitesindeki ürün fikirlerinizi esirgemeyin.Castorlüde birdaha kullanmayacağım.Castorl iyi yağ orası kesin lakin sahtesiyle yüzleşme ihtimalim çok yüksek.Çok tutulan ve çokcada tükedildiği için kötü kişilerin ellerinde olabiliyor. @Ali Darbaz sahte yağ konusunu okudum sonra youtube ve diğer sitelerdeki yorumlara baktım, açıkcası beni korkuttu.Dikkatli olmak lazım.

Linkdeği yağ benim araca uyarsa 4 kutu alsam beklese bir sakıncası olurmu?Seneye veya 2 ay sonra aynı fiyata olmayacağı kesin.Suberbyede bu yağı kullanmayı düşünüyorum dicem ama o servise gidiyor o nedenle superbnin sahte yağla karşılaşma olasılığı çok düşük.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dpf li yağ ısıya daha dayanıklıdır bence. o nedenle normal yağ yerine de konur hiç fark olmaz.

petrol ofisinin maxima yağını övüyorlar, bakılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Ben kullandım, ford c max vardı 2008 euro 3 tü hatta, hiç sorun olmadı castrola göre daha sessiz yapıyor motoru, arkadaş lpg li focus 1 de kullandı onda bir miktar eksiltme yapmıştı. 5 30 special f tec kullandık. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sahte yağdan çekiniyorsanız internetten değil mağazadan satın almalısınız

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

Mağazanın internet sitesinden alsak. Mesela  kadjara filtre aldım, kargo dün geldi ama açamadım, öğlen açacağım. Firma aradı, kargonuz geldi mi, herhangi bir sorun var mı diye soruyor. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

Mağzadakinin gerçek olma olasılığı kaç? Mağazadan hidrolik yağ almıştık ekscavatöre.Sahte çıktı.Devamlı yağı aynı yerden alırdık.Satan bile inanamadı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Mağzadakinin gerçek olma olasılığı kaç? Mağazadan hidrolik yağ almıştık ekscavatöre.Sahte çıktı.Devamlı yağı aynı yerden alırdık.Satan bile inanamadı.

olasılık bakarsak internetin yarısı sahte , mağazada talihsizlik olur sadece. esnaf dükkanını 3 kuruş için riske atmaz bile bile

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihat Eyüboğlu

ben yıllardır mobil 1 kullanıyorum. yağı da direkt olarak kendi sitelerinden( mobiloil.com) online sipariş geçiyorum. burdan da sahtesi gelmez sanırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ws913d yağlardan olmalı. Böyle yağı yok mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile yeni yağ modeli daha iyi diye de birşey yoktur, hatta dpf li araçlara konan yağdaki koruyucular daha azdır, aracın üretildiği yıla ait yağ modeli yeterlidir hatta daha da iyi olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Liqui Moly yağ rehberine araç bilgilerini girdiğinizde size hangi yağı öneriyor?

Onların içinden seçmeye çalışın kullanacağınız yağı.

Çağlar Bayur yazdı:

olasılık bakarsak internetin yarısı sahte , mağazada talihsizlik olur sadece. esnaf dükkanını 3 kuruş için riske atmaz bile bile

Kaç tane öyle esnaf var? :) 
Sahte yağları internetten değil çoğunlukla sanayide elden satıyorlar. 
Çünkü alan sormuyor ki ne aldığını. Yağ değişecem x marka y model diyor. Tamam abi al bu yağ olur diyor satıcı :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mustafa Arıkan yazdı:

Liqui Moly yağ rehberine araç bilgilerini girdiğinizde size hangi yağı öneriyor?

Onların içinden seçmeye çalışın kullanacağınız yağı.

Kaç tane öyle esnaf var? :) 
Sahte yağları internetten değil çoğunlukla sanayide elden satıyorlar. 
Çünkü alan sormuyor ki ne aldığını. Yağ değişecem x marka y model diyor. Tamam abi al bu yağ olur diyor satıcı :) 

dbfli ve dbfsiz 5-30 çıkıyor.Dbfsiz stokda yok.

Dogan Arsiray yazdı:

dpf li yağ ısıya daha dayanıklıdır bence. o nedenle normal yağ yerine de konur hiç fark olmaz.

petrol ofisinin maxima yağını övüyorlar, bakılabilir.

Bu aralar petrolofisini övenler çok.Hiçde denemedim.Motora deneyecektim kısmet olmadı.Peki bunların yağı yerlimi yoksa ithalmi?

Evren Erakçora yazdı:

Ws913d yağlardan olmalı. Böyle yağı yok mu?

Aramaya yazdım ama sitesinde öneri çıkmadı.

