İçeriğe Yönlendir

2020 Clio SW mi ? Egea Hatchback mi?

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

2020 model en boş paketi sizce hangisi alınmalı yada alınmalı mı?

130.000 TL civarında her iki araçta

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

Ben clioyu tercih ederdim Fatih abi.

Hani megane'ın ilanı nerede :) 

Ama bir dakika yeni kasada sw yok bildiğim kadarı ile. Eski kasadan mı bahsediyorsun ?

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bayiden alacaksanız o paraya garanti vermiyorlar geldiği zaman fiyat neyse o diyorlar,ayrıca en erken ocak ayı teslim diyorlar bilginiz olsun.

Bu arada alacağınız clio eski kasa olmasa direk clio derdim ama egea daha iyi gibi.Yeni clio gerçekten güzel olmuş bence sınıfında en alınası araçlardan icon paket olmak şartı ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Valla biri atmosferik  ve vergisi yüksek, 

Diğeri turbo ve vergisi düşük. 

Daha  ne dememi isterdiniz. Vergi ve turbo avantajı ile yürüyün Cilo SW modeline. 

Kayda değer bir ucuzluk olsa diycemki Egea al ama CLio bana bedava gibi geldi bu piyasada. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şaka maka 0,9 turbo clio 130 bin olduğunu öğrenince benimde alasım geldi. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ben clioyu tercih ederdim Fatih abi.

Hani megane'ın ilanı nerede :) 

Ama bir dakika yeni kasada sw yok bildiğim kadarı ile. Eski kasadan mı bahsediyorsun ?

eski kasa 0.9 clio . egea 1.4 olanı

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

4 sene kullandık 0.9 clio hb modelini.ortalama tüketim 6.7 litre idi.Uzun yolda ortalama 5 -5.5 litre yakıyordu.Ama düz yol ve 80 90 km hızla gidilirse rahat  4-4.5 aralığı görülür.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ahmet Türedi yazdı:

4 sene kullandık 0.9 clio hb modelini.ortalama tüketim 6.7 litre idi.Uzun yolda ortalama 5 -5.5 litre yakıyordu.Ama düz yol ve 80 90 km hızla gidilirse rahat  4-4.5 aralığı görülür.

artık ben pek arabaya binmediğim için eşime 3-5 sene dertsiz tasasız bineceği bir araç almayı planlıyorum. clio daha yakın gibi geliyor bana da

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İkisini de kullandım, Egea daha rahat ve konforlu. Sw bagajı çok kullanışlı doğal olarak. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Evren Erakçora yazdı:

İkisini de kullandım, Egea daha rahat ve konforlu. Sw bagajı çok kullanışlı doğal olarak. 

egea sw olunca fiyatı 50.000 lira artıyor :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Fatih kriter nedir ne için kullanılacak.

eşim kullanacak demişsin senin araç duracak mı yoksa şöyle anlıyayım mı; hafta içi evde yengem kullanacak hafta sonu sen dağ bayır çadır çimen gezeceksin. 

eğer senin araç olmayacak ve ikiniz beraber kullanacaksanız büyük bagajlı olanı tercih etmek avantajlı. clio bir adım önde olurdu benim tercihimde Sw olduğu için.

Egea da bagaj olarak ondan aşağı kalmaz gibi geliyor ikisinin bagaj hacimlerine bak yakınsa tercihim görüntüden dolayı egea olur benim. 

yengemde kullanacaksa son sözü sen söyle "peki karıcım" tercihi o yapsın :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

şöyle anlıyayım mı; hafta içi evde yengem kullanacak hafta sonu sen dağ bayır çadır çimen gezeceksin. 

çok anlayışlısın abi :)  Olay tamamen bu. 

Megane satacağım üzerine ekleyip sıfır alayım diyorum. Megane 3 alma planları kurarken iş sıfıra döndü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mert Gulkokan yazdı:

Uzun yol ortalaması 4 olan polo sakin kullanımda evden çıkıp akıcı trafikte çevre yolundan işe gidiş ortalaması minimum 4.5

Clio 3.5 fazla iyimser

mert ali ile iddia olmaz ali belki yakalabılır o rakamları ama ben asla arkadas clio almısdı dsg ye benzeyen sanzımanlı dizel fiesta ile biz 5,5 la gezerken o 4,5 la gezıyordu 

Fatih Evcin yazdı:

çok anlayışlısın abi :)  Olay tamamen bu. 

Megane satacağım üzerine ekleyip sıfır alayım diyorum. Megane 3 alma planları kurarken iş sıfıra döndü.

