İçeriğe Yönlendir

Connect Tekleme

Seyit Boydak

Recommended Posts

Seyit Boydak

2008 110 ps connet glx aracım 2.ve3.viteslerde 2000 devirlerde bazen ara sıra tekleme yapıyor.4 ve 5. viteslerde rölantide gaz verildiğinde herhangi bir sıkıntı yok.Aracın iki bin km.önce tüm filtre, yağ ve trigeri değişti.Sorun ne olabilir acaba bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.Şimdiden tşkrler.

Yorum bağlantısı
Seyit Boydak
Selçuk Bakış yazdı:

Kızdırma bujileri hiç değişti mi?

Hayır değişmedi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

En son ne zaman değiştiği hakkında bilgi yok ise değişmekte fayda var.

Ayrıca arıza kodu atmış olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Erol ALDI
(düzenlendi)

Konuyu hortlattım kusura bakmayın ama yeni konu açmak istemedim. Sorunumu bilen birisi var gibime geldi. Aracım kış aylarında geç çalışıyor diye cihaza bağladık ve kızdırma bujisi çıktı. Gittim sanayiye kızdırma bujilerini değiştirdik ve mazot filtresinin ortasındaki hortumun sürtünmeden dolayı zarar gördüğünü ufak ufak terleme gibi yakıt kaçırdığını gördük onuda değiştirdik döndüm eve giderken 3. Viteste tam devirlenirken silkeleme yaptı hemen geri döndüm usta böyle böyle oldu dedim. Yaptığımız işle alakası yok derken turbocuya sor dedi sorduk sorun yok(1.5 ay önce bakım yapılmıştı zaten turboya) sonuç olarak o gün bu gün bir çözüm bulamadım aylardır. bir süre vazgeçti yapmadı o ara uzun yol bile yaptım (2.000 km) ve şehir içinde tekrar yaşadım. “Yakıtta su hatası yakıt valfi rail basınç sensörü yakıt ray basıncı düşük” gibi çeşitli hata kodları ile karşılaştık. Pompacıya git dediler ama pompada arıza olsa, müşüründe bile olsa, bir zaman hiç yapmayıp arada göz kırpmaz. Sürekli arıza olur. Rolantimiz normal ama devirlenecek araç 1.500 3.000 devir arasında silkeleme ve stop etme var. Birde bu gün önceki sahibinin iptal ettirdiği egr konum algılayıcısı arıza kodu çıktı. Yakıtım benden önce shell ben ise opetten şaşmıyorum. Bir fikri olan çıkar umarım 🙏🏻 
edit:bujiler beru marka aldık.

tarihinde Erol ALDI tarafından düzenlendi
Eksik bilgi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erol ALDI yazdı:

eve giderken 3. Viteste tam devirlenirken silkeleme yaptı hemen geri döndüm usta böyle böyle oldu dedim. Yaptığımız işle alakası yok derken turbocuya sor dedi

bunu söyleyen ustanın değiştirdği parçaya da güvenmem. önce o kızdrıma bujilerini başkasında yine değiştirin

Erol ALDI yazdı:

(1.5 ay önce bakım yapılmıştı zaten turboya)

nasıl bir işlem bu? ne ödediniz? turbocu ne yaptı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...