İçeriğe Yönlendir

Belediye Yüzünden Oluşan Hasar ve Danışma

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Merhaba arkadaşlar;

Ağustos başında sıfır olarak aldığım aracımı daha tanıtma imkanı olmadan mağlesef hasar danışma için desteklerinizi yada fikirlerinize ihtiyacım oldu. 

Geçen hafta cumartesi günü oğlanın Afosu için sabah 09:30 da prova ve teslim randevusu için Fatihe gitmemiz lazımdı, bu yüzden sabah eşimin annesini kızıma bakması için eve çağırmıştık sabah 8 gibi geldi gelir gelmez evin önünü kazıyorlar haberin varmı dedi, yok dedim, söyledim burdan araba çıkacak die ama adamlar burdan araba çıkar abla demişler, bizde hazırlanmıştık zaten 8:30 olmadan çıktık evden baktım garajın önündeki kaldırım taşlarını hiçbir sorun sıkıntı yokken yalandan bakım onarım ayağına sökmüşler bizimde randevuya fln geç kalmamak içi ufak çaplı telaş var tabi, burdan dedim nası çıkacağım çalışanlar abi çıkar burdan araç sen çık dediler, neyse taşların arsından baktım çıkarım düşüncesi ile bindim araca ama aklıma aracın altı sürtebileceği hiç gelmedi, bi yandan sinirlendim, bi yandan da uğraşmamak için çıkayım dedim, çıkarken aracın altı güzel bi şekilde sürttü sanırım çamurluk çıkıntılarına dedim aha ayvayı yedik, mecbur zaten araç inmişti sökülen yere çıktım çıkarken de ön sağ teker önünde altta resimdeki parçayı koparmış, indim aşşa baktım söylendim ettim ama nafile, adamlar zaten abi nie söylemedin söyleseydin biz taşları dizerdik fln demeye başladılar, siz çıkarsınız dediniz dedim bende çıktım, kim karşılayacak şimdi bu masrafı abi çıkarsın çıkarsın dediniz dedim, yok abi biz öyle bişey demedik fln demeye başladı başlarındaki amirleri. zaten işimiz olduğu için biraz tartıştıktan sonra lanet olsun dedim, bindim araca işimizi halledip geldik, baktım taşları döşemişler eskisinden kötü, seyrek dizmişler kafalardaki taşları çıkarmışlar boş duruyor,  adamları gün boyu izledim, yemin ediyorum eski halinden beter ettiler hiç yapmasalar daha iyi, bir çalışmaları var belli zaten yalandan iş yaptıkları, boş yerleri harç atıp geçtiler özensiz hızlı hızlı, Allahtan girip çıkmada sorun yok ama belliki almışlar ihaleyi yalandan iş yapıyorlar, taşların altına tüm sokağa 1m kum ancak atmışlardır, karşı komşumuz gördüğü için hiçbirşey yaptırmadı eski hali daha iyi die. yeni taş fln da koymadılar eskiden en azından yeni taş koyarlardı şimdi o bile yok.

olay çok can sıkıcı, belediyeye bildirdim biz bişey yapamayız ihale ile firmaya veriyoruz sorumluluk onların, sigortaları vardır onlarla görüşüp ordan karşılarlar fln deyip geçiştirdi. aslında uğraşmak istemiyorum ama adamların boşa para kazanmaları birde durduk yere insanların canını sıkmalarını hazmedemiyorum. bu durumda yapılacak birşey var mı uğraşmaya değermi, parçayı sordum ciddi bir tutar yok ama adamlara çok sinir oldum, akşama kadar yalandan eski taşları söküp keyfi sokağı kapatıp taşları eskisi gibi bile dizmeden koyup bırakıyorlar bakım onarım ayağına ve parası bizim cebimizden çıkıyor. destekleriniz için şimiden teşekkürler. iyi forumlar.

