İçeriğe Yönlendir

Belediye Yüzünden Oluşan Hasar ve Danışma

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Yurdaer Elay

Geçmiş olsun.. Aklıma niyeyse denizde yüzerken benden boy isteyen arkadaşım geldi. Benim ayaklarımın değdiği yerde arkadaş ağzına kaçan su ile panik olmuştu. Şimdi hangimiz suçlu? Onun boyunun benden kısa olduğunu ihmal eden ben mi, yoksa benden kısa olduğunu bildiği halde yanıma gelen arkadaşım mı? ☺️

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Yurdaer Elay yazdı:

Geçmiş olsun.. Aklıma niyeyse denizde yüzerken benden boy isteyen arkadaşım geldi. Benim ayaklarımın değdiği yerde arkadaş ağzına kaçan su ile panik olmuştu. Şimdi hangimiz suçlu? Onun boyunun benden kısa olduğunu ihmal eden ben mi, yoksa benden kısa olduğunu bildiği halde yanıma gelen arkadaşım mı? ☺️

teşekkürler, yanıma gel burda sana bişey olmaz ben varım dediysen sen suçlusun abi :) 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Ercüment Yıldırım yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:
Fotoğrafları göremedim. Geçmiş olsun.
Olayın oluş şekline bakınca
Evet sebep olan belediye ancak belediye kazarken zarar vermemiş. Bir şey çarpmamış. Düşürmemiş.
İşi bitip gitmiş de değil.
Bence belediye bu durumda sorumlu tutulamaz.

Abi aslında etrafını şeritle kapatması lazım. Bu iş kazasına karşılık gelebilir. Aslında bu açıdan bakılırsa doğrudan suçlu duruma düşebilirler. Eğer öyle olursa belediye zaten denetlemediği için suçlu. Belediye çatır çatır ödemek zorunda. Sonrasında ister taşerona yüklesin faturayı ister yüklemesin.

işin boyutu nereye çeksek zaten geliyor İSG teknikeri olarak o boyutlara girersek firma hertürlü suçlu zaten. önlem almadıkları ve bu durumda hasara neden olduğundan.

Ahmet Caliskan yazdı:

Geçmiş olsun. Özel değilse hangi belediye?

teşekkürler, çekmeköy belediyesi

Murat Sürücü yazdı:

Geçmiş olsun. Belediyeden para almak zor. Masraf ne kadar bu arada?

masraf için cumartesi servise gittim bilgi almak için, sadece küçük parça ise 87 TL +kdv + işçilik, eğer alt muhafaza ise 780 +kdv + işçilik olabileceğini söylediler, tabi daha araç kaldırılıp bakılmadı olduğu yerden söylenen bilgi bunlar. inş. küçük parçadır yatırıp geçeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benzer bir olayda sırf olay esnasında polis tutanağı tutturulmadığı için davam reddedilmişti. 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Cem Işık yazdı:

Benzer bir olayda sırf olay esnasında polis tutanağı tutturulmadığı için davam reddedilmişti. 

şaşırdık mı, hayır şaşırmadık, abi zaten ülke de hukuksuzluk özelliklede kamu kurumlarının yaptıklarına okadar çok alıştık ki ödül verilecek kişilere ceza, ceza verilecek kişilere de ödül veriyor sistem. 

bu esnada polise gel desem polis kendi aranızda anlaşın diyecek adım gibi eminim, gelmeyecek yada. hani olay sadece tutanak ise polis amcaoğlu var ona tutturum da süreç yanlış. ülkemizde olması gereken müşteri memnuniyeti olması lazımken, olayı kurum memnuniyeti olmuş.

firma zaten abi bir mağduriyetin varsa biz hertürlü karşılarız sigortamız herşeyimiz var fln diyor, taş 6cm arabanın altı sürtmez 6cm de 12 cm fln olsa biz direk seni mağdur etmişiz arabanı karşılarız dedi, bende 6cm jip için önemli olmayabilir ama 1 cm bir otomobil için bile çok önemlidir die konuşma geçti aramızda adamlarda kabul etti bir nevi durumu zaten ama iş resmi presedürlere girince muhtemelen tutanak yok die belkide haksız olacağız.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Geçmiş olsun. Araba gerçekten baya alçakmış. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim olayda , trafik levhasının boru şeklindeki direğinin asfalttan kesilmesi (5-6 santim kadar ucu asfaltın dışında ve jilet gibi keskin) sonrasında k.peder farketmeden o borunun üstünden geçince lastiği yarılıp araba aniden sola kendiliğinden dönmüş yarılan lastik yönüne ve demir bariyere çarpmıştı düşük hızla. Kaskosu olmadığından tutanak tutturmamıştı. Dava açtık belediyeye, mahkeme , davayı reddedip ; gerekçe olarak polis tutanağı yok, belki de sürücü alkollüydü diyerek garabet bir karar vermişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Cem Işık yazdı:

belki de sürücü alkollüydü diyerek garabet bir karar

Vay be varsayımdan karar mı vermiş

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Yeldan yazdı:

Vay be varsayımdan karar mı vermiş

Aynen. Tutanak şart demişti hatırladığım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...