İçeriğe Yönlendir

Corsa CDTI - Su Eksiltme

Halilcan Uzunoğlu

Recommended Posts

Halilcan Uzunoğlu

Merhaba arkadaşlar. Geçen gün Opel Corsa 1.3 CDTI aracıma mecburiyetten dolayı 7 kişi binmek zorunda kaldık. 45-50 dakika kadar bayır yukarı kullandım aracı baya Bi zorladım yani. Durduğunda ise kontrol amaçlı kaputu açtım radyatörde hiç su kalmamıştı. Yere baktım göl gibiydi aracın altı. Yani durduğum gibi suyu boşalttı sanırım. Daha sonra su ekleyip 3-4 saat sonra tekrar kullandım bu sefer su eksiltme olmadı. Sizde biryerlerde kaçak mı var yoksa suyu tahliye borusundan mı attı?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Halilcan Uzunoğlu yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Geçen gün Opel Corsa 1.3 CDTI aracıma mecburiyetten dolayı 7 kişi binmek zorunda kaldık. 45-50 dakika kadar bayır yukarı kullandım aracı baya Bi zorladım yani. Durduğunda ise kontrol amaçlı kaputu açtım radyatörde hiç su kalmamıştı. Yere baktım göl gibiydi aracın altı. Yani durduğum gibi suyu boşalttı sanırım. Daha sonra su ekleyip 3-4 saat sonra tekrar kullandım bu sefer su eksiltme olmadı. Sizde biryerlerde kaçak mı var yoksa suyu tahliye borusundan mı attı?

geçmiş olsun. 

sıkıştırma ile kaçırmış sanırım. kaçak var. bir an önce baktırmalısınız. aracın altı göl gibi olduysa hortumlarda çatlamış olabilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Motorun alt kısmına denk gelecek sekilde bi karton serin, damlatma yaparsa  Yer tespitine az da olsa yardımcı olur..  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

direk ustanın yolunu tutun. su deposunun kapağını mutlaka kontrol edin basıncı kaçırıyor olabilir

Yorum bağlantısı
Halilcan Uzunoğlu
Ümit Türk yazdı:

geçmiş olsun. 

sıkıştırma ile kaçırmış sanırım. kaçak var. bir an önce baktırmalısınız. aracın altı göl gibi olduysa hortumlarda çatlamış olabilir. 

Daha sonra su eklediğim de bu sefer hiç kaçak olmadı kafamı karıştıran da o oldu benim zaten yinede teşekkür ederim sağolun 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Yük altında bir noktadan kaçırmış, çatlak, delik vs var belliki.Hortum kelepçelerinden de kaçırmış olabilir.

ikinci denemenizde yeterli basınç oluşmadığı için kaçırmamış.Siz risk almadan aracınızı bir ustaya götürün ve basınç testi yaptırın, gözlemleyin.

Bu şekilde kullanmaya devam ederseniz sıkıntılı nokta sizin farketmediğiniz bir anda suyu boşaltır ve sonucu kötü olur.

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Yedek su deposu kapağı orjinal değilse veya tam oturmuyorsa olmuş olabilir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Radyatör, devirdaim, hortumlar, soğutma kabı ve kapağı kontrol edilmeli. Şakaya gelmez, motoru yiyebilirsiniz. Hemen baktırın.

Sonrasında da mutlaka antifreeze kullanın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...