İçeriğe Yönlendir

2020 Opel Corsa 1.2 75 hp.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Doğan Arşiray

insanın ruhu yoruluyor güçsüz araba ile. kalsın.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

öğlen aynısı geçti içimden, yeminle, yolda idim...

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

Ben de tam tersi oluyor. Sakinliğe itiyor. sinirliysem eğer sakin sürüş piyano gibi rahatlatıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

20 senedir VW Grup araç kullanıyorum. Servisleri pahalı değil. Parçalar astronomik değil. Çıkma bulunuyor. Servislerin parça satış ofisi var ustanız gidip oradan orjinal parçayı alabiliyor. Mesela japonlar bunu yapmıyor. VW araçlar biraz uç teknoloji kullanıyor ve bunu hemen ürüne dönüştürüyor. Bu nedenle bazı zamanlar ilk çıkan modellerde sıkıntı olsa da zaman içinde çözülüyor.  

Mesela suzuki ucuz bir araba gibi görünse de parçaları acayip pahalıdır. Servis stokta tutmaz japonyadan sipariş verir vs vs. Reno servisler de belki bi tık ucuz ama renoda yerli tedarikçi daha fazla ve fabrikası var. Bizde de olacaktı ama malum vazgeçirdik Allahın izniyle.

Dogan Arsiray yazdı:

land series ile bi dolaş.

iyi ayarlanmış yüksek devir çevirebilen motorlar (bmw japon vs) turbodan daha çok zevk verebilir. Tsi motorların üst devirleri yok pek. Gerek de yok zaten o nedenle kullanılmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

dua et bir gün şarj lambası yanık kalmasın chevy de, kredi çeksen ömür yetmez ödemeye

tsi da ki filtrede aynı yağ da fren balatası da atmosferik ile? yolda gaza dokunuca %95 markaların arkada kalması da paha biçilemez

Üstelik 7,5 litre yakıt ortalamasıyla 🤣

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

Kesinlikle. Güçlü motor, güçlü fren, güçlü Türkiye. 🤘🏻

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

vw en ucuzu bu konu hakkında bilgi vardı forumda?

doğrudur parçayı ucuz satıyordur belki

lakin sağlam olan ne kadar parça varsa bozuk diyip 10 15 bin tamir parası istemesine ne dicez :kutlama:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Gök yazdı:

lakin sağlam olan ne kadar parça varsa bozuk diyip 10 15 bin tamir parası istemesine ne dicez :kutlama:

Sen yetkili servise gitmişsin etkili servis değil :) Yanlış hatırlamıyorsam kartal yetkili serviste eski forumcu bir arkadaş var, servis şefi olabilir. Hakan Ataman ismi. İyi bir arkadaştır :)

Mehmet Göktürk yazdı:

20 senedir VW Grup araç kullanıyorum. Servisleri pahalı değil. Parçalar astronomik değil. Çıkma bulunuyor. Servislerin parça satış ofisi var ustanız gidip oradan orjinal parçayı alabiliyor. Mesela japonlar bunu yapmıyor. VW araçlar biraz uç teknoloji kullanıyor ve bunu hemen ürüne dönüştürüyor. Bu nedenle bazı zamanlar ilk çıkan modellerde sıkıntı olsa da zaman içinde çözülüyor.  

Mesela suzuki ucuz bir araba gibi görünse de parçaları acayip pahalıdır. Servis stokta tutmaz japonyadan sipariş verir vs vs. Reno servisler de belki bi tık ucuz ama renoda yerli tedarikçi daha fazla ve fabrikası var. Bizde de olacaktı ama malum vazgeçirdik Allahın izniyle.

