İçeriğe Yönlendir

Çakmaklıktaki Akım Miktarını Düşürme

Rıdvan Turan

Recommended Posts

Rıdvan Turan
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar , aracımda bluetooth mevcut değil , çakmaklığa takılan fm transmitter ile bluetooth kullanmayı denedim lakin bizim çocuk sürekli oynadığı için bozdu , hatta bir ara çakmaklığın sigortası yandı, bunun üzerine nasıl bir yol izlerim de bluetooth üzerinden sorunsuz muzik dinlerim diye düşünürken kardeşim bana
bluebox2-gallery.png

bunu verdi, logitech in ürünü ,  5V -150 miliAmper ile çalışıyor  lakin adaptörü kayıp. Araçtaki çakmaklık 14 volt 5-10 amper arası güç var diye biliyorum. Şimdi mevzu şu ben çakmaklıkta amperi nasıl 0,15 ampere düşürürüm ? Yada bunu araca  nasıl adapte edebilrim ?

Şimdiden teşekkürler.

tarihinde Rıdvan Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Güç kaynaklarında gerilim-voltaj değeri uymalı, amper değeri ise aynı veya daha büyük olmalıdır. Güç kaynağında - çakmaklıkta yazan 10 amper değeri, kaynağın sağlayabileceği azami akımı gösterir, 12 volt isteyen bir aleti buraya bağladığımızda zorla 10 amper geçirmez. Yani ürün 12 volt istiyor ise aracınızda kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Akım düşürme gibi bir şeye ihtiyacınız yok. 5V araç usb şarj cihazlarından alıp kullanabilirsiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Rıdvan Turan yazdı:

Araçtaki çakmaklık 14 volt 5-10 amper arası güç var diye biliyorum. Şimdi mevzu şu ben çakmaklıkta amperi nasıl 0,15 ampere düşürürüm ?

Mehmet Göktürk yazdı:

Akım değil voltaj denmek istenmiş. USB adaptörler yeterlidir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Arıkan yazdı:

Yine de...orada ampere bakılmaz.

O yazılan amper maksimum kapasitedir. Çok yemek yiyebiiyorum diye her simit alışında 10 simit yemen gerekmez. Bir simit alırsın yersin.

simitçiye de her simit alışında ON TANE VERME LÜTFEN.  demezsin. zaten 1 tane istersin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Onu biliyorum zaten bana anlatmanıza gerek yok. Ama konu sahibi o şekilde düşündüğü için akım düşürme gibi bir şeye ihtiyacın yok diye açıklama yaptık 😊

Yorum bağlantısı
Rıdvan Turan
Metin Taşcı yazdı:

araçta aux ve usb girişi var ise

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arabada aux girişi var mı?

Var,

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

https://www.amazon.com/Connector-Pigtail-Adapter-Zipcord-Security/dp/B07CYJ7NBW

2.5X5.5 konnektör ve diğer ucuna USB şekilde bir kablo ve araç şarjı işinizi görür.

Teşekkürler ,

Mehmet Göktürk yazdı:

Akım değil voltaj denmek istenmiş. USB adaptörler yeterlidir.

Mehmet Göktürk yazdı:

Yine de...orada ampere bakılmaz.

O yazılan amper maksimum kapasitedir. Çok yemek yiyebiiyorum diye her simit alışında 10 simit yemen gerekmez. Bir simit alırsın yersin.

simitçiye de her simit alışında ON TANE VERME LÜTFEN.  demezsin. zaten 1 tane istersin.

Amper konusu dışında USB adaptör ile işin hallolacağını biliyorum. Amper ile işimizin olmadığını da öğrenmiş olduk.

Konuya hakim olmadığım için zaten konuyu açtım.

Hepinize teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

aux varsa boşuna uğraşmayın. Bluetooth receiver alırsanız telefondan bağlantı ile sorunsuz müzik dinleyebilirsiniz

images?q=tbn:ANd9GcTu9gVlG7EyEwVsCMPEKF0

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...