Arkadaşlar uygun diyor.Bende dbfliyi alayım.Yanındada motor temizleyiciyi alayım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu servis programında Cruze için yağ bakımı 30000 km de  veya senede çıkıyor :D

Arabanın tüm yağ ve antifriz tavsiyelerini yaptı program. Hipermil ile biriken parayla komple set alacam :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Peki bunların yağı yerlimi yoksa ithalmi?

yerli petrol olmadığına göre, tüm yağlar ithaldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

yerli petrol olmadığına göre, tüm yağlar ithaldir.

Petrol ithaldir orası kesin.Bu yağların üretim yeri türkiyemi?Arge çalışmaları?Yoksa örnek castrol al petrol ofisi etiketi bas.Bu şekildemi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Fatih Sarıkaya yazdı:

dbfli ve dbfsiz 5-30 çıkıyor.Dbfsiz stokda yok.

Bu aralar petrolofisini övenler çok.Hiçde denemedim.Motora deneyecektim kısmet olmadı.Peki bunların yağı yerlimi yoksa ithalmi?

Aramaya yazdım ama sitesinde öneri çıkmadı.

Arkadaşlar uygun diyor.Bende dbfliyi alayım.Yanındada motor temizleyiciyi alayım.

Disbritörü Egemot. İnternet üzerinden Divortex veya Mekato firmalarından alabilirsiniz. Ben bu iki satıcıdan alıyorum. Hatta Trendyol'da 100/40 kupon ve sepette %10 indirim var. LM Toptec 4600 4lt yağı 166'ya aldım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mustafa Arıkan yazdı:

Disbritörü Egemot. İnternet üzerinden Divortex veya Mekato firmalarından alabilirsiniz. Ben bu iki satıcıdan alıyorum. Hatta Trendyol'da 100/40 kupon ve sepette %10 indirim var. LM Toptec 4600 4lt yağı 166'ya aldım. 

Mustafa bey link varmı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Petrol ithaldir orası kesin.Bu yağların üretim yeri türkiyemi?Arge çalışmaları?Yoksa örnek castrol al petrol ofisi etiketi bas.Bu şekildemi?

yağ da arge her ülkede olmaz gereksiz maliyet artırır. PO ne yapar bilmem, ama batmak istemiyorsa hazır yağı alır belki kendine özel bir  katkı koyar satar.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mustafa Arıkan yazdı:

Mekato'dan filtre aldım, kargo geldi mi, sorununuz var mı diye telefon açtılar. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Fatih Sarıkaya yazdı:

Linkdeği yağ benim araca uyarsa 4 kutu alsam beklese bir sakıncası olurmu?Seneye veya 2 ay sonra aynı fiyata olmayacağı kesin.Suberbyede bu yağı kullanmayı düşünüyorum dicem ama o servise gidiyor o nedenle superbnin sahte yağla karşılaşma olasılığı çok düşük.

1 sene beklese sorun olmaz 2. seneyi bilmem.

Arabanın specleri ( Türkçe karşılığını bulamadım) önemli mesela benim araca ACEC3 Dexos 2 onayı yeterli. Mesela kendi aracıma Liqui Moly Top Tec 4600 5w30 uygun, bu yağda GM speclerini karşılıyor diye de ifade mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mahmut Yıldız yazdı:

Mekato'dan filtre aldım, kargo geldi mi, sorununuz var mı diye telefon açtılar. 

Mekato gayet ilgili. LM ürünleri Divortex veya Mekato hangisinde indirimli ise ondan alırım. Filtre gibi bir çok sey aldığımda oldu. Sorun yaşamadım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Metin Akbal yazdı:

1 sene beklese sorun olmaz 2. seneyi bilmem.

Arabanın specleri ( Türkçe karşılığını bulamadım) önemli mesela benim araca ACEC3 Dexos 2 onayı yeterli. Mesela kendi aracıma Liqui Moly Top Tec 4600 5w30 uygun, bu yağda GM speclerini karşılıyor diye de ifade mevcut.

specification  = şartname

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Evren Erakçora yazdı:

specification  = şartname

Hah tamam evet, teknik şartname. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

İnternetten de alsanız mağzadan da alsanız sahte çıkabilir, bunun netten alırken mutlaka ürünün isminin litresinin yazdığı fatura isteyin , ayrıca satan yerin başka neler sattığına iyi bakın,

mesela ben netten alırım hep bölge bayileri var nette yağ satan faturalı irsaliyeli gönderiyorlar yağları. 

yağda tercihim 

LIQUI MOLY 5W30 LONGTIME HIGH TECH 5Lt

yada

Motul 8100 X-Clean EFE 5w30 5lt 

dir.

İkisi de dpf li dir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...