Forumdan arkadaşımız Mustafa Arıkan neredeyse 20 yıllık Passat ının ufak bir segmanını bile yetkili serviste dışarıdan ucuza bulmuştu :) Pahalı sanılan VW bazen dışarıdan da uygun olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

land series ile bi dolaş.

iyi ayarlanmış yüksek devir çevirebilen motorlar (bmw japon vs) turbodan daha çok zevk verebilir. 

nerede öyle atmosferik standart BMW motoru... msports ise o zaten istisna. yani 320si verdinizde olmazmı dedik? :)

yoksa küçük hacim atmosferik motor kadar kan kurutan birşey yok. beklenti meselesi tabi, bunu bilerek alıyorsak hiçbir itirazım olmazdı. ama zamanında 1.3 85 hp hyundai arabam vardı araba 980 kg olduğu halde yokuş yukarı dolu bagajla insanı zorlardı. kaldı ki günümüzdeki araçlar enaz 1100 kg. bunun en iyi örneğini 78 hp 1.4 fire motor linea da görmüştüm. bu kadar hantal bir araca daha önce 200D mercedes te rastlamıştım. 0-100 17 sn filandır.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben de tam tersi oluyor. Sakinliğe itiyor. sinirliysem eğer sakin sürüş piyano gibi rahatlatıyor. 

o, o andaki çaresizliğin bünyede yarattığı durumdur bence. :)bir  kabul ediş. içe dönüş. hayatı sorgulama. belki stokolm sendromu.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

vw kitlesi ona bakmaz, vwci olunmaz vwci doğulur

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

bunun en iyi örneğini 78 hp 1.4 fire motor linea da görmüştüm. bu kadar hantal bir araca daha önce 200D mercedes te rastlamıştım. 0-100 17 sn filandır.

Zamanında 170'lik Jetta GT'den inip 1.4 Punto'ya bindim bir yerde, Ankara'da çevreyoluna bağlanınca soldan baktım bayağı uzakta bir tır var, 4'ten 3'e alıp gaza yüklendim, olmadı 2'ye aldım filan derken tır selektör yapmaya başladı geri sağa atladım, araba toplayana kadar tır geldi geçti. Normalde o tırı bir kere aynada gördükten sonra bir daha görmemem lazım.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Zamanında 170'lik Jetta GT'den inip 1.4 Punto'ya bindim bir yerde, Ankara'da çevreyoluna bağlanınca soldan baktım bayağı uzakta bir tır var, 4'ten 3'e alıp gaza yüklendim, olmadı 2'ye aldım filan derken tır selektör yapmaya başladı geri sağa atladım, araba toplayana kadar tır geldi geçti. Normalde o tırı bir kere aynada gördükten sonra bir daha görmemem lazım.

ben zamanında öyle bir 1.4 fiat tipo ile otobüs tarafından tokatlanmıştım. otobüs doluydu birde... aynı anda 48 kişiye geçilmek. herkese nasip olmaz. bir tür içe dönüş, iç hesaplşma, bir tür iç dünyaya yolculuk hissi yaratmıştı.

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

aynı anda 48 kişiye geçilmek. herkese nasip olmaz.

Sandalyeden düştüm mantık süper [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
bi tsi kullansan bikkaç gün, diyorum salona çıkarırsın kıyamassın park etmeye

1.2 tsi 90 hp euro 6 motor 1400 devirde 160 nm tork veriyor

daha satamadınmı :)

1.3 130 hp. euro max, 1500 de 240 nm tork verelim, yetmedimi 1.3 155 hp. 1500 devir 280nm torkta olur ama az bekleyeceksin :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Vay be, inanılmaz bir bakış acısı var aramızda, siz 48 kişi otobüsle geçti derken bizde babamla " şimdi o otobüstekiler bilet başına 150 tl para vermiştir" diyoruz.

En son tatil yolculuğunda bu konuyu açmıştık. Ayrıca biz otobüsten sonra kalan yolunca vereceği zaman kaybında tartışmıştık. 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Dogan Arsiray yazdı:

0-100 17 sn filandır.

geçenlerde sattığım 94 isuzu kamyoneti alan adam bartın'a gidecekti, 3. gün aramıştı hala yoldayım diye :D sürerek götürmek mantıklı mı diye anlatmaya çalışmış peder bey ama 0-100'ün bazen bir hafta olduğunu, bazense hiç olmadığını anlatamamış

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...