İçeriğe Yönlendir

İstanbul Trafiği

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Yakup Kocaağa

Merhaba arkadaşlar

Aracınız İstanbul trafiğinde şehir içi kaç litre yakıyor? Bu soruyu sorma sebebim yaklaşık 40km yolun hemen hemen tamamını 1-2 vites ile gidebiliyorum çoğunlukla ve bu şekilde ölçüm yaptığımda 1.4 atmosferik aracım lpg de 11litre/100km yakıyor sizce normal mi sizin ölçümüz nedir?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

40 km yi 1-2 ile gidiyorsanız bence cok normal.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Yakup Kocaağa yazdı:

Merhaba arkadaşlar

Aracınız İstanbul trafiğinde şehir içi kaç litre yakıyor? Bu soruyu sorma sebebim yaklaşık 40km yolun hemen hemen tamamını 1-2 vites ile gidebiliyorum çoğunlukla ve bu şekilde ölçüm yaptığımda 1.4 atmosferik aracım lpg de 11litre/100km yakıyor sizce normal mi sizin ölçümüz nedir?

nasıl gittiğiniz de önemli. agresiflik çok farkettirir.  50 yaşında land rover ile ciddi trafik şehiriçi karışık otoban vs 12-13 litre benzin yakmışım. 

40 km yi nasıl çekiyorsunuz 1-2 vites ile? Neresi bu nerden nereye?

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

1.3 DİZEL Astra 5.6 gözüken rakam. Ancak şu var ki pek trafik görmüyorum. Halkalı Atakent ten İkitelli Mehmet Akif e iniyorum..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Öyle bir trafiğe girip kendimi yormam. Saati doğru kullanır ve 61 km ortalama hız ile mesai yerime ulaşırım. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Öyle bir trafiğe girip kendimi yormam. Saati doğru kullanır ve 61 km ortalama hız ile mesai yerime ulaşırım. 

Bu laf büyük laf. Yakında şehiriçi göreve göndermeye başlarlar.

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yaşam tarzıyla ilgili. İş güç peşinde, toplantı müşteri peşinde koşarsan mecbur girersin, yaktığına da çok bakmazsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Konu başlığı istanbul trafiği. Dün gece 12’de dışarı çıktım. Genelleme yapabilecek düzeyde civic kullanıcılarının maganda hareketleri oluyor. Bazı arabalar gerçekten bazı tipler için tasarlanmış sanki :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Yaşam tarzıyla ilgili. İş güç peşinde, toplantı müşteri peşinde koşarsan mecbur girersin, yaktığına da çok bakmazsın. 

Mehmet Göktürk yazdı:

Bu laf büyük laf. Yakında şehiriçi göreve göndermeye başlarlar.

Yakıtı bırakın , gaz fren debriyaj çok lanet bir şey. Sıkışık trafikte olunca işe yorugun argın geliyorsun. Ha dersiniz otomatik çare rahatlık. Tamamen katılmıyorum. Tek ayağın eksik olması tamanen bir maniplasyon. Bu seferde fren gaz fren gaz sağ ayak telef oluyor . 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Yakıtı bırakın , gaz fren debriyaj çok lanet bir şey. Sıkışık trafikte olunca işe yorugun argın geliyorsun. Ha dersiniz otomatik çare rahatlık. Tamamen katılmıyorum. Tek ayağın eksik olması tamanen bir maniplasyon. Bu seferde fren gaz fren gaz sağ ayak telef oluyor . 

Çare adaptif hız ile trafikte seyir :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çare adaptif hız ile trafikte seyir :) 

Çare ***Navigasyon***.

Bu gün dağ yolundan gelerek 15 dakika tasarrut ettim mesela. Sabah uyanamadım, evden geç çıktım. Navigasyondan bakınca en hızlı yol olarak Dağ yolunu önerdi mesela

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Bizim bi Latte mevzusu vardı, navigasyon kurtarır mı? @Çağlar Bayur

Dağ yolu kurtarıyormuş. Olmadı bahçeköy’den dolaşırız :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dağ yolu kurtarıyormuş. Olmadı bahçeköy’den dolaşırız :) 

O günün navigasyon verisine bakar bu iş :) Ama yapcak bişiy yok. Ben aşırı yoğunum. İzin felan alamıyorum . Haftasonuda full ev tadilatı .

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Son günlerde Rıfkı ile trafiğe çok dalıyorum. Farkettiğim şu eğer planlı ilerlerseniz frene felan gerek yok. Ancak vatandaş çok sabırsız. Neticede yine aynı yere gidiliyor ve çok gecikilmiyor.  İtiş kakışla gitmek yerine gidiyorum kenardan oh mis. 

Otomatik araç biraz daha sakin kullanımı teşvik ediyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Son günlerde Rıfkı ile trafiğe çok dalıyorum. Farkettiğim şu eğer planlı ilerlerseniz frene felan gerek yok. Ancak vatandaş çok sabırsız. Neticede yine aynı yere gidiliyor ve çok gecikilmiyor.  İtiş kakışla gitmek yerine gidiyorum kenardan oh mis. 

Otomatik araç biraz daha sakin kullanımı teşvik ediyor olabilir. 

Demek hibrit kullansan hocam :) sağ şeritte giderken bile selektör yapıyorlar. Bir gün haberlerde görebilirsiniz beni. Sabır çekiyorum. 

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Normal değerler. Havalarda serinledi. Bununda etkisi var. Bende 1.4 clio lpg Li 100 bg araç var, 50 TL ile yarısı akıcı yarısı dur kal yolda 170 km yaptım.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Değerler çok normal hocam. Ortalama hız 25-30 arasında 1.4 Astra 9,5 civarı yakıyor. Benim eski 308 1.6hdi 6,2 civarı yakardı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Terk edin. Kaçın. Aralık/2019'da doğup büyüdüğüm İstanbul'u terk ettim. İlk zamanlar alışamasam da zamanla yeniden doğduğumu, yaşadığımı anladım. Öğlen yemeklerini evde yiyip sonrasında uyumanın zevkini, "hadi eşek, inek, koyun sevelim" dedikten sonra 5 dakikada köy hayatına ulaşmanın kolaylığını, işe bisikletle gidip gelmenin huzurunu, dağ-bayır özgürce gezmenin tadını, kendi yoğurdumuzu yapmanın lezzetini yaşadım. Tekrar söylüyorum, kaçın o şehirden :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Uzun zaman sonra kısıtlamasız istanbul cumartesisi

QtjOL5.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...