IJ5WoP.jpg

IJ523N.jpg

IJ5eHq.jpg

IJ5KQR.jpg

IJIO7Y.jpg

IJINqq.jpg

IJILNP.jpg

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Dilekçe ile başvurunuz, 3071 sayılı kanun gereği 30 gün içerisinde size cevap vermek zorunda olumlu yada olumsuz. Olumsuz cevap verirler ise Tespit vs Dava açabilirsiniz. Bilirkişi incelemeleri akabinde sonuca ulaşır umarım.

geçmiş olsun tekrar

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Geçmiş olsun .

Fakat burdan bir netice alacağınız zannetmiyorum.Sizin oradan aracı çıkartmamanız lazım mış.Çıkartırsanız sonuçları tamamen sizi bağlar gibi görünüyor.

Sonuçta karşıdaki kişiler haberimiz yok arkadaş çıkmış diyecekleri kesin.İşiniz ne kadar acele olursa olsun cana ve mala zarar verebilecek durumlardan kaçınmak gerek.En kötü taksi çağırıp gidebilirdiniz gibi.

Bence boş yere uğraşıp zamanınızı harcamayın fuzuli canınızda sıkılacak, cebinizden yaptırın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Eğer avukatınız varsa ya da yakın bir avukat arkadaşınız, direkt dava açın. Yoksa uğraşılacak iş değil. Dilerseniz öncesinde ilgili belediye, valilil kaymakamlık ve cimer’e de yazabilirsiniz

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Geçmiş olsun. Çok can sıkıcı bir durum. Günümüzde yalandan yere o kadar çok iş yapılıyor ki... İhaleyi alan dayı! kimmiş ona bakmak lazım !!!

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Talha Bilgi yazdı:

Dilekçe ile başvurunuz, 3071 sayılı kanun gereği 30 gün içerisinde size cevap vermek zorunda olumlu yada olumsuz. Olumsuz cevap verirler ise Tespit vs Dava açabilirsiniz. Bilirkişi incelemeleri akabinde sonuca ulaşır umarım.

geçmiş olsun tekrar

çağrı merkezinden başvurdum döndüler sonra firma yetkilisi döndü bakalım yaklaşımları iyi üzerlerinde almamaya çalışıyorlar ama en azından yok olmaz demiyorlar.

Ahmet Türedi yazdı:

Geçmiş olsun .

Fakat burdan bir netice alacağınız zannetmiyorum.Sizin oradan aracı çıkartmamanız lazım mış.Çıkartırsanız sonuçları tamamen sizi bağlar gibi görünüyor.

Sonuçta karşıdaki kişiler haberimiz yok arkadaş çıkmış diyecekleri kesin.İşiniz ne kadar acele olursa olsun cana ve mala zarar verebilecek durumlardan kaçınmak gerek.En kötü taksi çağırıp gidebilirdiniz gibi.

Bence boş yere uğraşıp zamanınızı harcamayın fuzuli canınızda sıkılacak, cebinizden yaptırın.

aracı çıkarmak zorundaydım randevumuza geç kalacaktım, zaten zorunlu bir durum olmasa 2 saatlik iş için neden çıkarayım aracı, az çok zor çıkacağını tahmin ettim ama böyle bir durum olacağı aklıma gelmedi. firma yetkilisi aradı abi bizde sizi mağdur etmek istemeyiz 6cm taşlar onların sökülmesiyle arabanın sürtmesi imkansız diyor ama 6cm yada 1cm sonuçta araba orya girip çıkarken ne önceki araçlar nede şimdiki sürtmediği ortada olduğunu anlattım. ben tekrar gidip bakayım eğer bizden kaynaklıysa kaskonuz,sigortanız vardır, tutanak tutturuz biz haksızsak sigorta karşılar fln dedi. adamların yaklaşımları düzgün olmasaydı biraz uğraşmayı düşünüyordum ama üslüpları fln düzgün olduğu için bakalım sadece küçük parça ise yaptırıp geçerim.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçmiş olsun. Eğer avukatınız varsa ya da yakın bir avukat arkadaşınız, direkt dava açın. Yoksa uğraşılacak iş değil. Dilerseniz öncesinde ilgili belediye, valilil kaymakamlık ve cimer’e de yazabilirsiniz

