İçeriğe Yönlendir

C5 Aksesuarlar

Serdal Soysal

Recommended Posts

Serdal Soysal

Benim kafam karıştı bu teyp işinden 6 ayda bir teyiple oynamışlar, yok bu arabaya usb takalım yok buna mp3 yapalım yok bu aux lu olsun bunlar hem usb hem aux lu olsun birde boş yapalım sade cd radyo olsun diye çok bocalamışlar, orjinal tesisat mevcuttu bende aux için. Birde çift anten var[emoji848]

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Çift anten ise sizdeki rd4n2 dir.
Gün geçmiyor yeni bir şeu öğreniyorum hocam, ne artıları var ki? Sadece anten mi?
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Anten + lardan biri. Eğerın üztünde onboard blt modülü varsa blt li olabilir.

Mehmet abinin yada benim teyp boya konusunda hepsini yazmıştım sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serdal Soysal

Arkadaşlar siyah detay nasıl olmuş. 559d9d6478076f122b60834d54848793.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
M.Cenk Taşcı
Serdal Soysal yazdı:

Ürün bugün elime ulaştı ve hemen bağlamaya indim.
Şu an güzel bir şekilde çalışıyor.
Teybi ilk yerinden çıkaranın ben olduğuma sevindim youtube da seyrettiğim videoların nerdeyse hepsi oynanmış ek yapılmış kablolarla doluydu korktum açıkcası.
Benim araçta aux bağlantısı vardı, yanına bunuda takarım diye düşünüyordum fakat aux 2 tanıtılmış görünüypr, aux 1 tanıtılmadığı için görünmüyordu .

Parçayla gelen soketin pinlerini çıkarıp orjinal pine aynı şekilde taktım +/- bağlantılarını tamamlayıp teybi taktım hevesle açtım ne teyipte ne de ekanda görüntü yoktu default_sad.png
Sonra anladım sigorta attığını kitapçığı açtım sigortayı buldum baktım evet sigorta açılmıştı. Çakmağın sigortasını söküp taktım.
Teyp ve ekran çalıştı fakat yan girişe geçince bluetooth dan ses gelmiyordu düşündüm bu torpidadaki girişi görüyor bunu görmüyordu.
Sonra soketi çıkardım ve orjinal sökette olan yerlere takmayı planladım ama renkler farklıydı 6 ihtimal vardı ve her denemede pinlerin tırnakları yamulup kırılabilir.
Fransızlar - voltajı yeşil + yı ise turuncu yapmışlardı burafan yola çıkarak bluetooth kablo dizilimini orjinal aux dizilimine uyarladım, yeşil/siyah, turuncu/kırmızı, sarı/beyaz olarak taktım. Soketi yerine yerleştirip açtım ve evet çalışıyordu.
Mutluyum başardım.
Geç olduğu ve birazda soğuğun etkisiyle microfonu takmayı sonraya bıraktım. aaa590860d72ca6f55a5ac0b53fbfd09.jpgd233b1c8417bab1673c3b0634ecffbd3.jpg23edd14b913a81bce01be6e8c87fcbea.jpg

Emeğinize sağlık. Üstad bu kiti tavsiye eder misiniz? telefon görüşmesinde mikrofon performansı nasıl acaba, yankılanma vb. sıkıntı oluyor mu, konuşurken mikrofon biraz açıkta dikizin oralarda olsa sorun olur mu sizce, teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Teşekkür ederim, ben sevdim fakat orjinal gibi olmuyor, ses kalitesi tatmin ediyor yankı olmadığını söylemişti hanım test aşamalarında ama diğer görüşmelerimde geri bildirim istemediğim için bilmiyorum.
Telefon bağlantısı her uzaklaştığımda araçtan kesiliyor ve her seferinde yeniden bağlanmak ya da garajımda devamlı bağlı kalıyordu bu sebeple artık kullanmıyorum.
Bazen müzik dinlemek için uzun yolda kullanır oldum.
C5 aracımın içi sessiz olduğu için telefonun hoparlörünü kullanmak daha kolayıma geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı
Serdal Soysal yazdı:

Teşekkür ederim, ben sevdim fakat orjinal gibi olmuyor, ses kalitesi tatmin ediyor yankı olmadığını söylemişti hanım test aşamalarında ama diğer görüşmelerimde geri bildirim istemediğim için bilmiyorum.
Telefon bağlantısı her uzaklaştığımda araçtan kesiliyor ve her seferinde yeniden bağlanmak ya da garajımda devamlı bağlı kalıyordu bu sebeple artık kullanmıyorum.
Bazen müzik dinlemek için uzun yolda kullanır oldum.
C5 aracımın içi sessiz olduğu için telefonun hoparlörünü kullanmak daha kolayıma geliyor.

