İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Sigortası

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Dün ilginç bir şey öğrendim, Sigorta firması , garantisi bitmiş fakat durduğu yerde arıza veren notebook için exper raporu çıkardı. Müşterisine yeni notebook veya notebookun tamirini üstlenecek. 

Bu durumda kullanıcı hatası olmadığı sürece garanti süresi biten notebook cihaz sahibine ücretsiz şekilde çözüm sunacaklar. Benim bundan haberim yoktu. Fiyatı bir araba parası olan Dell ailenware tarzı bir notebook sahibi olup, cihazı sigortalasak garanti bitimine mütakip bozulması durumunda değişiyor yada onarılıyor olmasını öğrenmek epey rahatlatıcı bir duygu. 

@Mehmet Ozyurek abi sen detayları biliyorsundur . Bizimle paylaşabilirmişsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

20 30 bin tl ye alınsa, kasko bile yaptırırdım ben olsam.

thinkpad x220 den selamlar.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

20 30 bin tl ye alınsa, kasko bile yaptırırdım ben olsam.

thinkpad x220 den selamlar.

Senin notebook harbiden antika imiş :) İşe başladığımda sahadan bunları çekiyorduk. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu tür sigortalar genelde ürünün satışı sırasında, satıcılar vasıtası ile yapılıyor. Yüklü bedeller ödenir. 

Telefonlar için yapılan sigortalar ile benzerdir. 

Ancak görüldüğü yada anlatıldığı kadar geniş teminatlar veren poliçeler değillerdir. 

Poliçe pazarlanırken full gibi pazarlanır ancak 6 ay sonra bozulan notebook için % 65 ini öderim diyen satırlar vardır. 

Yeni bir ürün alırken iyi inceleyerek değerlendirmek gerekir.

Bu sigortayı incelerken, karşımıza elektronik eşya sigortaları çıkar..  Bununla karıştırmamak gerekir. Çünkü elektronik eşya sigortasında eşyanın bir ticaret amacıyla kullanılıyor olması gerekir. İşyeri paket sigortaları ile sigortalanır. 

Sen bu tamire gelenin sürecini bi takip et bakalım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Senin notebook harbiden antika imiş :) İşe başladığımda sahadan bunları çekiyorduk. :) 

9 senelik makine. ikinci el almıştım 2 sene önce. ekran kalitesi hariç içimizi görüyor ikinci bilgisayar olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Şirkette kullandığımız telefonlar sigortalı. Anlaşma gereği çalınır yada kırılırsa, fatura bedelinin %60 ı ödeme yapıyor. Kaça yaptırdılar bilmiyorum ama iphone x ler gelince tüm telefonlara yaptırdılar. 

Bilgisayar pahalı ise yaptırmak mantıklı olabilir. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Ben de 2011 sonunda aldığım Asus N53sv laptop kullanıyorum. Şu anda eşdeğer bir bilgisayar 10 bin TL civarında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

garanti bitimine mütakip bozulması durumunda değişiyor yada onarılıyor olmasını öğrenmek

Bunu yapan sigorta var mı @Mehmet Ozyurek

Benim bildiğim, çalınma, sıvı teması, voltaj değişiminden ötürü bozulma vs durumunda karşılanıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

Şirkette kullandığımız telefonlar sigortalı. Anlaşma gereği çalınır yada kırılırsa, fatura bedelinin %60 ı ödeme yapıyor. Kaça yaptırdılar bilmiyorum ama iphone x ler gelince tüm telefonlara yaptırdılar. 

Bilgisayar pahalı ise yaptırmak mantıklı olabilir. 

Ayfon kaskosu 3000 lira civarında oluyor. 

Sani Gerşon yazdı:

İşyeri sigortasında elektronik cihaz teminatı alınırsa arızaları da kapsar ancak notebooklara her şirket teminat vermeyebilir.

Bireysel cihazlar için tek başına sadece cihaza sigortayı yapamıyoruz. 

Satın alırken satıcılar yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

İşyeri sigortasında elektronik cihaz teminatı alınırsa arızaları da kapsar ancak notebooklara her şirket teminat vermeyebilir.

Biz yaptırmak istedik (ancak 5 yaşından yaşlı hepsi, yine de ilk günden beri sigortalı), yapmadılar. Arızayı kapsamıyoruz dediler.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Benim bildiğim, çalınma, sıvı teması, voltaj değişiminden ötürü bozulma vs durumunda karşılanıyor.

Exper bu cihaz için 8000 tl fiyat ödeycek yada aynı model veya müadil verecekti. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Exper bu cihaz için 8000 tl fiyat ödeycek yada aynı model veya müadil verecekti. 

Arızası neydi? Ne servis raporu düzenlediniz?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Arızası neydi? Ne servis raporu düzenlediniz?

Anakart :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benim yangın hasarımı ödemeyen alianz ev kaskosundan sonra şunu öğrendim: evdeki elektronik eşya faturadan sonraki 7 yıl sigortalı. extra birşey yapılmasına gerek yok. ancak öder mi bilmem?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

benim yangın hasarımı ödemeyen alianz ev kaskosundan sonra şunu öğrendim: evdeki elektronik eşya faturadan sonraki 7 yıl sigortalı. extra birşey yapılmasına gerek yok. ancak öder mi bilmem?

Tam yakamamışsın sen.. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tam yakamamışsın sen.. :flowers:

bilemedik söndürdük, sonra öğrendimki , başlayan yangına müdahele etmeyip ,ayponla vidoesunu çekip mutfak yanma videosunu; evet arkadaşlar diyerek yutuba yükleyen daha çok kazanıyormuş...

şimdi suyu açık bırakıp tatile çıkmayı planlıyorum :dance3:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

şimdi suyu açık bırakıp tatile çıkmayı planlıyorum :dance3:

Ödenir ödenir. 
Acenten yanlış yönlendirmiş seni.  😂

Bidaaya olay olur olmaz beni ara sen. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ödenir ödenir. 

eskper hatalı kod ile açtı dosyayı, alianz kunduzu da yattı bu hata üstüne... eylemlerim bitmeyecek tabii :mangal: bi poliçeden bulurum bi püf , ödetirim bişiler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

eskper hatalı kod ile açtı dosyayı, alianz kunduzu da yattı bu hata üstüne... eylemlerim bitmeyecek tabii :mangal: bi poliçeden bulurum bi püf , ödetirim bişiler

Yüz yüze konuşalım lütfen.  🙈

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...