mağlesef bir avukatımız yok, adamların tutumlarına göre hareket edecektim ki bugün 2 kere hem belediye hemde işi yapan firma yetkilisi arayıp düzgün birşekilde ilgillendiklerini gösterdiler o yüzden nekadar işlerini kötü yapsalarda firma tutumu yüzünden uğraşmayacağım sanırım. tabi inş. sadece küçük parçayla kalırsak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fotoğrafları göremedim. Geçmiş olsun.
Olayın oluş şekline bakınca
Evet sebep olan belediye ancak belediye kazarken zarar vermemiş. Bir şey çarpmamış. Düşürmemiş.
İşi bitip gitmiş de değil.
Bence belediye bu durumda sorumlu tutulamaz.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet sebep olan belediye ancak belediye kazarken zarar vermemiş. Bir şey çarpmamış. Düşürmemiş.

abi olayda sorun, abi gel burdan araba çıkar demeleri zaten, suçları da eşimin annesi burdan araba çıkacak demelerine rağmen araba çıkana kadar beklememeleri, zaten burdan araba çıkar deyip kesin konuşmaları, hadi onuda geçtim arabayı çıkaracağım zaman abi altına biz en azından tekere gelen yerleri 2dk döşeyelim öyle çık dememeleri. zaten belediye sorumlu değil işi yapan vatandaşlar sorumlu, tabi alt işveren-üst işveren ilişkisi gereği asıl işverenede pay düşer. burdan araba çıkacak dediklerinde adamlar koca sokağın illa bizim garajın önünü sökmeleri gerekmiyordu gelip diren bizim ordan başlamışlar yukarıyada devam edebilirlerdi ben çıkana kadar ama devam etmediler. ben daha yarımsaat geçmeden aşşağı inene kadar sökmüşlerdi.

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
imla.
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Burdan zararı çıkarırmısın? Çıkarırsın.Uzun sürer.Bu devirde bir avukat tanıdık,arkadaş yada akraba şart.Bana parayı alamam demelerine rağmen özel okula dava açtım.Bekliyorum.

Baktınız işin içinden sıyrılacaklarmı? Dava açarım diye korkutun.Fiesta olsaydı korkmazlardıda mersedes olunca size inanırlar.Bieryerde arabanın itibarı var bu memlekette.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)

başınızdan talihsiz can sıkıcı bir olay gelmiş, geçmiş olsun. Şahsi fikrim sizi mağdur ettikleri kesin ancak karşı taraftan masraflarınızı talep edilecek bir durumda sonuç almak zor gibi duruyor. hukuki yollara başvurula bilinir ama süreç uzun süreceği kesin.(ilgili firmanın "biz çık demedik ve aynı gün giriş yolunu ulaşıma açtık"şeklinde söylemde bulunması olayın seyrini değiştirecektir.)

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Fatih Sarıkaya yazdı:

Burdan zararı çıkarırmısın? Çıkarırsın.Uzun sürer.Bu devirde bir avukat tanıdık,arkadaş yada akraba şart.Bana parayı alamam demelerine rağmen özel okula dava açtım.Bekliyorum.

