İçeriğe Yönlendir

2005 Civic Vtec2 Satılıp Bmw E39 Geçilir mi?

Fatih Aydın

Recommended Posts

Fatih Aydın
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar;

Bu aralar E39 sevdası başladı. Arkadaşımda var bi tane 5.28 ama ben büyük motor düşünmüyorum. 5.20 ler daha yaygın.

Vtec2 otomatik vites aracımı çok arar mıyım?

Etrafımdakiler hep fazla yakar masrafın ardı arkası kesilmez 5.20 tat vermez gitmez en az 2.8 olmalı gibi yorumlar yapıyorlar.

Vtec2 ile şuan 8 lt yakıyorum. 3,35 den lpg ile ortalama 27-30 kuruş arası yakıyor. Yakıt özellikle kafamı kurcalıyor.

E39 E segmenti bir araç ve kalitesi tartışılmaz. Kağıt üzerindeki değerlere bakınca 0-100 Honda ile aynı fakat son hızı daha iyi.

E39 ortalama 80-85.000 TL. 10-15.000 TL fazla verip temizini alsak yine sanayi ile akraba olur muyuz?

tarihinde Fatih Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yakıt tüketimi ile hızlanma ve son hız kavramlarını neden yan yana koyduğunu anlamadım. Biri honda , diğeri BMW e39. E39 dan alacağın sürüş zevki konfor ve uzun yol deneyimi hondadan kat ve kat fazla. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

0 km den 200 b,n km ye kadar kullandığımız  1997 model bir 520 düz vites vardı. araba çok sessiz, çok  konforlu, harika frenleri olan çok sorunsuz bir araçtı. ancak otomatik 520 ler inanılmaz hantaldı. düz vites olacaksa şehir içi hariç gayet iyi arabadır. ama günümüzün 1.2 motor turbo araçları kadar kesinlikle canlı değildir şehir içinde. honda ile aşağı yukarı denktir hızı ve performansı ancak yol tutuşu çok ciddi şekilde iyi bir araçtır. civic bu anlamda iki segment aşağıda kalıyor. ancak... temiz düzgün e39 bulabilirmisinz emin değilim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüketim odaklı olarak bakarsak, uzaktan sevdalanmalı  5 kasaya

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

Ben e39 manual 520 ile baş edebilirmiyim abi ?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

şehir içi çoğunlukta düz viteslisi 11 litre civarı yakıyordu. uzun yolda düşük hızda 5.5 litreye kadar düşerdi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ben e39 manual 520 ile baş edebilirmiyim abi ?

2 şık var:

1.kabusun olur

2.kullandıkça  hayat buymuş deyip tüketime bakmayı bırakabilirsin

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Tüketimden ziyade sanayi ile akraba olmak olarak bakarsak hocam? 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

senede 4 5 bin ekstra masrafı olur tahmini olarak bu tarz premıum eski arabaların

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Yakıt tüketimi ile hızlanma ve son hız kavramlarını neden yan yana koyduğunu anlamadım. Biri honda , diğeri BMW e39. E39 dan alacağın sürüş zevki konfor ve uzun yol deneyimi hondadan kat ve kat fazla. 

Hızlanmada önemli Hondayı aratmasın bana. 

Neticede 150 beygir ama nette performansdan çok şikayet var ara hızlanmalae zayıf lakin 100 kmden sonra arabanın açıldığı yazılıyor. 

Dogan Arsiray yazdı:

şehir içi çoğunlukta düz viteslisi 11 litre civarı yakıyordu. uzun yolda düşük hızda 5.5 litreye kadar düşerdi.

5.5 litre çok iyi bir değer hocam 1.5 ton bir araç için. 

Ortalama 11-12 litre yaksa bu araç için çok yakıyor denilemez

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Fatih Aydın yazdı:

Hızlanmada önemli Hondayı aratmasın bana. 

Neticede 150 beygir ama nette performansdan çok şikayet var ara hızlanmalae zayıf lakin 100 kmden sonra arabanın açıldığı yazılıyor. 

5.5 litre çok iyi bir değer hocam 1.5 ton bir araç için. 

Ortalama 11-12 litre yaksa bu araç için çok yakıyor denilemez

"Aslan besleyen, yemini düşünmez." derler.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bmw ve honda çok farklı araçlar. 

Honda ile sanayiye yılda 1 gidersen bmw ile 10 gidersin ama temizi yok abiciim ben araştırdım bulamadım ha olanıda ya satmıyor yada fazlasından fazlasını istiyor

hondanız varken girmeyin derim. Tüketimi boşverin önemli olan honda gibi sade bir araçtan full elektronik olan bir araca geçiyorsunuz derdi bitmez eminim

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bende e36 bakarken ileri dönemleri düşünüp lpg takılmamış yaris aldım, e36 100 kat daha fazla zevk verecekti ama belkide her ay bi masraf çıkaracaktı. Sanayide çevrem var uğraşmayı severim derseniz alınır, hatta temizi varsa sanayiye de sokmaz düzgün bakıldığı sürece. Ama tabiki sorunsuzluk açısından hondayı aratır kesinlikle. Bende sorunsuz olduğu için japon tercih ettim bir süreliğine. 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Dökük bir arabaya denk gelirsen seni bayaa uğraştırır  ama araba hoşuna giderse çok gözüne gelmez  yakıt işine gelince bende vectra cd var herkesin ilk dediği çok yakmıyomu oluyo benim cevabım ise 

Benimi yakacak oluyo

bazen keyif paranın önünde olmalı

Araba içinde bir heves kalacağına altında olsun problemler nasılsa çözülür

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

1.kabusun olur

Fatih Aydın yazdı:

Merhaba arkadaşlar;

%85 Çağlar abi karşılaşacağın durumu özetlemiş

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Makyaj öncesi 520 çok hantal kalır. Ayrıca hararet problemi var. Aracı çok iyi tanımanız ve çok iyi bir usta bulmanız ön koşulu ve temiz bir araç almak kaydıyla alınabilir. Gerçekten bir e39'a binmek içinse 530 alınmalı. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mahmut Yıldız yazdı:

Makyaj öncesi 520 çok hantal kalır. Ayrıca hararet problemi var. Aracı çok iyi tanımanız ve çok iyi bir usta bulmanız ön koşulu ve temiz bir araç almak kaydıyla alınabilir. Gerçekten bir e39'a binmek içinse 530 alınmalı. 

şu yorumları gördükçe soğumaya başladım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Gerçek manada temiz olanlara baya bi yüksek paralar istiyorlar.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

senede 4 5 bin ekstra masrafı olur tahmini olarak bu tarz premıum eski arabaların

baştan yapacaksın herşeyi. ona göre bütçe ile gireceksin. başka türlü yürütülmez. dökük bmw alınmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

baştan yapacaksın herşeyi. ona göre bütçe ile gireceksin. başka türlü yürütülmez. dökük bmw alınmaz.

en iyisini alsada yaştan ötürü mutlaka ekstra masraf çıkar tahminimce . en yenisi 20 yaşında muhtemelen

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yürütme maliyeti yüksek olur, yakıt yakar, konfor yol tutuş vs şahane olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...