İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kesik Kesik Kayış Sesine Benzer Ses Gelmesi

Fatih Dağlı

Recommended Posts

Fatih Dağlı

Merhaba 2005 model 1.4 tdi ford fiestam var aracımda  vitasde giderken kesik kesik kayis sesine benzer  ses geliyor  1 ve ikinci viteste    daha  belirgin duyuluyor     gazdan ayagimi  cektigimde ses kesiliyor  nedeni akış lalesi yada akis kafasından olabilir  mi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Fatih Dağlı yazdı:

Merhaba 2005 model 1.4 tdi ford fiestam var aracımda  vitasde giderken kesik kesik kayis sesine benzer  ses geliyor  1 ve ikinci viteste    daha  belirgin duyuluyor     gazdan ayagimi  cektigimde ses kesiliyor  nedeni akış lalesi yada akis kafasından olabilir  mi

Aks lalesi ve başındaki sesin gazla ilgili olduğunu düşünmüyorum

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Dağlı
(düzenlendi)

Bu sebeb den  dolayi trigeri değiştim devirdaim gergi kutugu nün değiştim  bilyeler kortrol edil di   başka neden olabilirki ..

tarihinde Fatih Dağlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Dağlı yazdı:

Bu sebeb den  dolayi trigeri değiştim devirdaim gergi kutugu nün değiştim  başka sörümcek be olabilir ki

Aks’tan olsa bunu zaten hissedersiniz. Hızlanma ve yavaşlamada özellikle kasislere girişlerde tekerlerden olağan dışı tepkiler gelir. Ama kesin konuşmamak lazım. 

Gergi kayışına bağlı 3-4 tane rulman var. Bunların bazılarının bilyaları değişiyor. Klima ve alternatör rulmanlarından da geliyor olabilir. Rölantide gaz verince ses gelmiyor mu yani? Sadece viteste giderken mi ses geliyor? Rampa aşağı boşta ses? Boştayken gaz verince? 

Yorum bağlantısı
Fatih Dağlı
(düzenlendi)

Evet aynen  rolenti de  gaz verince  gelmiyor  vitesde giderken gaz verince geliyor  gazdan ayagimi  cektigimde ses kesiliyor  bostayken de gaz verince  gelmiyor 

tarihinde Fatih Dağlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

fordçu arkadaşlar yorumlasa daha iyi. Bende mantık bitti. Şanzıman diyeceğim ama kayış sesiyle alakası yok. Gaz verince araç yüke binince ses geliyor desem, kesinlik yok :(

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Fatih Dağlı

Yüklerken yapıyor vitesde iken   gazdan ayagimi  cektiginde yada bostayken

Ses yok  rampa yukarı  düşük vitesde ses daha fazla 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Fatih Dağlı yazdı:

Yüklerken yapıyor vitesde iken   gazdan ayagimi  cektiginde yada bostayken

Ses yok  rampa yukarı  düşük vitesde ses daha fazla 

şarj dinamosu kasnağına bakıldı mı? Benimde klima açınca 1.2 vites kalkışlarda kayış sesi geliyordu. Şarj dinamosu kasnağını değiştirince kesilmişti. Ben gergi kütüğü sanıyordum ama usta doğru yonlendirdi sağolsun.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Krank kasnağı olabilir mi acaba?

Bende de  ona benzer ses kasnaktan gelmişti. Sonra dağ başında kaldım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Dağlı

İyi bir Usta yok mu  telden bilgi verebilecek  05370233675

Yorum bağlantısı
Süleyman Özakca
Fatih Dağlı yazdı:

İlk olaraktan v kayışına pudra dök  bu ses anlattığın şekilde bendede vardı ayrıca v kayış kasnağında da olabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...