Baktınız işin içinden sıyrılacaklarmı? Dava açarım diye korkutun.Fiesta olsaydı korkmazlardıda mersedes olunca size inanırlar.Bieryerde arabanın itibarı var bu memlekette.

valla zaten dediğim gibi çok sinirlendim aslında, adamların özellikle gün boyu boşa düzgün yerleri bozup yeniden daha kötü yapmaları çok dokununca dedim eğer çok maliyet çıkarsa ona vereceğim parayı bir avukata veririm die de aklımdan geçti ama adamların tutumu düzgün olunca tekrar değerlendireceğim bakalım. bi servise gideyimde ilk gittim üstünkörü göstermek fikir almak için ,mercedes servisi dersin servisteki eleman diyorki abi bu parçayı takmana gerek yok, zaten altta küçük bir delik var onu koruyor :D gülermisin ağlarmısın. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Serkan Gülderen yazdı:

başınızdan talihsiz can sıkıcı bir olay gelmiş, geçmiş olsun. Şahsi fikrim sizi mağdur ettikleri kesin ancak karşı taraftan masraflarınızı talep edilecek bir durumda sonuç almak zor gibi duruyor. hukuki yollara başvurula bilinir ama süreç uzun süreceği kesin.(ilgili firmanın "biz çık demedik ve aynı gün giriş yolunu ulaşıma açtık"şeklinde söylemde bulunması olayın seyrini değiştirecektir.)

teşekkürler, doğru canımız sıkıldı zaten ama o gün saat 09:30 da randevumuz olduğunu kanıtlayabiliriz, ayrıca resimlerdeki gibi fotoğraflarınıda aldım, hem orda kimse olmasa bile sonuçta ben arabamı bi şekilde çıkarmam gerekse bile yine ordan geçmem gerekiyor, bu durumun bence bahanesi yok, aynı yaptık geçtik die, resimleri var ayrıca garaj kapısı, kimseye bişey sormadan çıkmış olsam bile haklı olduğumu düşünüyorum ama yinede konuştuk ordaki işleri yapan firmayla abi çıkarsın sen burdan fln demeleri olayın patlak vermesine sebep oldu bir nevi.

dediğim gibi biraz niyet bakalım çok maliyetli birşey çıkmaz ise yaptırıp geçeceğim.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
teşekkürler, doğru canımız sıkıldı zaten ama o gün saat 09:30 da randevumuz olduğunu kanıtlayabiliriz, ayrıca resimlerdeki gibi fotoğraflarınıda aldım, hem orda kimse olmasa bile sonuçta ben arabamı bi şekilde çıkarmam gerekse bile yine ordan geçmem gerekiyor, bu durumun bence bahanesi yok, aynı yaptık geçtik die, resimleri var ayrıca garaj kapısı, kimseye bişey sormadan çıkmış olsam bile haklı olduğumu düşünüyorum ama yinede konuştuk ordaki işleri yapan firmayla abi çıkarsın sen burdan fln demeleri olayın patlak vermesine sebep oldu bir nevi.

dediğim gibi biraz niyet bakalım çok maliyetli birşey çıkmaz ise yaptırıp geçeceğim.
Geçmiş olsun bi tarz tamirlerde zile basıp sizin garaaj önünü sokuyoruz çıkan çıksın diye bilgi vermeleri gerekir diye düşünüyorum en azından edirnede böyle, sizin durumda siz kendi aracınıza kendiniz zarar vermiş gibi duruyor
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu ülkede yasal yollarla paranı geri almak için bile para veriyorsun.Birsürü saçma sapan uygulama var.

Tüketici hakem heyeti kararı ile geri ödenmesine hak kazandığım iptal ettiğim tatil parasını firma 1 ay oldu hala ödemedi.Buna istinaden bugün icra müdürlüğüne başvurdum bunun için benden tekrar 80 tl para aldılar :)  Bİrde biz icra takibi başlatalım ama parayı kesin alacağın anlamına gelmiyor diyorlar .Açıkcası bu ülkede neye nasıl güveneceğiz bilmiyorum.

Burdan açıklamakta sakınca varmı bilmiyorum ama www.tatil.com bu firmadan ne tatil alın nede aldırın.