Benim torpidoda aktif bir aux hazırlığı var bir kere eski tip kabloyu telefona bağlayarak müzik dinlemeyi denemiştim ses kalitesi çok düşüktü. bağladığım kabloya ve torpido teyp arası kabloya falan yormuştum. bilgiler için sağolun, montaj sonrası ses kalitesi düşük olursa, anlarım ki teypten.

kontak kapalıyken sürekli bağlı kalabiliyorsanız, sanırım cihaza doğruca aküden enerji gidiyor. bildiğim kadarıyla kontak açıldığında enerjilenip bluetooth bağlantısı kurmaya hazır olmalı. katılıyorum size görüşme için telefonun hoparlörü mikrofonu yetiyor. telefon cepte iken, çaldığında bu kit ile açılabilse mikrofonun oralarda belki bir düğme vs olsa. belki. aç kapa işi telefondan olduğu için kullanışsız olacak gibi.

aracımdaki menüde şu an görünen ama pasif çizgi çizgi haldeki multimedya özelliklerinin açılabileceğini bilsem rd45 + tesisatlar için uğraşırdım. bilgilendirmeler için sağolun üstad.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Aynen yine telefona müdahale işi olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı

Belki birilerine faydası olur, ve bu forumun hakkı da ödenmez.
https://youtu.be/GnUdGeqCTuw linkindeki emek videosundan yola çıkıp niye olmasın deyip 2011 C5 aracıma,  çek yükle sat sitesinden rd45 arandım yoktu. sonra citroen teyp diye aradım (çok denk geldi rd45) ilanlarda genelde teyp etiket resmi olduğundan baka baka yakında bir rd45 buldum.
rd45 berlingodan çıkma, alt saklama gözüyle birlikte. usb+aux kapaklı soketi, saklama gözüne monteli teyp soket arası kablo 25cm olarak gittim aldım. dönüşte mekanikçi üstadıma uğradım.teyp araç eşleştirme, programlama zor oldu.birkaç farklı versiyon makine ile denedik. sonra oldu.benim aracın ekranında tüm özellikleri açabildik. teybi de mevcut soketlere olduğu gibi taktık, sadece anten kablosunun biri boşta kaldı ve teybin B grubundaki 3(-)  ve  9(+) nolu uçlardan mikrofon için çıkış aldık.(soket değiştirmedik.mevcut soketin içine, çıkma bir soketten pimli kablolar söküp taktık) tepe aydınlatmanın oraya ikili kablo çekip, yeni almış olduğumuz orjinal mikrofona bağladık. usb soketini teybin hemen altındaki göze, 25lik pançla delip sabitledik.teyple gelen kablosu da yetti. aux u yine torpidoda bıraktık. testleri yaptık sonuç olarak fabrika çıkışlı olanlardan farkı eksiği hiç yok. araba sınıf atladı gibi. tek detay teyp farklı renk.belki boyarim önemli de değil sonuç mükemmel oldu. toplam harcama teyp, mikrofon, programlar,tesisat hepsi 1100TL.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende de Rd4 var.. mp3 okuyor. aux iptal onun yerine bluetooth okuyucu takılmış. Rd45 kullananlar memnun. 

Cd'yi çıkarmıyor benimki.. boğuşuyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bende de Rd4 var.. mp3 okuyor. aux iptal onun yerine bluetooth okuyucu takılmış. Rd45 kullananlar memnun. 

Benim 307 de arada çıkarmıyordu cd’yi. Çıkar tuşuna basıp başka bir cd sokmaya yeltenince çıkarıyordu ancak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Benim 307 de arada çıkarmıyordu cd’yi. Çıkar tuşuna basıp başka bir cd sokmaya yeltenince çıkarıyordu ancak. 
Bunu denemek lazım, benimkide cd seçiyor bazısını hemen çıkarırken bazısı için çok uğraşıyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)
Serdal Soysal yazdı:
Cem Işık yazdı:

Bunu denemek lazım, benimkide cd seçiyor bazısını hemen çıkarırken bazısı için çok uğraşıyorum.

Müslüm gibi sanatçılarımız varsa Cd de teypte bağımlılık yapmış olabilir. 😊

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı
Mehmet Ozyurek yazdı:

:) benim rd4 teypte de oluyordu cd sıkışma sorunu.ince bir şerit metal çubuğu hazırda tutuyordum. ince işçilik istiyor çıkarmak. ama rd45 te cd sürgüsü farklı ve toz koruma var, sorunsuz takılıp çıkarılıyor. bence bir rd45 takın kurtulun ağabey. telefonu cepten hiç çıkarmadan gelen aramaları araç panelinde görmek direksiyondan çağrıyı açabilmek, panelden kişi seçip arama yapabilmek çok güzel. kablosuz müzik ses aktarımı kalitesi iyi. ilk kontağı açınca da iki sn. de eşleşiyor, kopma sorunu da yok.  varsın teybin rengi de siyah olsun ne olacak 👀

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Ben o keyfi linea da yaşamıştım ama C5 [emoji848]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...