Fatih sıfır al içinde uhde kalmasın, tır alsak para kazanamıryız söför vs masrafları cıkınca tır ekmek bırakıyormu tavsıyen nedır 

Bugun ilan da gördüm sıfır duster 1,6 motorlu 162 bın dıye istersen onada bak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Fatih sıfır al içinde uhde kalmasın, tır alsak para kazanamıryız söför vs masrafları cıkınca tır ekmek bırakıyormu tavsıyen nedır 
TIR şoför kullanırsa pek kazandırmaz su piyasada, ama kendiniz kullanacaksanız ve piyasada koşturacaksanız olur.
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)
Fatih Evcin yazdı:

artık ben pek arabaya binmediğim için eşime 3-5 sene dertsiz tasasız bineceği bir araç almayı planlıyorum. clio daha yakın gibi geliyor bana da

eş için ise hb olan clio tam ona göre.Birde mutimedya takıp geri görüş kamerası ilavesi ile baya güzel olur.Doğru tercih clio bu durumda.Ben olsam sw tercih etmezdim

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erkan Işık yazdı:

mert ali ile iddia olmaz ali belki yakalabılır o rakamları ama ben asla arkadas clio almısdı dsg ye benzeyen sanzımanlı dizel fiesta ile biz 5,5 la gezerken o 4,5 la gezıyordu 

Sizin tır için hipermilci şöför lazım. Mazottan biraz para kalır belki. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Fatih Evcin yazdı:
Erkan Işık yazdı:

TIR şoför kullanırsa pek kazandırmaz su piyasada, ama kendiniz kullanacaksanız ve piyasada koşturacaksanız olur.

Şöförsüz olmaz fatih benide yollamazlar evdekıler avrupaya zaten fatih 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

İstanbul içi 3,5 litre ve nokta :) Forum komple çıldırır. 

hehe, şaşırtırım seni Ali arabayı satarsın bak demedi deme, bir kasarım über mil olur :D ayrıca 0.9 tce yi geçiniz diyorum... 

araç alınacaksa mümkünse üst verisyon tercih edin, tabii böyle diyorum ama bu ortamda bunu yapmak zor ne yazıkki durum böyle, egea nın sw si güzel dev gibi, ama dolu olacak yoksa tad vermezdi, benim için geçerli tabii... urban plus 208 bin diyor sw egeaya, zor vallahi, en boşu street 173 kaatmış ama fazla boş, artık tercih meselesi, gönül isterki  S-Desing al, gerçi şuanki hali 217 binmiş, yinede ortama göre bu fiyat iyi, üstelik güvenlik olarak üst düzey, adaptif cruze bile var, kilyodan önce bunada bir ara alsammı dediydim hanıma fazla büyüktü olmadı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Evcin yazdı:

eski kasa 0.9 clio . egea 1.4 olanı

Bence clio.

Hem vergi düşük hem daha geniş hem bakım 20bin km

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Egea 1.4 benzinli bakım aralığı 20bin km olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Sizin tır için hipermilci şöför lazım. Mazottan biraz para kalır belki. 

Uzun yol şoförleri genelde mazot parasından geçtiği artı ile tüm yol masraflarını karşılar. :) 

Ahmet Türedi yazdı:

eş için ise hb olan clio tam ona göre.Birde mutimedya takıp geri görüş kamerası ilavesi ile baya güzel olur.Doğru tercih clio bu durumda.Ben olsam sw tercih etmezdim

sw ile hb arasında çok bir fark yok gibi sanki.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

hehe, şaşırtırım seni Ali arabayı satarsın bak demedi deme, bir kasarım über mil olur :D ayrıca 0.9 tce yi geçiniz diyorum... 

araç alınacaksa mümkünse üst verisyon tercih edin, tabii böyle diyorum ama bu ortamda bunu yapmak zor ne yazıkki durum böyle, egea nın sw si güzel dev gibi, ama dolu olacak yoksa tad vermezdi, benim için geçerli tabii... urban plus 208 bin diyor sw egeaya, zor vallahi, en boşu street 173 kaatmış ama fazla boş, artık tercih meselesi, gönül isterki  S-Desing al, gerçi şuanki hali 217 binmiş, yinede ortama göre bu fiyat iyi, üstelik güvenlik olarak üst düzey, adaptif cruze bile var, kilyodan önce bunada bir ara alsammı dediydim hanıma fazla büyüktü olmadı...

0,9 geçiniz mi :( 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Bence clio.

Hem vergi düşük hem daha geniş hem bakım 20bin km

bakalım hanım ne diyecek :) 

Erkan Işık yazdı:

Şöförsüz olmaz fatih benide yollamazlar evdekıler avrupaya zaten fatih 

daha önce tecrübe yoksa üzülürsünüz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Egea’nın arka koltuk diz mesafesi ve bagajı çok tatminkar. Fakat iç trim kalitesi çok kötü 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Evcin yazdı:

egea sw olunca fiyatı 50.000 lira artıyor :( 

o da niyeyse artık...

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Dogan Arsiray yazdı:

o da niyeyse artık...

Çamuluk uzatma ve bagaj havuzu işlem ücreti sanırm :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...