Bu vesile ile burdan tekrar ifşa edip tüketicileri uyarmak istedim :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mesut Eyibil yazdı:

çağrı merkezinden başvurdum döndüler sonra firma yetkilisi döndü bakalım yaklaşımları iyi üzerlerinde almamaya çalışıyorlar ama en azından yok olmaz demiyorlar.

aracı çıkarmak zorundaydım randevumuza geç kalacaktım, zaten zorunlu bir durum olmasa 2 saatlik iş için neden çıkarayım aracı, az çok zor çıkacağını tahmin ettim ama böyle bir durum olacağı aklıma gelmedi. firma yetkilisi aradı abi bizde sizi mağdur etmek istemeyiz 6cm taşlar onların sökülmesiyle arabanın sürtmesi imkansız diyor ama 6cm yada 1cm sonuçta araba orya girip çıkarken ne önceki araçlar nede şimdiki sürtmediği ortada olduğunu anlattım. ben tekrar gidip bakayım eğer bizden kaynaklıysa kaskonuz,sigortanız vardır, tutanak tutturuz biz haksızsak sigorta karşılar fln dedi. adamların yaklaşımları düzgün olmasaydı biraz uğraşmayı düşünüyordum ama üslüpları fln düzgün olduğu için bakalım sadece küçük parça ise yaptırıp geçerim.

mağlesef bir avukatımız yok, adamların tutumlarına göre hareket edecektim ki bugün 2 kere hem belediye hemde işi yapan firma yetkilisi arayıp düzgün birşekilde ilgillendiklerini gösterdiler o yüzden nekadar işlerini kötü yapsalarda firma tutumu yüzünden uğraşmayacağım sanırım. tabi inş. sadece küçük parçayla kalırsak.

Çağrı merkezi resmi kayıt yerine geçmez bilginiz olsun. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Bu ülkede yasal yollarla paranı geri almak için bile para veriyorsun.Birsürü saçma sapan uygulama var.
Tüketici hakem heyeti kararı ile geri ödenmesine hak kazandığım iptal ettiğim tatil parasını firma 1 ay oldu hala ödemedi.Buna istinaden bugün icra müdürlüğüne başvurdum bunun için benden tekrar 80 tl para aldılar [emoji4]  Bİrde biz icra takibi başlatalım ama parayı kesin alacağın anlamına gelmiyor diyorlar .Açıkcası bu ülkede neye nasıl güveneceğiz bilmiyorum.
Burdan açıklamakta sakınca varmı bilmiyorum ama www.tatil.com bu firmadan ne tatil alın nede aldırın.
Bu vesile ile burdan tekrar ifşa edip tüketicileri uyarmak istedim [emoji4]  
Geçmiş olsun benzer durunda firmanın kuruluş sermayesinden tahsilatlar yapılıyor diye biliyorum, icra işlemi bakanlıktaki seyahat acenteleri müdürlüğüne de bildirin derim ben . tatil budur dan alacağımı ben o şekilde aldim icraya vermeden paramızı iade ettiler toplamda 12 bin falandı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Nöbetçi sulh hukuk mahkemesine delil tespiti davası açıyorsunuz. Talep dilekçesinde yolun kusur tespiti ve hasarın tespitini istiyorsunuz. Bilirkişi rapor düzenliyor varsa belediyenin kusurunu tespit edip aracın hasar miktarına bakıyor. Size rapor olarak düzenleyip veriyor.

Daha sonrada bu raporda yazan miktar Asliye Hukuk mahkemesine tazminat davası açıyorsunuz. Süreç bu şekil kabaca.

Ahmet Türedi yazdı:

Tüketici hakem heyeti kararı ile geri ödenmesine hak kazandığım iptal ettiğim tatil parasını firma 1 ay oldu hala ödemedi.Buna istinaden bugün icra müdürlüğüne başvurdum bunun için benden tekrar 80 tl para aldılar :)  Bİrde biz icra takibi başlatalım ama parayı kesin alacağın anlamına gelmiyor diyorlar .Açıkcası bu ülkede neye nasıl güveneceğiz bilmiyorum.

Bu vesile ile burdan tekrar ifşa edip tüketicileri uyarmak istedim :)  

İlamlı takip için neden 1 ay beklediniz karardan sonra. Direk koysaydınız icraya

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mesut Eyibil yazdı:

abi olayda sorun, abi gel burdan araba çıkar demeleri zaten, suçları da eşimin annesi burdan araba çıkacak demelerine rağmen araba çıkana kadar beklememeleri, zaten burdan araba çıkar deyip kesin konuşmaları, hadi onuda geçtim arabayı çıkaracağım zaman abi altına biz en azından tekere gelen yerleri 2dk döşeyelim öyle çık dememeleri. 

Tabi haklısın. İşgüzarlık yapmışlar. 

Biraz yüksek bir araç olsa çıkardı. Hesaplayamamışlar. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Geçmiş olsun. Belediyeden para almak zor. Masraf ne kadar bu arada?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mert Yeldan yazdı:

Nöbetçi sulh hukuk mahkemesine delil tespiti davası açıyorsunuz. Talep dilekçesinde yolun kusur tespiti ve hasarın tespitini istiyorsunuz. Bilirkişi rapor düzenliyor varsa belediyenin kusurunu tespit edip aracın hasar miktarına bakıyor. Size rapor olarak düzenleyip veriyor.

Daha sonrada bu raporda yazan miktar Asliye Hukuk mahkemesine tazminat davası açıyorsunuz. Süreç bu şekil kabaca.

İlamlı takip için neden 1 ay beklediniz karardan sonra. Direk koysaydınız icraya

Belki öderler diye bekledim ama yok ödeyecekleri falan, neyse verdik icraya bakalım bişey çıkacak mı. 

Levent Güzelkalp yazdı:
Ahmet Türedi yazdı:
Tüketici hakem heyeti kararı ile geri ödenmesine hak kazandığım iptal ettiğim tatil parasını firma 1 ay oldu hala ödemedi.Buna istinaden bugün icra müdürlüğüne başvurdum bunun için benden tekrar 80 tl para aldılar emoji4.png  Bİrde biz icra takibi başlatalım ama parayı kesin alacağın anlamına gelmiyor diyorlar .Açıkcası bu ülkede neye nasıl güveneceğiz bilmiyorum.
Bu vesile ile burdan tekrar ifşa edip tüketicileri uyarmak istedim emoji4.png  

Geçmiş olsun benzer durunda firmanın kuruluş sermayesinden tahsilatlar yapılıyor diye biliyorum, icra işlemi bakanlıktaki seyahat acenteleri müdürlüğüne de bildirin derim ben . tatil budur dan alacağımı ben o şekilde aldim icraya vermeden paramızı iade ettiler toplamda 12 bin falandı

Yarın bakayım o konuyada belki faydası olur. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Belki öderler diye bekledim ama yok ödeyecekleri falan, neyse verdik icraya bakalım bişey çıkacak mı. 

Alan adına da haciz koydurun ticaret yapamaz hale gelirler.
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mert Yeldan yazdı:

Alan adına da haciz koydurun ticaret yapamaz hale gelirler.

Açıkçası bugün başvuruyu yaptım. alan adına nasıl haciz koyulur bilmiyorum. 15 gün içinde belli olur dediler. Bakalım 15 gün sonra bir soracam ne olduğunu. Koydurabilirsem alan adı ne var ne yok koyduralım :) Açıkçası bir sürü mağdur var umarım bir netice alırız. Şikayet.com da baya bir tatil.com şikayeti birikmiş durumda. Bakalım haciz edilecek bişey bulabilecekler mi oda meçhul.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Abi aslında etrafını şeritle kapatması lazım. Bu iş kazasına karşılık gelebilir. Aslında bu açıdan bakılırsa doğrudan suçlu duruma düşebilirler. Eğer öyle olursa belediye zaten denetlemediği için suçlu. Belediye çatır çatır ödemek zorunda. Sonrasında ister taşerona yüklesin faturayı ister yüklemesin.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...